Skocz do zawartości

Schnellboot...


Rekomendowane odpowiedzi

Na Dzień dziecka dostałem taką zabaweczkę :rotfl: Swoją drogą ciekawe od kogo...

admiral001az2.jpg

admiral002ie7.jpg

admiral003yq3.jpg

model jest dość spory - długość 102cm!, szer. - ok 28cm, waga kompletna ok. - 2,6kg.

Napędzany jest dwoma silnikami "550", śruby mają średnicę 50mm(nie za duże?). Pakiet 7,2V 3600mAh(wewnętrznie spakietowany równolegle tzn składa sie z 12cel). Jednak układ sterowania typowy dla zabawki - chyba bo nie znam sie za bardzo na tym - tzn skręt po przez wyłączanie jednego z silników.

Na razie zostanie jak jest ale docelowo chciałbym go "podrasować" tzn; wykorzystam aparaturę, którą posiadam, włożę regulator EZX-R

Podają, że pływa to z V~36-40 km/h, ale ogladając filmy na YouTube myślę, że znacznie wolniej.

Czy z tego udałoby się zrobić coś to pływałoby znacznie szybciej niż podają? I czy w ogóle jest sens coś tu zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

Ponieważ ja osobiście na wodzie nie cierpię motorówek - polecam zamontowanie masztu, odciągów, want, sztagu, achtersztagu i wciągnięcie żagli na maszt. Będziesz miał wtedy fajny katamaran (trochę wąski ale ... co tam).

 

P.S. Jeżeli chcesz go usprawnić, to przede wszystkim sprawdź, dlaczego płetwa sterowa jest taka słaba, w poziomie i po co w ogóle jest, skoro to-to ma skręcać za silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płetwa sterowa sprawdza się jak należy. Nie wiem czy dobrze qmam ale jest tylko do utrzymania kierunku coś jak kil w łodziach. Oczywiście model skręca silnikami nie sterem. Myslę, że bez niej model nie trzymał by kierunku bo jeden z silników od początku( z założenia ) nie pracuje właściwie. Obroty tego kręcącego w lewo - czyli zgodnie ze wskazówkami zegara patrzac od rufy sa niższw niż tego kręcącego w przeciwną stronę czyli właściwie. stąd spełnia rolę trymera.

Za zaglówkę dziękuję ;D już myślę nad tym by wstawić mu silnik spalinowy 3,5cm. Tylko wtedy ograniczy mnie do pływania w morzu lub nad jeziorem. Staw blisko domu byłby już za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary! Spalina! A nich mnie BAN/OSTRZEŻENIE trafi... !!! Ja tu pięknie zagajam o katamaranie - żaglowcu prześlicznym a Ty Kolego FOKKER mi tu spaliną wyjeżdzasz!?

 

Serio: jeżeli łódka pływa do przodu tylko na jednym silniku, to koniecznie musisz mieć tę płetwę sterową. Ja bym tylko ją załadował sporo poniżej linii wody. Zwłaszcza do mocniejszego silnika (spalinowego...tfu... tfu...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódka pływa na obu silnikach!!!! Jednak te obroty niezgodne z naturą są nieco mniejsze niż te zgodne. Tak jak jest teraz to ster jest ok, na filmie widać że trochę znosi dlatego, że ustawienie jest skokowe. Nastepny ząbek powoduje już ewidentny skręt. Do spaliny będzie oczywiście odpowiedniejszy ster i napęd. Jednak nie spieszy mi sie z tym. A żaglówki nigdy mnie nie pociągały, co innego szatynki :rotfl: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak te obroty niezgodne z naturą są nieco mniejsze niż te zgodne.
To w końcu tylko "zabawka". Przynajmniej tak wygląda patrząc na osprzęt na kufrze.

P.S. Czy po przeróbce na tę... no... spalinę dasz obroty na dwie śruby, czy może posłużysz się jedną centralną i podwójnymi płetwami sterowymi? Po jednej płetwie na każdy kadłub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o to , że to jest zabawka - silniki to rasowe modelarskie 550 chyba. Jesli spalina to jedna z centrakną śrubą. Płetwa sterowa jedna. Są takie zestawy płetwy z końcówką wału napędowego - co oznacza, że przy skręcie i śruba jest częściowo wychylona w daną stronę. Myślałem o silnikach wodnych ASP ale widzę, że tylko w modele sklep dostępne. Myślałem o 3,5cm ale ten akurat nie ma szarpanki.

