Skocz do zawartości

Multiplex LN-3008 EQU


JakubPtaszyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z ładowarką. Mam ją od kilku lat, ale nigdy nie ładowałem lipoli :) zakupiłem pierwsze pakieciki i problem :P gniazdko nie pasuje. Czytam internetu, a tam piszą, ze jakiś adapter potrzebny, a na dodatek dość drogi. Myśle sobie, ze nie dam się naciągać i lecę do sklepu po odpowiednie gniazdko, zadowolony wymieniam przy pomocy lutownicy, biorę pakiecik w rękę, chce podłączyć i nagle zauważam, ze coś się nie zgadza. Czerwony kabelek pakietu pasuje pod - , a czarny do +. Myśle, inny standard wtyczki to i odwrotnie może być, wiec szybko przerobiłem gniazdko tak, żeby pasowało, ale coś pewien nie jestem. Czy to oznaczenie na obudowie na pewno jest poprawne? Jak to sprawdzić? Nie chciał bym uszkodzić pakietu. Do czego powinien iść + equalizera a do czego - (żadne nie łączy się bezpośrednio z +, ani - ładowarki).

Poza tym, equalizer jest na 3S, a jak podłączyć 2S? Któryś pin pominąć, coś zewrzeć?

 

Wiem ze pytania mogą wydawać się dla niektórych głupie, ale wole nie ryzykować i zapytać niż coś zepsuć.

 

Link do strony ładowarki:

http://www.multiplex-rc.de/en/products/categories/products/details/productgroup/zubehoer/productcategory/ladetechnik/product/multicharger-ln-3008-equ-1.html?tx_lwshopitems_pi1%5Baction%5D=show&tx_lwshopitems_pi1%5Bcontroller%5D=Product&cHash=2f2e2c76f1f4e9dd119af49e158912af

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakubie... gdybys wrzucil jakies fotki byloby jasniej.

 

Probujac odpowiedziec na Twoje zagadnienie:

1. niepasujace gniazdo to standard. Kazdy producent robi teoretycznie inne. Jest kilka standardow, XT60, Gold 4mm, i inne takie...

2. Nie wiadomo co to za pakiet - to ze + i - sa zamienione to wynik bledu przy lutowaniu?

3. Equalizer podlaczasz tak ze zaznaczony + jest zawsze plusem.

4. Znowu pytanie o pakiet- jakie masz zlacze balancera?

5. Do tej ladowarki dostepne sa plytki balansujace i adaptery, chociaz przy 2 lub 3 celach to nie jest jakis super wymog.

6. Jak juz masz wlacze balancera z pakietu to znajdujesz na nim minus (jest on wspolny z miinusem calego pakiety) i ten minus musisz podpiac pod pierwszy minus w equalizerze (najbardziej z lewej). Nic nie musisz zwierac ani nic przeskakiwac.

Przy podlaczaniu pakietu zlozonego z dwoch cell bedzie uklad: - / - / + i skrajnie prawy pin pusty. Przy pakiecie z 3 ogniw - beda wszystkie piny zajete. 

mpx92540equ.jpg

 

Co zreszta widac na tym obrazku:

m86001.jpg 

Interesuje nas dolna wtyczka: Przy 2S wtykasz: -, (+/-), +, pusty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.