Skocz do zawartości

Przednie kółko


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zrobić w swoim modelu z depronu sterowne kółko przednie.

Ponieważ model nie ma ruchomego steru kierunku ( coś w rodzaju delty) , zastanawiałem się, czy do sterowania kółkiem nie użyć serwa lotki.

Czyli jak lotka np. prawa do góry - to kółko skręca w prawo i vice versa.

Zda takie rozwiązanie egzamin ? A może to jednak niedobry pomysł i lepiej dodać trzecie serwo podpinając pod kanał kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował ze sterowania kółkiem z lotek, sprawdź rozwiązanie na symulatorze, przy zakręcie wychyl lotki przez cały czas skręcania, model wywala się na skrzydło, chyba że zrobisz naprawdę obszerne podwozie :roll: Do kołka powinno wystarczyć lekkie 3.5g serwo, chociaż nie jestem co do tego pewien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli technicznie zadziała (szerokie podwozie główne itd.) to:

 

Po co przyswajać złe nawyki :?: Przecież w każdym "normalnym" modelu będziesz sterował tym kółkiem drążkiem steru kierunku. Podzas startu czy dobiegu wszystko dzieje się szybko i nie bardzo jest czas na myślenie, trzeba reagować odruchowo. :mrgreen:

 

Także proponuję jednak oddzielny kanał i serwo. czy wystarczy malutkie - raczej nie, ale zależy jaki to model i jaka konstrukcja podwozia i przeniesienia sterowania z serwa na orczyk podwozia.

 

Może warto zwrócić uwagę na rozwiązanie stosowane głównie w samochodach RC - czyli servo-saver. czyli pośredni element sprężynujący umiejscowiony gdzieś między osią serwa a osią koła. kilka przykładów jest np. tu (po angielsku) po wpisaniu servo saver w google i ograniczeniu do POL mamy raczej oferty sklepów niż ładny opis. Może wśród dalszych wyników ....

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.