Na razie jednak chciałbym sprawdzić jak to pływa na mniejszej śrubie - te które są to stanowczo za duży rozmiar - 50mm. Potrzebne byłby ok 35mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popływalismy sobie w weekend nad jeziorkiem. musze przyznac , że nie jest tak słabo:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=8G2d_Qljve4

 

chciałoby sie jednak trochę szybciej. Postanowiłem, że najpierw pokombinuję z napięciem.

Problem w tym, iż nie wiadomo jakie V max zniesie układ regulator - odbiornik ( jest to jedna całosc). Próbę zrobiłem na pakiecie LiFe 3s - od razu dało sie słyszeć wyższe obroty. Zamówiłem też drugi oryginalny pakiet by zrobić jeden większy. Serwis odpisał, iż w łodzi tej napięcie można zwiększyć aż do 14V !!! Ale dokonujac pewnych przeróbek w elektronice. Ale byłaby jazda :rotfl: !!! Teraz czekam na maila dot. tych przeróbek. Was nie pytam bo pewnie nikt tego nie robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z postów pouczałeś, że "nużki" albo "nurzki" wymieniają się na nogi Jak to się ma do Twoich : zwieszyc - wymienia się na zwiększyć !, pozadne - wymienia się na porządne! ... i wiele innych w jednym zdaniu :rotfl: :devil:

Jeśli ty sponsorujesz te usprawnienia to nie ma sprawy wchodzę w to. A powiedz do jakiego modelu używasz pakietu lipo 5s ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś wykonałem testy na podwyższonym napięciu. Do pakietu 6 cel 3600mAh dodałem jedną celę;

 

http://pl.youtube.com/watch?v=gwOQWjIJ7PE

 

Różnica w szybkości pływania jest zauwazalna. nie wiem czy to normalne czy nie ale łódź szybsza była na pofalowanej powierzchni niż na stojacej wodzie. Jutro sprawdzam pływalnosc na 8 celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to jest mozliwe zeby byla szybsza na lekko pofalowanej wodzie poniewaz uzyskuje wtedy efekt "slizgu".Jesli chcesz jeszcze zwiekszyc predkosc to przesun pakiet(sc) do tylu..tylko nie wolno preZesadzic w przypadku mojej łódki efekt przesuniecia sc byl dosc zauwazalny...A jak za bardfzo do tylu sie przesunie to bedzie wolniejsza niz teraz..Moze maly OffTop ale mam pytanko..Czy do Podobnej lodki mozna wstawic silnik bezszczotkowy??a jak tak to jaki??chodzi mi o KV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakietjest już max. z tyłu. Dziób mocno unosi sie wiec raczej obciazył bym tę cześć kadłuba. Jaka bezszczotka tego nie wiem ale oczywiście o wysokich obrotach. Np spalina 3,5cm , którą planuję włozyć do niej ma ok 17tys. obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do Podobnej lodki mozna wstawic silnik bezszczotkowy??

Pewnie że można! Ale raczej inrunner, właśnie ze względu na wymagane duże kv - no chyba, że planujesz lodołamacz, wtedy wystarczy ogromna śruba na outrunnerze ;-) .

Czasami w ofertach sklepów przelatują mi przed oczami inrunnery z chłodzeniem wodnym, dedykowane właśnie do łodzi, ale ze _zrozumiałych_ względów nigdy nie zwracałem na nie uwagi :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalina mnie nie ciagnie..Zastanawiam sie nad przerobieniem mojej lodki na wlansie bezszczote lipol itp...Myslalem nad daniem 3 silnikow jeden mocny bezszczotkowy(mam regiel 60A) i 2 mniejsze takie zeby sie zmiesicilo w 30A obydwa..Zastanawiam sie czy beda wspolpracowac czy wzajemnie sobie przeszkadzac...xDNarazie dorobilem 2 plywaki z boku kadluba bo jest bardzo wywrotna przy max predkosci na fali...Jutro wezme sie za uszczelnienei kabiny bo mam przecieki gdyz czesto zdaza mi sie "nurkowac" :) Wiesz mzo0e na oko ile osiaga twoja lodka?Moja okolo 40 km/h bo sciagalem sie wczoraj z kolega na rowerze i mial na liczniki okolo 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.