Skocz do zawartości

Silnik samozapłonowy-próba uruchomienia.


Michał Smolarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Z rozwalonym korbowodem nie doprowadzisz tloka do OT.

Czy mam Ci wysłać mój MK-12B z rozwalonym korbowodem, żebyś sobie obejrzał, że po ustawieniu tłoka w górnej pozycji ma takie luzy, że można swobodnie poruszać śmigłem prawie o kąt prosty? Tak też zrozumiałem wypowiedź, na którą odpowiadałem - potem zrozumiałem, że chodzi o przeskok tłoka i swoją wersję wycofałem.

Tym niemniej opis można było zrozumieć, tak jak ja w pierwszej chwili uczyniłem i co znam z autopsji.

 

Mogę Ci nawet napisać, jak takie uszkodzenie korbowodu uzyskać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie jako (expert od silnikow)wie Pan co to jest cylinder?.Ja dostalem od Pana polprodukt- (odlew) niewytoczony i niepochromowany) - zlom.Ja niemam teczki spraw dziwnych, bo robiac interesy z caym swiatem nie mialem jeszcze takiego DZIWNEGO partnera .Ta teczkaSPRAW DZIWNYCH musi byc juz sporych wymiarow.MFG - Heniek.PS-Prawdziwa CNOTA krytyki sie nieboi. ( TLOK nie puszcza POWIETRZA). Sprawy Tartana -ja niemusze wyjasniac bo ja jestem KUPUJACYM .Zaplacilem i niedostalem co chcialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nie wydaje się szanownemu gronu że zbaczacie z tematu? Prywatne sprawy

powinny być chyba rozwiązywane na PW? Raczej nie powinno się pisać postu pod postem? ...

 

Czytając ten wątek dotyczący silników samozapłonowych zaczynam mieć wątpliwości czy

tak powinien być zatytułowany?... Może raczej powinno być coś w stylu (nie obrażając nikogo):

 

" Ten gość to głupek i oszust- sprawy dziwne i niewyjaśnione"? :shock:

 

Panowie może powróćmy do tematu?

 

A propos przeróbek silników żarowych na diesle, czy ma ktoś jeszcze jakieś materiały

na ten temat? :roll:

 

Pozdrawiam Bartek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Nie wydaje się szanownemu gronu że zbaczacie z tematu? Prywatne sprawy

powinny być chyba rozwiązywane na PW? Raczej nie powinno się pisać postu pod postem? ...

Masz rację Bartek, mnie tez zdumiewa z jaką łatwością moderatorzy zezwalają na łamanie regulaminu; ba, sami wręcz sie do niego nie stosują. Pozwala się nawet na obrażanie i wypisywanie prywatnych uwag pod adresem konkretnych osób (temat " Sinlik benzynowy (jaki jest najmniejszy)"). :?

 

A propos przeróbek silników żarowych na diesle, czy ma ktoś jeszcze jakieś materiały na ten temat?
Tu masz link do producenta głowic:

http://www.davisdieseldevelopment.com/home.php

A tu do człowieka o polskich korzeniach, który przerabia czterotakty na samozapłony:

http://www.dieselrc.com/index.html

I oczywiscie RCU:

http://www.rcuniverse.com/forum/forumid_87/tt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.