Skocz do zawartości

X-304


arian

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem dziś w fotelu i pykałem sobie w robin hooda, aż nagle do głowy przyszedł mi niezły pomysł na zbudowanie modelu x-304 z serialu stargate. Samo zbudowanie modelu nie stanowi dla mnie problemu, lecz już wprawienie go w ruch to co innego i właśnie tego dotycza moje pytania. Okręt nie ma kształtu standartowego samolotu lecz 2 prostokatów, które układaja sie w cos jak skrzyżowanie 3-uliczne. Zastanawiałem sie nad zrobieniem czegos podobnego do poduszkowca(niechce aby wysoko latał wystarczy mi jakis 1metr). Według mojego pomysłu miałby dwa silniki z tyłu, które by go napędzały i kilka silników od spodu; podnoszące go. Statek skręcałby za pomocą wyłączania jednego silnika. Niestety niezbyt wiem jak to zrobic i licze na to że mi pomozecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej byłoby sterowanie ustawić za pomocą skrętnego silnika lub co lepsze i łatwiejsze steru kierunku ustawionego za silnikiem pchającym model.

 

Zastanawia mnie tylko rozwiązaniem jakie chcesz zastosować, model z kilkoma silnikami które miałyby go unosić to strasznie kosztowne wyzwanie nie mówiąc o prądzie jaki musiałbyś dostarczyć. Może lepiej przemyśl czy to co chcesz zbudować ma sens, waga jednego silnika z regulatorem to oko około 65 g (bezszzczotka) ciekawe ile byś chciał takich silników zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 metr nad ziemią ???? Czy znasz zasadę działania poduszkowca ?? Jak zdarzyło mi się latać/jeździć (nie wiem co bardziej odpowiednie) jako kierowca (nie modelu tylko "prawdziwego" poduszkowca z silnikiem spalinowym) to on unosił się jakieś 30 cm nad ziemią, nie wiem jakie chcesz zastosować silniki, żeby utrzymać ciśnienie w metrowym fartuchu.... ale jak dla mnie to może być niewykonalne !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki nie pomyslałem o czymś takim tylko tera moze mi podpowiecie jak mozna by taki pojazd sprowadzic na ziemie zdalnie lub naprzykład regulowac jego wysokosc myslałem o jakis silniczkach na górze które pchały by go do dołu

 

Ile gdzieś tak udzwignie jeden balon z helem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach zdecydowałem że nie opyla mi się budowa statku latającego tzn(okręt musiałby miec bardzo duzą powierzchnie aby sie unieś). Postanowiłem stworzyc statek pływający. Jeżeli chciałbym prowadzic dziennik budowy na waszym forum to w którym dziale powinienem go umieścic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj taki model, wypelnij go szczelnym balonem z helem i niech pracuje jako sterowiec :)

 

Żaden nie będzie dość szczelny :)

Hel i tak ucieknie prędzej czy później (taką ma wredną właściwość - wiem z doświadczenia sterowcowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.