Skocz do zawartości

Sjcam sj5000plus czy sj5000x elite?


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was posiada jedną z tych kamerek? wersja plus jest najnowszym produktem i najbardziej zaawansowanym ale nie ma funkcji jakie posiada wersja x. Chodzi o wybór kąta widzenia od 70 do 170 stopni, różne rozdzielczości przy 240 klatek/sek - 860x480 dla x i 640x480 dla plus. Wersja x posiada stabilizację gyro...coś tam, a wersja plus tylko elektroniczną(?). Za to wersja plus posiada najnowszy procesor ten sam(?) co w gopro 3.

Mnie zależy na filmowani w slow motion więc 240fps jak najbardziej.

Czy wybrać model x kosztem gorszego procesora czy lepszy procesor to coś duuuuuużo lepszego niż możliwość zmiany kąta ale i z elektroniczną stabilizacją. Bo chyba oprócz gopro 3 i 4 nic lepszego nie nabędę? Oczywiście cena też gra rolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam plus. 240 klatek to jak na moj gust gadżet pozostawiajacy wiele do życzenie. Poza tym zeby cos nagrac w tylu klatkach potrzebujesz naprawde dobrej słonecznej pogody. Jesli chodzi o 60 klatek to moim zdaniem jest dobrze. Glownie nagrywam w 60. Do 120 klatek tez juz trzeba lepszego światła. Jesli chodzi o kąt widzenia to jest coś takiego jak zoom cyfrowy, ktory automatycznie kasuje zaokraglone boki. Z tym ze po co to stosowac skoro wygiecie obrazu mozna usunąć programowo. Stabilizacja obrazu tez bym sie specjalnie nie excytowal. Dobra stabilizacja to tylko z gimbala. Mam kilka filmow zrobionych tą kamerka w rzuconych na YT np tu masz moj film z sjcam 5000plus i gopro 4silver. https://youtu.be/VzyE7ZvQ1Z4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli polecałbyś wersję plus? Zaraz wkleję przykład 120 klatek byś wiedział po co mi to ;)
 
Film z szybkością 120 klatek spowolniony programem do 1000(?) klatek na sek. Nagrałem dziś przed 15 więc w nienajlepszych warunkach. Rozdzielczosć ta sama w której nagrywa plus - chyba całkiem , całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma ale plus ma podobno rewelacyjny procesor i obiektyw Panasonic więc nie porównuję z sj4000. Mógłbym ewentualnie dołożyć troszkę gdyby było coś lepszego ale nie w cenie gopro 4. Czyli nie polecasz? Pisali, że grzeje się strasznie i zacina ale trochę minęło czasu i sa nowe softy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem do czynienia z innymi kamerkami niz sj5000 xiomi i go pro 4. Obraz z kazdej wygladal podobnie. a co do.uzytkowania moja byla dwa razy w serwisie go pro kolegi rowniez. Ja jestem ze swojej zadowolony, do tego typu nagran ktore robie mi wystarcza.

 

 

Dla Twoich potrzeb to coś takiego by sie zdało.:)http://winmar.pl/p25292,Phantom_Flex_4K.html?witamy=serdecznie 3000 klatek w hd obraz płynny i ostry przy baaardzo dużym zwolnieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś wersję x Elite. Powiem uczciwie, że nie jestem zadowolony bo ...nie mogę odtworzyć zapisanych plików na moim TV. Z każdej innej mogę, a z tej nie mimo, iż zapis w MP4...

