Skocz do zawartości

Utrata zasięgu - czy ktoś miał taki problem?


Darand

Rekomendowane odpowiedzi

Problem masz .Sprzęt na pewno jest ok bo większość z nas lata na podobnym i nasięg 1000m jest czymś naturalnym.Myślę że może być tak jak pisze Ładziak podczas lądowania kierujesz bezwiednie czubek anteny w kierunku nadlatującego modelu(to jest to maskowanie anteny) myślę że zasady pelengacji znasz.Tak to się chyba nazywa.To by tłumaczyło zmianę zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wczoraj latałem z nowym odbiornikiem, na granicy widoczności modelu (ale Minimag nie jest duży) i wszystko było OK. Ale przy ziemi, jak pisałem, zasięg jest rzędu 200 m.

 

Tutaj masz program na którym możesz zobaczyć jak rozkładają się fale z nadajnika, i jaka jest wartość napięcia tej fali. http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&langpair=auto%7Cpl&u=http://www.sprut.de/electronic/soft/rcreich/index.htm&tbb=1

 

Tam możesz pobawić się z ustawieniem mocy nadajnika, wysokości ustawienia nadajnika, kątem ustawienia anteny nadajnika itp. Oraz mozesz sprawdzić napięcie sygnału w dowolnym miejscu otoczenia, i widać że przy pochyłym ustawieniu anteny występują pola o bardzo niskim sygnale (przy ziemi- jasne pola)

Warto trochę się pobawić tym programem aby zobaczyć co ma wpływ na zasięg aparatury. Znając czułość odbiornika i moc nadawczą nadajnika można oszacować gdzie bedą miejsca w których mogą być problemy.

 

Jedno jest pewne latanie przy ziemi zmniejsza zdecydowanie zasięg, ważne jest nawet podłoże na jakim latamy (odbicia fal od podłoża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.