Jump to content

DLG a 2,4Mhz

rapier

Recommended Posts

Poniewaz zastanawiam sie od jakiegos czasu nad zakupem Spektrum Dx6i chcialbym spytac tych ktorzy lataja DLG jak sie to tam sprawdza. JAk wiadomo wegla Ci dostatek w tej klasie. Co w takim razie z umieszczeniem odbiornika?? Sa dostepne malenkie odbiorniki ale bez satelitow natomiast umieszczanie calego odbiornika poza modelem to chyba dosc uciazliwa koncepcja

Robisz tylko 2 małe dziurki, przez które wystawiasz i podklejasz do kadłuba same antenki. Gdzieś na necie widziałem już fotki z takim rozwiązaniem. Jak kadłub nie jest z węgla to oczywiście może sobie cały odbiornik z antenami siedzieć w środku.

Na ostatnich zawodach F3K Adam Siama latał już na 2.4.

Kadłub jak to w dlg jest dość wąski więc antenki wychodzą z odbiornika bezpośrednio na zewnątrz wystając ~2-3cm. W testach zasiegu wypada rewelacyjnie - lepiej niż 35MHz.

No toscie mnie Koledzy uspokoili i juz nie mam zadnych watpliwosci.Tak wiec jesli ktos chce Optica 6 z nowym pakietem 2200mAh, 3 odbiornikami ( 2 corony z synteza + rewelacyjny odbiornik N.Otki, ladowarka, instrukcja to moze zaklepywac :D

Najtaniej to chyba na allegro bedzie.

Krall:

Jak to jest z mozliwoscia latania na zawodach na 2,4GHz. Czy to jest dopuszczenie po prostu od strony sedziego glownego?

Jak z ewentualnym ubezpieczeniem?

Do niedawna u mnie wyglądało to tak:

DSCF3753s.jpg

Teraz kupiłem sobie pakiet LiPo Hextronik 350 2S (kolejna zaleta odb Spectruma - mogą być zasilane bezpośrednio z 2S) i przemeblowałem wnętrze kadłuba. Tam gdzie kiedyś ledwo mieścił się pakiet 4xKAN 350, teraz mam odbiornik i pakiet LiPo:

DSCF3793.jpg

antenki są wyprowadzone jak widać:

DSCF3792.jpg

Na allegro najtaniej są po 600 zł.

na przykład TU

Najtaniej można mieć za 450 zł ;)

Na przykład TU

Tego sprzedawcę poleca jeden z kolegów z forum.

Przy okazji mała dygresja

Spektrum DX6i jest w obudowie będącej pomysłem firmy Spektrum (nieciekawy plastik). Jest większa od Mx-12 za to zasilanie z 4 baterii lub akumulatorków R6.

Natomiast Spektrum DX7 jest w obudowie wzorowanej na JR (praktycznie jest taka sama jak Graupnerowski Mx-12) i zasilanie pakietem 8 cel.

Na allegro najtaniej są po 600 zł.

na przykład TU

Najtaniej można mieć za 450 zł ;)

Na przykład TU

Tego sprzedawcę poleca jeden z kolegów z forum.

Przy okazji mała dygresja

Spektrum DX6i jest w obudowie będącej pomysłem firmy Spektrum (nieciekawy plastik). Jest większa od Mx-12 za to zasilanie z 4 baterii lub akumulatorków R6.

Natomiast Spektrum DX7 jest w obudowie wzorowanej na JR (praktycznie jest taka sama jak Graupnerowski Mx-12) i zasilanie pakietem 8 cel.

Ja zamówiłem już w hobbycity ;) Czy to źle że zasilana jest z 4 cel ? ;) Dzięki temu lżejsza a zasięg ma pełny... Co do dx7 - jest fajna ale jak dla mnie nie było sensu dokładać . Dla mnie dx6 i będzie w zupełności wystarczająca ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.