Skocz do zawartości

Podwozie "pneumatyczne" HOME MADE-DIY


KuTeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że wczoraj miałem wolne i trochę nie miałem co z sobą zrobić, stwierdziłem ze poszukam podwozia do modelu. Niestety sam nie wiedziałem, co kupić wiec stwierdziłem że zrobię takie jak będę chciał. Co nam bedzie potrzebne

* Broki 3mm

* śruby 2mm

* dremel albo inne urządzenie wiercące/tnące

* wiertła fi 2,5 oraz 1,5mm

* gwintowniki 3mm oraz 2mm (M2 kupiłem za grosze w necie 20zł z przesyłką)

* frez do dremla , stożkowym mi sie najlepiej robiło

* sprężyny fi 4

* NIESTETY MIGOMAT BYŁ MI POTRZEBNY ŻEBY POŁĄCZYC OS KOŁA Z GOLENIA (może ktos znajdzie inne rozwiązanie np, wygięcie drutu)

* Trochę metali tzn. Pręt 4mm miałem wiec zakup odpadł. Potrzebowałem rurek Patrzyłem na all**** i stronach modelarskich i nic mi nie podpasowało, mosiądz, kwas, alu, wszystko albo za cienka ściana albo dość drogie. Wbiłem na stronę obi i znalazłem rury z alu takie jak chciałem a będą potrzebne dwie. Pierwsza średnicy 4mm wew. 1mm ścianka, co daje 6mm po zew. druga 6śr, 1 sciana czyli 8 po zew. każda mnie chyba kosztowała 4,5 zł. Może być od razu 4mm wew. ściance 2 ale bedzie problem z rowkiem.

 

Patent na jedna goleń.

Z grubszej wycinamy dwa kawałki, 1 o długości 1cm, 2 o długości 2 cm

Cienka posłuży nam, jako prowadnica. Musimy wyfrezować z niej rowek 2mm żeby śruba nam w nim chodziła Rowek zaczynamy robić 1 cm od któregoś końca ma mieć długość 14mm żeby skok był 10mm. Nabijamy teraz grubsza rurkę długości 1cm na cienką (jako usztywnienie)

Cholera ciężko to opisać może film wyjaśni więcej :P w razie co pytać. Później narysuje i opisze to żeby było łatwiej. Ogolnie koszt tego wyniósł mnie jakies 50 zł z tego 20 na browar do pracy. A materiału zostało jeszcze na 10 takich goleni LEKKO

 

https://www.youtube.com/watch?v=KuxxhhreaZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał kolejną wolną chwilę, to odpowiednie sprężyny sam sobie zrobisz  :D .

Kto wie, może nawet wyjdzie szybciej niż szukanie odpowiednich...

Zestaw "music wires" na spężynki można kupić w "Conradzie". Niezły set, ale nie zostawia pola do eksperymentów. Skąd wiem? Bo sobie spie... przyrząd do skręcania sprężynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.