Nie zadowala mnie również zapis w vwga 640x480 -

Czy we własnym zakresie mogę coś "kliknąć" bym mógł oglądać zapis na TV, a nie tylko kompie bo tu otwierane są pliki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP4 nie jest standardem (w odróżnieniu np. do MP3). Różne firmy stosują swoje metody kodowania zapisów. Twój telewizor nie posiada wbudowanego dekodera do plików z tej kamery. Jedyny sposób, to zgrać film do komputera i jakimś programem do zmiany formatu filmu (jrest ich bardzo wiele), zapisać w standardzie który Twój telewizor dekoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan - niejeden klip w MP4 odtwarzałem na TV w tym i te, które konwertowałem do MP4. Może problem zniknie gdy podłącze przez gniazdo HDMI? Teraz łączyłem tylko przez USB bo nie miałem mikro hdmi. Z czytnika kart też nie poszło. W sumie to ten model coraz mniej mi się podoba: gdy ustawię slow motion na x8 to automatycznie przełącza do rozdzielczosci vwga, a wydawało mi sie, że w innych kręcą z takim spowolnieniem wkażdej rozdzielczości (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienie filmu 8x z 240 klatek daje Ci 30 klatek na sekunde i płynny obraz. 25 klatek to chyba minimum jakie powinno byc w filmie inaczej widac taki stroboskop jak na twoim pierwszym filmie. Bez sensu byłoby zwalniać film nagrany w najwyzszej rozdzielczosci i 30 klatek ze zwolnieniem 8 razy, bo to daloby Ci ~4 klatki. Także akurat to jest jak najbardziej normalne. A podlaczenie na 99% powinno być z TV przez hdmi. W mojej jest to ( jesli dobrze pamietam ) napisane w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - gdzie Ty widzisz efekt stroboskopu na moim filmie? Ja widzę wyrazisty i płynny obraz. Tyle, że go zwalniałem komputerowo. Jeśli w menu kamery 8x spowolnienie dostepne tylko w 640x480 to już widze, że kiepsko ale 240 klatek w 840x480 to już jest bardzo dobrze dla moich potrzeb. Możesz odpowiedzieć jakie spowolnienia możesz nastawić dla 1080p  720p i 480p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek mylisz pojecia spowolnienia filmu i nagrywania z jakąś tam iloscia klatek. A Twoj film za cholere płynny nie jest bo wyglada jakby był złozony ze zdjeć. to że te zdjecia nie sa rozmazane to jest zupełnie co innego. U mnie w kamerce nie ma nawet czegoś takiego jak zwolnienie bo nie bardzo nawet rozumiem zasadność umieszczania takiej opcji w kamerze, od tego sa programy do edycji obrazu. U mnie przy 720 moge nagrywac w 120 klatkach, czyli zeby utzrymac płynność obrazu to najlepiej zwolnic go max 4 razy. czyli do 30 klatek. oczywiscie mozna duzo wicej ale wtedy efekt bedzie jak u Ciebie.  Dla 1080 60 klatek. czyli najlepiej zwolnic max 2 razy dla 480 240 klatek czyli najlepiej zwolnic max 8 razy. Wieksza ilość klatek rowna sie ostrzejszy obraz w dynamiczniejszych scenach.

 

Wkleje jeszcze raz wczesniejszy link.

Na koncu tego filmu sa dwie sceny ktore nagrałem w 60 klatkach. ale zwolniłem do 10% czyli do 6 klatek na sekunde i tam widac ten stroboskop o którym pisałem wczesniej czyli to co na twoim filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie mylę niczego ale może nie zrozumielismy się. Ta wersje - x Elite w slow motion x8 nagrywa tylko w vwga 640x480. Model plus nagrywa w slow motion z 8krotnym spowolnieniem....i tu moje pytanie czy też tylko w vwga czy może w 720 i 1080.

O filmowaniu przy prędkościach 120, 60 czy mniejszych nic nie pisałem bo one mnie nie interesowały.

Interesuje mnie by największe spowolnienie było nie tylko w vwga. Ale , żw tylko w vwga osiągam 240kl/sek to wiem.

Teraz to chyba już jasno napisalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ja nie umiem juz lepiej tego wytlumaczyć. Moze ktos co to czyta lepiej Ci to z obrazuje. Nie ma czegoś takiego jak nagrywanie w zwolnionym tempie. To ze jest napisane ze kamera nagrywa z osmio krotnym zwolnieniem oznacza ze nagrywa obraz w 240 klatkach i puscza go w 30 klatkach, " w zwolmionym tempie" Czyli tak jak Ci pisałem wyzej nie ma takiej mozliwosci zeby nagrała Ci jak Ty to nazywasz w zwolnionym tempie osmio krotnym w wysokiej rozdzielczosci tylko w najnizszej oferowanej. Jesli byłoby inaczej to byłoby to zwyczajne oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odchodź bo piszę do ciebie Marcin


Jeśli możesz sprawdzić w kamerce to proszę podaj tylko jakie rozdzielczości masz podane do odpowiednich spowolnień slow motion. W mojej podaja - czego nie zauważyłem wcześniej - x2 dla 720p i 60kl/sek, x4 dla 720p i 120kl/sek oraz x8 dla vwga 240kl/sek. I tylko to - możesz mi to podać teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.