Skocz do zawartości

Banggood.com i PayPal


Dabalwwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewne pytanie dotyczące zakupów na banggood  możne ktoś miał już takie doświadczenia . Wczoraj zamówiłem swoja pierwsza aparaturę na tej stronie i gdy przyszło do finalizacji zamówienia miąłem do wyboru tylko płatność poprzez pay pal wiec wybrałem ta opcje, później standardowo przekierowanie na stronę i tam 2 opcje albo zakładam konto albo place karta wiec wybrałem kartę. Reszta standardowo dane itd . Po zatwierdzeniu płatności nagle zdziwko przychodzi sms z banku ze zostało pobrane 4 zł i nic więcej na  banggood zamówienie ma status nie opłacone. Nie wiem co robić  może mieliście takie doświadczenia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewne pytanie dotyczące zakupów na banggood  możne ktoś miał już takie doświadczenia . Wczoraj zamówiłem swoja pierwsza aparaturę na tej stronie i gdy przyszło do finalizacji zamówienia miąłem do wyboru tylko płatność poprzez pay pal wiec wybrałem ta opcje, później standardowo przekierowanie na stronę i tam 2 opcje albo zakładam konto albo place karta wiec wybrałem kartę. Reszta standardowo dane itd . Po zatwierdzeniu płatności nagle zdziwko przychodzi sms z banku ze zostało pobrane 4 zł i nic więcej na  banggood zamówienie ma status nie opłacone. Nie wiem co robić  może mieliście takie doświadczenia  

Czy paypal zwrócił komunikat o zatwierdzeniu płatności?

Czy te 4zł zostały pobrane z konta, czy może zajęte w formie blokady i zwrócone kilkanaście minut później?

Jaka waluta rozliczeniowa karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po potwierdzeniu płatności  wróciło do strony logowania. Te 4 zł mam w blokadzie na rachunku. No chciałem zapłacić w dolcach. Robie często zakupy karta w dolarach ale pierwszy raz to tak wyglada

Jeśli karta jest w dolarach, to płatność przez PayPal wymaga zmiany waluty rozliczeniowej. Domyślnie ustawiają złotówki, dlatego trzeba zadzwonić do nich na infolinię i po weryfikacji karty zmienią na dolary. 4 złote wyglądało mi na równowartość 1$, a taką właśnie blokadę miałem przy płaceniu kartą walutową przez PayPal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta karta była przypisana do konta PayPal , jeżeli nie to PayPal pobiera drobną kwotę i na pobraniu powinien w tytule przelewu być kod , który należy wpisać na swoim koncie PayPal .

To jest sprawdzenie czy karta jest Twoja , po zatwierdzeniu te 4 zł dostaniesz  na konto.

Po tych formalnościach możesz już płacić PayPal-em wszędzie  ,wiem że to nie działa natychmiast trwa to kilka dni zanim karta zostanie przypisana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że Dabalwwy nie korzystał z konta PayPal, tylko z płatności kartą poprzez serwis PayPal. Jest to pewna różnica. Sam korzystam z tej drugiej opcji i nie musiałem przypisywać karty. Rozmawiałem z infolinią PayPala i oni po prostu świadczą usługi płatności kartą przez internet, ale domyślnie zakładają, że karta jest w złotówkach. 
Przypisywanie karty walutowej do konta PayPal jest mało opłacalne bo zostaną wykonane dwa przewalutowania. Najpierw z dolarów na złotówki, a później ze złotówek na dolary. Jest to bez sensu, ale wynika to z zasady, że walutą obowiązującą jest waluta kraju, w którym konto jest zakładane. Są przynajmniej na tyle uczciwi, że w rozmowie telefonicznej ostrzegli mnie przed podpinaniem walutówki do konta PayPal ;)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale karta nie byla przypisana do konta . Bylo opłata bez zakładania konta przy użyciu karty płatniczej. Dobra chyba do nich zadzwonię moze mi udzielą info

Dobra juz wiem cos poszlo nie tak sprobowalem zaplacic jeszcze raz i wszytko przebieglo normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.