Skocz do zawartości

Drukarka 3D Sintron ARTP - relacja z budowy.


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci tak, nie baw się na razie w takie poziomowanie, poskładaj sobie drukarkę, ustaw metodą na kartkę (5min roboty) i jak już doprowadzisz drukarkę do tego że coś będzie drukować to wtedy sobie wydrukujesz takie uchwyty i mechanizmy jakie będziesz chciał :)

Ja zakupiłem czujnik pojemnościowy ,ale do tej pory leży w szufladzie bo wypoziomowałem stół na kartkę i praktycznie do tej pory jest ok.

Może jak będę się nudził to podepnę ten czujnik i pobawię się autobedlevelingiem.

 

Polecam ci także zaopatrzyć się w endstop optyczny , przynajmniej na oś Z bo reszta nie ma takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie poziomowanie to dla mne podstawa, robię to niemal codziennie w pracy na stołach CNC czy przy ustawianiu centryczności itd. Nie wyobrażam sobie robienie pierwszego wydruku bez takich niezbędnych według mnie operacji, aż tak mnie nie ciśnie ;) Mimo wszystko dziękuję za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek pod "blat" wycięty i powoli można myśleć o montażu silników :)

 

GV2r3k.jpg


Poziom to podstawa,stolarze coś wiedzą o tym

ładnie Ci to malowanko wyszło i wygląda juz inaczej,składaj do kupy i testuj :)

 

Dzięki :)

 

No ta sklejka nie bardzo mi podchodzi, ale jak już marudzili na akryl to coś zaradziłem a aluminiową powoli będę tworzył. Zaskoczyła mnie ilość wrednych kwadratowych otworów, które bardziej są pod laser czy wodę niż frezowanie. Na razie dążę do uruchomienia "maszyny" a potem będę się martwił o resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale ... ja się nie pytam co jak zrobić. Mam pewne doświadczenie i obeznanie w temacie. Dziękuję Ci za porady, ale daj mi się wykazać i poprowadzić projekt do końca zamiast pisać po każdym moim poście jak lepiej albo inaczej to wykonać. ...Postanowiłem przedstawić coś kolejny raz na forum i nie pytam o porady.

 

Pozdrawiam !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz gaśnice w samochodzie to ją wyrzuć bo nie potrzebna

jeżeli ktoś daje informacje WAŻNE to nie po to by je chować no nie

 

Tyle ,że z drugiej strony jest prawie to samo ;) 

 

 

Kacper, może za bardzo potraktowałem temat tak jakbym ja go zakładał, po prostu cieszył bym się jakbym przy składaniu czegoś ktoś mi podpowiadał coś ciekawego.

Nie chodziło mi o to by się wymądrzać i ci coś narzucać. Ale jeśli tak to odebrałeś to przepraszam.

Już zmykam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodu byś zmykał czy tym bardziej przepraszał :) Jeśli jest jakiś karygodny błąd z chęcią posłucham porady, ale nie uwaga za uwagą bo masz inne "widzimisię" ;) Stół będzie zamontowany w ten sposób z prostego powodu - na jego przodzie będą diody LED wskazujące na nagrzewanie oraz nagrzanie stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą i nie zmierzam do monologu, tylko do przejrzystości relacji. Jako moderator przeczytaj od początku do teraz ten temat i zobacz jak to zaczyna wyglądać. Po każdym zdjęciu komentarz - "a ja to bym tak, a ja to bym inaczej". "A toto się będzie ruszać i co z przewodami zrobisz ?". Sorry, ale po niektórych komentarzach zaczynam się czuć ułomny technicznie .. Dzięki za czujność i liczę na Waszą pomoc, ale nie o byle pierdołę bo chciałem założyć wątek relacji a nie temat z zapytaniem jak mam to robić itd.

 

Obecny stan rzeczy :

 

TpnwSk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :)

 

Na samym początku dałeś jednoznaczną informację, że temat druku 3D jest dla Ciebie nowością. Zarówno Michał jak i ja mając już jakieś doświadczenie w tym temacie dzielimy się nim przy okazji tego wątku. Na forum przyjdą inni ludzie i czytając ten temat będą składać może swoją drukarkę. Dlaczego więc nie pokazać innego punktu widzenia na pewne sprawy? Wrzucasz fotkę - bach - można coś skomentować - może potomni skorzystają. Poza tym opowiadamy o rzeczach które są denerwujące/które można poprawić. Gdy na początku składa się drukarkę to nie wiadomo jeszcze co za 3 miesiące zacznie nas w niej wkurzać.

 

Ta drukarka to REPRAP - każda jest inna. Gdybyś kupił Makerbota to nie byłoby dyskusji - jest i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, to jest forum dyskusyjne, gdzie każdy użytkownik może brać udział w dyskusji. Jeżeli chcesz uprawiać monolog to załóż bloga i wyłącz komentarze. Albo wstrzymaj się z pisaniem i pokaż dopiero ostateczny produkt.

 

Przemku, to chyba Kacper wie najlepiej jak ma wyglądać jego wątek o jego drukarce - nie przesadzasz? Podobno... nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Kacper wyraźnie napisał, że temat jest zaśmiecany komentarzami, które nie wnoszą nic konkretnego do tematu - co niekoniecznie jest akceptowane przez autora.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bliżej niż dalej :) Wciąż się muszę uporać z przewodami, ale udało mi się ją zmusić (do testów bardzo spowolniony tryb) by gadała i wystrugała "kostkę" kalibracyjną.

 

5a6E1i.jpg

 

gMUGhu.jpg

 

lXVpSR.jpg

 

Efekt końcowy - idealna "kostka" bez zacieków i innych cudów :)

 

5GU8Xl.jpg

 

Video (dopóki pakiet w breloku nie padł) :

 

 

 

teraz kuuuuupa nauki, projektowania itp. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukujesz bezposrednio na grzalce? Czy masz jeszcze szybke, ktorej jakoś nie widac? 

Dodatkowo widac, ze wozek osi X zaczepia co chwile o petelki ktore zrobiles na pasku zebatym - wg mnie projektu pasek powinien byc zamocowany odwrotnie - petle paska powinny byc zaczepione o wozek o mniej wiecej tak:

500px-Acrylic_Prusa_I3_%288mm%29pic47.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.