Skocz do zawartości

Nadajnik z funkcją Butterfly?


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

mam pytanie:)

jako że moje latanie RC wraz z wiekiem staje sie coraz bardziej skomplikowane a co za tym idzie zaczynam latac lepszymi modelami, mam problem z nadajnikiem.

Kiedys starczała dwukanałowa Signalka ,poźniej żółta Webra Prop, nastepnie pierwsza FM Futaba F-14 heh teraz mam MX-12 i myslałem że to już do emerytury mi starczy:)

ale niestety nabyłem ostatnio laminatową F3J w wersji elektro no i przydałby się Butterfly

niestety nie dośc że moja MX-12 obsługuje tylko 6 kanałów (o jeden za mało dlatego klapy muszą byc przez Y kabel) to jeszcze nie posiada Butterfly heh

zatem interesujaca mnie kwestia to jaki nadajnik z minimum 7 kanałami i z batterfly?

Przeczytałem zestawienie aparatur ze strony Pitlaba ale jakoś bardzo mało nadajników posiada ten mikser?

Nie interesuja mnie aparatury Eclipse,Sanwa,Optic

bardzo mnie interesuje Graupner i Futaba ale z Graupnera ma tylko MC-18 a futaba 9CAP i 9ZAP

Dziwi mnie że inne aparatury Graupnera tego miksera nie posiadają np MC-20 i MC-22 a może sie mylę?

Oczywiście zasoby finansowe na ten nadajnik są ograniczone bo inaczej za niedługo będę mieszkał w piwnicy:D zakładam również że nabyłbym taki nadajnik używany w polsce lub na ebay.de

Proszę o poradę?

 

pozdrawiam

Piotrek Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... u mnie w starej MC-12 jest ten mikser. Nie pamiętam dokładnie jak, ale w mefisto mam go skonfigurowany. Mało tego. Na przełączniku mam włączanie tego miksera, a na drążku "gazu" mam wychylenia. Przełącznik na 0, gaz steruje samymi klapami, na 1 - CROW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC-12 6-kanałowa ? Dziwne ... u mnie działa na 7 kanałach z odbiornikiem REX 7 MPD :)

Ale fakt. Aparaturka ma już sporo latek i warto już inwestować w coś nowszego.

Jednakże na prawdę aparaturka ta ma nadal sporo możliwości o których większość już zapomniała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej strażak :)

 

PO pierwsze na 100% MX12- ma butterflya :D

 

Po drugie magiczna MC-19 ma to i każda aparatura graupnera MC ok 12 w góre to ma :D

 

Polecam jako lekturę instrukcje obsługi :D

 

A następnie do czego ci 7 kanał w f3J ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryku Marcinie Rafał Ci to wyjasnił:D

zobacz sobie na stronie Pitlaba opis aparatur tam jest wyszczególnione która ma a która nie , widocznie jest bardzo nieaktualny:)

Pegaz czytałem specyfikacje MC-12 i pisze 4 kanały z mozliwościa rozbudowy do 6

chyba ze to była dziwna specyfikacja ;)

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... specyfikacja musiała być zaiste dziwna, bo radyjko to już mam dosyć opanowane. Sam rozbudowywałem je do wszystkich 7 kanałów. Faktem jest, że rozbudowa polegała jedynie na podpięciu potencjometru i 2 przełączników na pozostałe kanały, oraz przełączniki mixerów a, b i c oraz przełączników funkcji DR/EXP. Poza tym polecam artykuł teemto http://teemto.republika.pl/mc12.htm o rozbudowie MC-12. Na załączonej niżej fotce piny w gónym prawym rogu to dodatkowe 3 kanały. Zatem na drążkach 4 kanały + 3 dodatkowe. Jakby nie patrzeć 4+3=7.

 

fms_mc-12.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek tu jest opis MC-12 co prawda lapidarny ale jest

http://www.modelmaking.pl/ires/oferta/9/55/636/

ta aparatura jest w modelmaking

chyba całkiem możliwe ze oni byka walneli:)

bo jesli u siebie masz 7 to tak musi byc jak mówisz nooo chyba ze masz jakąś stuningowaną hehehehehehehe

a teraz zauważyłem ze tam w komplecie dają odbiornik 7 kanałowy hehehhehe

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę "radiuf" miałem , a więc MC-16/20 miała baterflaja ( hehe - Motylastego ),

JR-388 miał, JR-X3810 ma, a jak chcesz mieć radio aż do samej deski grobowej to na dzień dzisiejszy FUTABA - 14 MZ, na jednej połówce płata możesz oprogramować 4 serwa, to taki hiper-super baterflaj.

 

aparat01.jpg

 

Jeśli latasz pulpitowo to MC-19 powinna być dobra, jeśli kciukowo to wybrałbym JR PCM 9X II Limited (V2) SYNTEZA.

 

Z tego co doczytałem, cytuję : "rozszerzone funkcje w programach szybowcowych:5 typów lotu, ustawiane opóźnienia, tryb "motor hold", zwiększona liczba timerów"

 

Sam się nad nią zastanawiam od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obojętnie czy pulpitowo czy kciukowo

Dobrze latało mi się Futabą F-14 którą mam do dzisiaj

i dobrze mi się lata MX-12 z lekka przewagą na Futabę czyli jednak chyba pozostane przy MC-19

Jak kupowałem MX-12 juz mówiłem ze to do emerytury:) ale sie myliłem:)

muszę też troche patrzec na cenę bo latanie zawodnicze też mnie trochę kosztuje no i moja druga ładniejsza połowa może kiedyś nie wytrzymac:))

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepniemy lotki normalnie na 2 kanały i ustawi sie klapo lotki :wink: a ster wysokosci zmiksujemy z klapami które damy na V kabel i podepniemy pod kanał z wysuwania podwozia i to wszystko ustawi sie na jednym wyłaczniku mam nadzieje ze tak idzie Elev-->gear mix i flaperon na jednym wyłaczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

jeśli ktoś ma jakieś pomysły jak ustawic butterflaya w MX-12 ale na jednym przełączniku

to bardzo proszę o radę.Radek mi to pomoże ustawic.Niestety dopiero zaczynam powoli przechodzic ze starych aparatur F-14 na nowe:) więc wybaczcie mi niewiedze

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po temacie wszystko gra Piotrek szczesliwy a teraz pora wyjasnic jakie magiczne rozwiazania zastoswalismy.

 

1 Klapy połaczylismy na V kablu i ustawilismy na kanał 6 opcja wysuwania podwozia

2 Lotki standartowo na 2 kanały w mixie flaperon +mix steru wysokosci z klapami

3 To wszystko podłączone pod przełącznik SW z prawej strony i ot działa :D

4 Dodatkowo ustawilismy mix gear to gear czyli podwozie podwozie które robi nam za klapy i zaprogramowalismy wychylanie sie klap lekko w góre na kolejnym wolnym przycisku. :jupi: :jupi:

 

Pozostał tylko wyjasnic czy mozna powiedziec ,że radio poasiada ten mix czy nie ? Teoretycznie w programie brakuje mixera butterfly, ale fantazja jest od tego żeby bawic sie na całego no i z małpy zrobilismy kanarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Działa:D

Jurku wybacz że narazie Cie nie posłuchałem z tymi klapami na drążku gazu

zobaczymy jak to będzie działac w tej wersji co ustawiliśmy razem z Radkiem

Ale i tak Dzieki Tobie mam polutowany pakiet i model a dzieki Radkowi mam zaprogramowaną aparature a mi pozostało nic tylko Latac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzieki Wam jeszcze raz Bardzo!!!

 

Piotrek Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.