Skocz do zawartości

Powitanie :-)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

 

Mam na imie Grzesiek :-)

 

Ostatni modele mialem jakies 20 lat temu, w podstawowce, byly to:

* Szybowiec swobodnie latajacy chyba "jaskolka". z 10 lotow ze zbocza przezyla, W koncu przywial wiatr i juz jej nie znalazlem.

 

* Model na uwiezi, kawalek sklejki z doczepionym skrzydlem i sterami z deseczek, ale dawal duzo radosci bo akro samo wychodzilo i mozna bylo nim niezle szalec. napedzany ruskim silnikiem 5cm na metanol. Naprawde zapierdzielal. W koncu zaliczyl takiego kreta ze wal sie zlamal, ale latal najdluzej.

 

* Wicherek 25 swobodnie latajacy napedzany samozaplonem 2,5, niestety cos sie przestawilo i w ostatnim locie, zaczal sie wspinac w druga strone, a gdy zgasl silnik, zamiast opadac po okregu nagl polecial sobie prosto i mimo poscigu na motorynce sasiada juz jej nie udalo sie znalezc.

 

Wszystko sklejane samodzielnie, z materialow wykonanych przez sasiada stolarza, wiec bez balsy, oklejane takim brazowym papierem z papierniczego. Ale i tak latalo extra.

 

Potem doszedlem do wniosku ze nastepny model to ma sens z aparatura. I tak minelo 20 lat a wczoraj mikolaj przyniosl model szybowca Pelikan do sklejania :-) 

 

Tylko zapomnial o aparaturze.

 

Pozdro

g.

 


Czesc Shock.

 

Tu Grzesiek z Zembrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacja :) . Rodzinka zawitała na forum,niewidziana od lat......

Nie zapomnę jak laaaata temu marzyłeś o tym aby do modelu założyć kamerkę i mieć taki monitorek i mieć widok z modelu.

Wtedy myślałem że jesteś szaleńcem ;)  ale Ty miałeś wizję :D  tego co dziś jest ogólnodostępne..

Wtedy to chyba w NASA  jeszcze nie mieli takiego czegoś ;) .

Myślę że się tu odnajdziesz ,tym bardziej że elektronika to Twoja praca i hobby ? .

Reszta na PW ,zgodnie z reg. temat zamykam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.