Skocz do zawartości

G.T. Power A6


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś umyślny z UH podrzucił mi tę ładowarkę;

adowarkapoprawbt6.jpg

Zwraca uwagę wiele różnych przejściówek. Co prawda jest juz podobny temat ale o ładowarce model A8. A6 jest nieco uboższą ale i tak nowoczesniejszą od tej, którą używałem do tej pory(Prodigi Pro Peak 2). Jeśli ktoś już używa tej ładowarki to prosiłbym o wszelkie sugestie i spostrzeżenia. Co np daje mi śledzenie procesu roz - ładowania na monitoarze kompa? Jak mam okreslić bezp. temperaturę ładowania i takie tam.

 

EDIT: własnie ją odpaliłem - niestety trzeba sie zagłębić w instrukcję by można było ją zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 jest nieco uboższą ale i tak nowoczesniejszą od tej, którą używałem do tej pory(Prodigi Pro Peak 2). Jeśli ktoś już używa tej ładowarki to prosiłbym o wszelkie sugestie i spostrzeżenia.

Przede wszystkim porównaj wskazania miernika ładowarki i balansera z rzeczywistymi wartościami mierzonymi porządnym przyrządem. Przez moje ręce przeszło kilka tego typu urządzeń (choć nie konkretnie G.T.Power) i... nadal używam starej, niezawodnej Prodigy II w połączeniu z balanserem Fullymax.

Takie kabelki można sobie zrobić w 10 min., używając przy okazji porządnych przewodów w silikonie, bo te fabryczne są twarde i niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, że wszystko na początku jest straszne :evil: Jednak chciałbym jak najszybciej podłaczyć jeden z rozjechanych pakietów i sprawdzić co z tego urodzi się :devil: Nie ukrywam, że dokonując wyboru tej ładowarki kierowałem się funkcją ładowania LiFe. Z dotychczasowej - jestem zadowolony ale trzeba iśc do przodu w rozwoju hobby :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem pierwszych ładowań i w związku z tym mam pytanie;

- czy jesli podepnę pakiet odp. wejściem do ładowarki i zacznę ładować to czy automatycznie również funkcja balansowania jest włączona?

- czy jeśli "wejdę" w balansowanie ( muszę ustawić jakim prądem(?)) to czy automatycznie włączona jest funkcja ładowania pakietu?

Pytam gdyż po rozładowaniu pakietu 2200mAh - wyszło 1900mAh i włączeniu funkcji balansowania - ustawiłem 1900mA - do pakietu weszło( a może to coś innego?) tylko 1000mAh. Drugi identyczny pakiet też rozładowany, a następnie od razu ładowany prądem 1900mA - przyjął 2200mAh. W tym wypadku pominąłem funkcję balansowania. Jednak po ładowaniu odczytałem stan poszczególnych cel ; 4,20 - 4,19 - 4,20 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wybierzesz balansowanie to automatycznie laduje sie pakiet a na koncu balansuje ogniwa

Oj, oj... tej ładowarki nie poznałem organoleptycznie, ale we wszystkich innych, z jakimi miałem do czynienia balansowanie przebiega równocześnie z ładowaniem. Balansowanie PO ładowaniu obarczone jest ryzykiem przeładowania silniejszych cel pakietu.

 

 

Poza tym nie wiem czy mój miernik - LAUDMANN LM-807 jest wystarczająco dobry...

Myślę, że do oszacowania dokładności z powodzeniem wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.