Skocz do zawartości

BLDC, a hamowanie odzyskowe


Patryk Sokol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

 

Sprawa wygląda tak.

Potrzebuję regulator BLDC na jakieś 100A (200-300A też jest ok) który ma hamulec działający w taki sposób, że dajmy na to pierwsze 30% ruchu kanału od przepustnicy powoduje, że silnik jest hamowane zwarciowo z coraz mniejszą rezystancją, aż do osiągnięcia maksymalnego momentu hamującego od zwarcia, a następnie jest hamowany przez odwrotną komutację. Ideałem by było gdyby hamowanie zwarciowe było realizowane z odzyskiem energii do akumulatora zasilającego.

 

Za "dawnych lat" dokładnie tak działały regulatory szczotkowe do autek, najpierw hamowały odzyskowo, a później przeciwprądem, ba nawet oldschoolowe JESy szczotkowe miały hamulec odzyskowy.

Teraz nie jestem w stanie w ogóle nic wygooglać na temat hamowania odzyskowego, bo trudno się w google przebić przez różne bzdury o autach hybrydowych, więc pytanie kieruje do modelarzy który mieli z tym styczność.

W przypadku samochodów RC hamowanie odzyskowe wydaje się wręcz być kluczowe dla dobrych osiągów modelu, bo tam jednak hamuje się co chwilę.

 

Nie musi to nawet być modelarski regulator, przemysłowym też nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.