Skocz do zawartości

Jak zmiksować kanały w FS-I6


enter1978

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z moim nowym radiem, chciałem uruchomić klapy w fun cubie, podłączyłem oba serwa na kablu Y ale w jednym serwie zamieniłem przewody które zasilają silniczek, tak żeby serwa chodziły w przeciwnych kierunkach.

Słaby to był pomysł bo modyfikowane serwo wychylało sie w jedną stronę i tak stało.

Postanowiłem podpiąć te dwa serwa od klap, pod dwa kanały bez kabla Y.

podpiąłem je pod kanał 5 i 6 , w radiu oba kanały zmiksowałem i na kanale 6 włączyłem revers.

Niby serwa chodzą w dobre strony , kanał 6 jest jako master a kanał 5 jest jako slave, problem w tym że serwo kanału 5 wychyla się o wiele mniej niż serwo kanału 6 .

Kombinowałem zmieniałem wartości ale nic to nie daje , co najwyżej można jeszcze zmniejszyć ruch serwa kanału 5 mimo że i tak wychyla się o połowę mniej niż serwo kanału 6.

Czy ktoś może wie co robię nie tak?  może ktoś podpowie jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno pomóc:

http://www.rcpowers.com/community/threads/mixing-with-fly-sky-t6-fs.16981/

 

 

W szczególności ten fragment:

 

Aux. Channels
2. Channel 6, Source SwB (I used Switch B to activate my spoilerons or flaps. I like the spoilerons better)

 

Mix (flaps)

1. Mix #1: Mix is On, Master Ch1, Slave Ch5, Pos. mix -100%, Neg. mix -100%, Offset 0%
2. Mix #2: Mix is On, Master Ch6, Slave Ch1, Pos. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
3. Mix #3: Mix is On, Master Ch6, Slave Ch5, Pos. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%

 

To jest mix na klapolotki

 

Jeśli chcesz same klapy, będzie wyglądał tak:

Aux channels - ustawiasz na jakim przełączniku chcesz mieć, np.:

Channel 6, Source SwB 

A sam mix:

1. Mix #2: Mix is On, Master Ch6, Slave Ch1, Pos. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%
2. Mix #3: Mix is On, Master Ch6, Slave Ch5, Pos. mix -20%, Neg. mix 0%, Offset 0%

 

Pos. mix - ustawiasz wychylenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza sytuacja opanowana, coś mąciło pokrętło piątego kanału, przełączyłem kanał 5 z pokrętła na przełącznik i serwo zaczęło normalnie się wychylać.

Poszedłem polatać i o ile zawsze siadałem modelem aksamitnie , o tyle z klapami lądowanie jest słabiutkie, na początku klapy chyba za bardzo się wychylały bo model bardzo zadzierał, starałem się zmniejszyć wychylenie klap , ale w opcji gdzie się reguluje wychylenia serwa mogłem zmienić tylko jedną klapę , na kanale 6 , klapy na kanale 5 nie można było ruszyć bo strzałka która przeskakuje po kanałach i wskazuje który kanał będzie miał ograniczane wychylenia , nie wiem dla czego ale omijała 5 kanał i nie dało się zaznaczyć 5 kanału i tym samym zmienić wychylenia serwa.

Ale w opcji mixer zmieniając jakąś wartość była możliwość ograniczenia wychyleń serwa z piątego kanału.

Więc udało się zmniejszyć wychylenia klap, choć w opcji mixer jest możliwość zmiany wychyleń kanału 5 ale nie ma możliwości zmiany kanału 6, kanał 6 można zmienić tam gdzie zmienia się wychylenia wszystkich kanałów ( ale tu nie wiem dla czego jest omijany kanał 5)

Tak  czy inaczej dałem sobie radę z ustawieniami, ale lądowanie z klapami to nie takie proste , model nie ma prawie prędkości a leci i leci i nie ma zamiaru lądować, muszę się nauczyć panowania nad modelem z klapami a jeszcze w dodatku przeszkadzał mi dość silny wiatr.

Mam jeszcze pytanie , bo model jest bardzo nadpobudliwy i już po lotach modelem po powrocie do domu zainteresowałem się funkcją Dual Rate ona niby ma zmienić czułość w pobliżu punktu środkowego, i po zmniejszeniu w tej funkcji o 20% steru wysokości i lotek zauważyłem że niby stery są mniej czułe w środkowym położeniu drążka ale troszkę się zmniejszyło wychylenie tych sterów, tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.