Skocz do zawartości

Odbiornik GR-16 hott, co to za element?


RenoFlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuję informacji, jaki to element i jaką rolę pełni -> środek owalu na poniższej fotce

 

to "coś" jest zupełnie wypalone, pozostały tylko dwie metalowe "klamry" w kształcie [ i ].

Odbiornik zbindował się bez problemu, w warunkach próby na ziemi pracuje poprawnie, "test range" wypadł pozytywnie - na ziemi, w trawie, anteny schowane,  "widok" od dziobu "przez" silnik elektryczny: 35m, anteny wyprowadzone na zewnątrz: 50m (kadłub ze wzmocnieniami węglowymi),  nie grzeje się, telemetria działa jak należy, niby wszystko OK.

 

Ma Ktoś może wiedzę lub schemat ?

 

post-7567-0-10057400-1456170415_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podłączył niechcący nie tak zasilanie do złącza telemetrii ;) i się zjarało. Reszta powinna działać poprawnie, ale na pierwsze loty gadułę o sile sygnału bym włączył. Dziś już nie sprawdzę co to. Do tematu mogę wrócić w piątek.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu zapraszam, kondensatorki też powinny się znaleźć, jest szansa też, że w niedzielę będę na Lotniczej jakieś fotki porobić coś nowego. Już  chwilę nie byłem, a widziałem w niedzielę, że tłoczno w powietrzu było.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu zapraszam, kondensatorki też powinny się znaleźć, jest szansa też, że w niedzielę będę na Lotniczej jakieś fotki porobić coś nowego. Już  chwilę nie byłem, a widziałem w niedzielę, że tłoczno w powietrzu było.

 

o której mniej, więcej się wybierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Panowie.

Podepnę się pod temat.

Spalił mi się (no dobra, spaliłem, ale to nie całkiem moja wina) dokładnie ten sam element w tym samym odbiorniku. Z tą różnicą, że u mnie odbiornik nie dycha :(. Czy to znaczy, że śmietnik, czy jest szansa, że odżyje po wstawieniu nowego?

Druga rzecz, czy możecie mi zdradzić jaki to dokładnie kondensator powinien być - jego parametry?

RenoFlo, jak Twoja historia się skończyła?

Panowie, pomocy... Nówka sztuka wyjęta z folii :(

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kondensator tantalowy 22mikrofarady na 16 wolt. Plus do środka płytki. Niestety, jeśli nie daje znaku życia naprawa może być problematyczna, chyba, że odwrotna polaryzacja zatrzymała się na stabilizatorze.

Wymieniłem ten kondensator, ale nie mam jeszcze info zwrotnego, czy wszystko działa ok.

Pierwsze zdjęcie to odbiornik po naprawie, drugie to inny odbiornik, trzecie w trakcie naprawy.

post-17157-0-63774600-1460400251_thumb.jpg

post-17157-0-88079600-1460400334_thumb.jpg

post-17157-0-08401600-1460400370_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Patrząc na fotkę nr 3, odnoszę wrażenie jakbym widział właśnie swoją sztukę.

W miejscu kondensatora miałem węgiel. Postanowiłem go wyczyścić i po tym zabiegu podłączyłem zasilanie. Niestety nie daje teraz znaku życia. Miałem nadzieję, że najzwyczajniej pod słońcem, przerwałem obieg (bo wcześniej jeszcze puścił dymka), ale RenoFlo coś wspominał, że z tym przypalonym kondensatorem, odbiornik mu działał. :/ No nic, zaryzykuję i mimo wszystko zlecę wlutowanie nowego. A nóż odżyje?

 

A gdyby mój "kontakt" poległ, podjąłbyś się diagnozy mojej sztuki i ew. naprawy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wymieniłem ten kondensator, ale nie mam jeszcze info zwrotnego, czy wszystko działa ok.

Pierwsze zdjęcie to odbiornik po naprawie, drugie to inny odbiornik, trzecie w trakcie naprawy.

 

Cześć,

Piotrze, testy naziemne przebiegły pomyślnie. Wszystko działa jak należy.

Jak pogoda i czas pozwolą zobaczymy co pokaże na większym dystansie i w powietrzu.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Na podstawie doświadczeń przeprowadzonych na odbiorniku kolegi PanByku, mogę napisać, że jest możliwość naprawy mocniej uszkodzonych odbiorników, niż tylko zniszczenie kondensatora. Jeżeli moduł nie daje znaku życia, należy skontrolować napięcie zasilające procesor, powinno wynosić 3,3V. Jeśli jest inne uszkodzony jest stabilizator. Nie znalazłem nic co by pasowało plug n play więc po przymiarkach wstawiłem stabilizator LD33 w obudowie SOT223, trzeba spiłować na równo z obudową tylną nóżke i się mieści. Szczegóły na zdjęciach

post-17157-0-88690500-1464202106.jpg

post-17157-0-15468600-1464202114_thumb.jpg

post-17157-0-50910400-1464202132_thumb.jpg

post-17157-0-93049500-1464202151_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.