Jump to content

G.T. Power A6


Irek M

Recommended Posts

Dziś umyślny z UH podrzucił mi tę ładowarkę;

adowarkapoprawbt6.jpg

Zwraca uwagę wiele różnych przejściówek. Co prawda jest juz podobny temat ale o ładowarce model A8. A6 jest nieco uboższą ale i tak nowoczesniejszą od tej, którą używałem do tej pory(Prodigi Pro Peak 2). Jeśli ktoś już używa tej ładowarki to prosiłbym o wszelkie sugestie i spostrzeżenia. Co np daje mi śledzenie procesu roz - ładowania na monitoarze kompa? Jak mam okreslić bezp. temperaturę ładowania i takie tam.

 

EDIT: własnie ją odpaliłem - niestety trzeba sie zagłębić w instrukcję by można było ją zaprogramować.

Link to comment
Share on other sites

A6 jest nieco uboższą ale i tak nowoczesniejszą od tej, którą używałem do tej pory(Prodigi Pro Peak 2). Jeśli ktoś już używa tej ładowarki to prosiłbym o wszelkie sugestie i spostrzeżenia.

Przede wszystkim porównaj wskazania miernika ładowarki i balansera z rzeczywistymi wartościami mierzonymi porządnym przyrządem. Przez moje ręce przeszło kilka tego typu urządzeń (choć nie konkretnie G.T.Power) i... nadal używam starej, niezawodnej Prodigy II w połączeniu z balanserem Fullymax.

Takie kabelki można sobie zrobić w 10 min., używając przy okazji porządnych przewodów w silikonie, bo te fabryczne są twarde i niewygodne.

Link to comment
Share on other sites

Paweł- te porównania mogę sobie zrobić ale wtedy gdy "rozgryzę" to ustrojstwo :devil: Poza tym nie wiem czy mój miernik - LAUDMANN LM-807 jest wystarczająco dobry...

Link to comment
Share on other sites

Fokker, pociesze cie... to wyglada na skomplikowane tylko pierwsze 2 dni :)

potem jest beznadziejne :D

 

ps.

ja tez szukam sensownego zrodla kalibracji... niestety moj miernik sie nie nadaje do niczego poza sprawdzaniem przejscia :D

Link to comment
Share on other sites

Zgodzę się z tym, że wszystko na początku jest straszne :evil: Jednak chciałbym jak najszybciej podłaczyć jeden z rozjechanych pakietów i sprawdzić co z tego urodzi się :devil: Nie ukrywam, że dokonując wyboru tej ładowarki kierowałem się funkcją ładowania LiFe. Z dotychczasowej - jestem zadowolony ale trzeba iśc do przodu w rozwoju hobby :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dokonałem pierwszych ładowań i w związku z tym mam pytanie;

- czy jesli podepnę pakiet odp. wejściem do ładowarki i zacznę ładować to czy automatycznie również funkcja balansowania jest włączona?

- czy jeśli "wejdę" w balansowanie ( muszę ustawić jakim prądem(?)) to czy automatycznie włączona jest funkcja ładowania pakietu?

Pytam gdyż po rozładowaniu pakietu 2200mAh - wyszło 1900mAh i włączeniu funkcji balansowania - ustawiłem 1900mA - do pakietu weszło( a może to coś innego?) tylko 1000mAh. Drugi identyczny pakiet też rozładowany, a następnie od razu ładowany prądem 1900mA - przyjął 2200mAh. W tym wypadku pominąłem funkcję balansowania. Jednak po ładowaniu odczytałem stan poszczególnych cel ; 4,20 - 4,19 - 4,20 .

Link to comment
Share on other sites

jak wybierzesz balansowanie to automatycznie laduje sie pakiet a na koncu balansuje ogniwa (zongluje amperami tak aby bylo ok)

jak wybierzysz tylko ladowanie to nie ma balansowania.

 

jak masz dobre pakiety do nie bedzie trzeba balansowac ;) (raz na jakis czas)

Link to comment
Share on other sites

jak wybierzesz balansowanie to automatycznie laduje sie pakiet a na koncu balansuje ogniwa

Oj, oj... tej ładowarki nie poznałem organoleptycznie, ale we wszystkich innych, z jakimi miałem do czynienia balansowanie przebiega równocześnie z ładowaniem. Balansowanie PO ładowaniu obarczone jest ryzykiem przeładowania silniejszych cel pakietu.

 

 

Poza tym nie wiem czy mój miernik - LAUDMANN LM-807 jest wystarczająco dobry...

Myślę, że do oszacowania dokładności z powodzeniem wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie - będąc w funkcji balansowania - rozumiem, że po aktywacji nastapi normalne ładowanie? W takim razie - ustawiając prąd w funckji balansowania - ustawiam taki jak do ładowania? Czy to coś zupełnie innego?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.