Skocz do zawartości

Alula DLG czy szkolny model szybowca...?


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem początkującym modelarzem i chciałbym polatać sobie szybolotem ale jest jeden problem: a mianowicie nie wiem jaki wybrać,

1. Alula DLG rozpiętość 90cm

2. Szkolny szybowiec <>

 

Jak oglądałem filmiki z lotów aluli DLG to wydaje mi się że jak na początek to jest troche za bardzo zwinna.

 

Co Wy o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niczym nie latałeś to Alulę sobie odpuść i kup prawdziwy model szkolny (ja osobiście polecam modele firmy SAU)

Alula nie jest specjalnie trudna w pilotażu, ale raz że wymaga aparatury z mikserem (a z tego co widziałem w Twoich postach nie masz żadnej i chcesz kupić coś taniego), a dwa że dla początkującego uciążliwe jest to że wymaga zbocza i umiejętności latania na nim, bo na płaskim terenie lot trwa kilkanaście-kilkadziesiąt sekund.

 

PS. mamy taki dział jak Powitalnia - wypadało by go odwiedzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz hol to tym bardziej odpuść sobie na razie alulę.

Co do modelu pana Siamy to nie będę się wypowiadał bo go nie znam, natomiast córce kupiłem Grafitti SAU i naprawdę to jest idealny model do nauki (startuje również z holu gumowego), mimo wielu prób i zmasowanych protestów okolicznych kretów nie udało się jej rozbić a nawet poważniej uszkodzić (bardziej szczegółowy opis znajdziesz na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie chce byc niemiły ale ten konkretnie ten model szybowca tez sobie odpusc. Laminat jest bardzo słaby. Skrzydła wyciete nierowno i szorstko stateczniki jeszcze ujda. moj kadłub był sklejony nie rowno i w srodku miejsce jest badziewiasto rozłozone (nic nie pasuje tam włozyc. zawsze gdzies nie tak miejsca i wogole za mała powierzchnia skrzydekl no chyba ze wyposarzenie mikro i 0.2 kg balastu na twarz a dotego nosek ktory proponuje Konstruktor jest beznadzieja(proponuje 3 warstwy balsy 5 na nosie ktore sa obarte o cienki laminat ktory przy krecie rozcina ta balse na drzazgi. Nie polecam bo miałem za ta cene mozna miec cos lepszego. Ja bym na twoim miejscu pomyslał nad Graupner UHU dostepnym w cyber-fly.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jestem trochę rozczarowany twoim komentarzem na temat tego szyboloto bo bardzo mi sie on podobał :? no ale cóż poradzić...

 

PS: Ten Grałpner-ek co mi podałeś też jest niczego sobie... bede się nad nim poważnie zastanawiał 8)

 

Zna ktoś jeszcze jakieś tanie szybowce dla początkujących ( oczywiście RC :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laminat. Obejrzenie tego modelu nie robi żadnego problemu ale boje się że ten model jest jak dla mnie za delikatny ( jest cały z balsy- po pierwszym kresie z 5m sie rozwali) sam już nie wiem. Na stronie cyber-fly są fajne combaty ESA za małe pieniądze i mam w związku z tym pytanie- czy mogą one być jak dla mnie (ponoć są bardzo wytrzymałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, modele z epp i innych nowoczesnych pianek są wytrzymałe. Aczkolwiek nie wyobrażam sobie że początkujący modelarz, który jeszcze niema wyrobionych odpowiednich odruchów (lot do siebie, od siebie, nagła zmiana kierunku lotu, latanie na lotkach itp...) lata szybkim modelem ESA. Na dodatek taki model trzeba ciągle pilnować gdyż nie jest samostateczny, trzeba umieć latać na lotkach. A to też nie jest takie łatwe. żeby zrobić zakręt modelem z SK trzeba ciągle wychylać drążek. Natomiast trzymając drążek od lotek najwyżej zrobisz kilka beczek :wink: Proponuję zabrać się za samodzielną budowę szybowca 1.2-1.6m sterowanego SK, SW, z uszami na skrzydłach. Chyba że bardzo Ci zależy na szybkości, chcesz latać JUŻ to wejdź na www.sau.civ.pl i tam wejdź w "Oferta". Poszukaj modelu Grafitti albo Multi. Świetne konstrukcje do nauki latania, można latać z holu. Jest też nowy model "free"- tańszy, podobno też świetny do nauki. Tyle że nie wiem czy nada się do startów z holu- możesz zapytać w sklepie. Warto też sobie postawić pytanie- wolisz latać z holu czy na silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zdecydowanie wole latać na holu. Postanowiłem rozpocząć budowe (pierwszego 8) ) szybowca. Oto co do tej pory zrobiłem:

>>>link<<<

 

Brakuje mi tylko skrzydła i poszukuje jakiegoś modelarza który by dobrał odpowiedznie skrzydło i wyciął je w styro za niewielkie pieniądze :wink:

 

Dane kadłuba: całkowita dł. ok 78cm

kabina dł. ok. 25cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie zabardzo rozumiem poco mi przesłałeś te linki. Powyżej napisałem że proszę jakiegoś modelarza o dobranie odpowiedniego skrzydła do tego modelu i wycięcie go w styro za niewielkie pieniądze. To co mi wysłałeś te linki (wyposażenie RC) to już mam. Przypomne że model buduje jako szybowiec a nie motoszybowiec. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kup do tego modelu płat od graffita z dźwigarem oklej go taśmą by miał mniejszy opór i lepiej szedł pod wiatr i zamontuj do tego co już masz.

 

Proponuje też kadłub wykonać metodą bardziej klasyczną - balsa , sklejka - i mocną. Płat zamocuj na gumie na początek i naucz się latać...

 

Potem następny model zbudujesz już pod siebie konkretny.

 

Do nauki musisz mieć model lekki i mocny. Moj kumpel i ja uczyliśmy się na takich właśnie modelach i podobnych i mimo licznych kretów jakoś się udało :mrgreen:

 

Tutaj robiłem z kolegą pierwsze latadło:

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=3423

 

Tak więc balska , sklejka , ca i jak pisał wyżej Ert i model wystrugasz w tydzień :lol: Trzeba tylko chcieć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.