Skocz do zawartości

ASP FS 80


bartek-91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem ww. silniczek do modelu pipera opisanego tutaj

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=93660&sid=f994441ee118810b0e3384ecc2c21d78#93660

 

Problemy z silniczkiem zaczęły się od pierwszego odpalenia. Żeby odpalić trzeba było podgrzać silnik suszarką. Na lotnisku z pomocą innych modelarzy odpalał bez suszarki ale trzeba było się troche namachać i odpalał na mocnym przelaniu. Bardzo często się zdarza że silnik odpala w drugą stronę. Zaworów nie dotykałem, iglicą niskich obrotów też nie kręciłem. Dzisiaj za pierwszym razem udało mi się odpalić silnik bez zbytniego przelania ale już później nie chciał załapać. Silnik w modelu jest zamontowany cylindrem w dół, zbiornik paliwa jest zamontowany troche powyżej iglicy wysokich obrotów. Po odpaleniu silnik pracuje bardzo niestabilnie na niskich obrotach, bardzo mocno trzęsie się z całym modelem i bardzo słabo wchodzić na wyższe obroty tylko się dusi. Pozostawiony na niskich obrotach trzęsie całym modelem i gaśnie (nie jest to zwykłe trzęsienie tylko model aż cały podskakuje). Na wysokich obratach pracuje stabilnie zarówno w poziomie jak i z podniesionym dziobem. Czy po wstępnym dotarciu mogę już zacząć regulację iglicy niskich obrotów? W instrukcji pisze że nie powinno się do zakończenia procesu regulacji ruszać tej iglicy ale wtedy będzie problem z lądowaniem.

Czy gdy silnik odpala w drugą strone może się coś stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach ASP częstą bolączką jest lewe powietrze, sugeruje uszczelnić iglice w gaźniku np taśmą teflonową. Trzeba również dokonać uszczelnień pokryw oraz samego gaźnika silikonem wysoko temperaturowym. Oczywiście silniczek musi się ułożyć, miałem bardzo podobne objawy z ASP 0.52 teraz chodzi jak złoto stabilnie poprykuje na 1800 obrotów i nigdy nie zgasł mi w powietrzu. Złego słowa nie mogę powiedzieć o ASP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze abys docieral silnik na bogatej mieszance paliwowo powietrznej i przepal te 5 zbiornikow delikatnie dokrecajac iglice co jakis czas i kontroluj temp glowicy.Za kazdym razem powinienes ja dotykac reka i sie niepazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugą stronę nie powinien w ogóle pracować. Iglicą wolnych obr obracaj dopiero wtedy gdy jesteś pewien, że nie ma innych przyczyn niepowodzenia. Najlepiej regulować nią na pracującym ale można i na zatrzymanym - tak jest nawet bezpieczniej, że nie zsunie ci się śrubokręt od drgań i że nie włożysz palców w śmigło . Zanim zaczniesz ustawiać wolne, igła składu mieszanki - czyli ta główna powinna być odkręcona na ok 2 - 2,5 , zależy od zachowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpala w drugą stronę to dlatego że jest przelany. Dokręcaj ogłę niskich po pół obrotu i próbuj jak chodzi. Gdy zauważysz poprawe dokręcaj dalej już powoli, najlepiej na pracującym na wolnych obrotach silniku. Gdy będziesz ja dokręcał wolne obroty bedą rosły. Wtedy zmniejszaj je przymykając przepustnicę trymerem w apie. Regulacja kończy sie gdy dokręcanie igły powoduje gaśnięcie silnika- doszedłes do punktu najwiekszego zubożenia. Od tego miejsca odkręć igłę około 1/3 obrotu. I masz ustawione. Jesli chodzi o docieranie to ja bym juz latał. Lekko bogatsza mieszanka na głównej igle i w góre. Zadne śmigło nie da Ci na postoju takiego chłodzenia dla silnika jak pęd powietrza w locie. Ja wszystkie swoje 4suwy po 10 minutach pracy na ziemi regulowałem tak jak opisałem wyżej i w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.