Skocz do zawartości

POMOCY - podstawowe podłączenia


TRH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem zupełnie zielony i mam problem, który dla większości forumowiczów pewnie okaże się fraszką.

 

Mam heli bez nadajnika i aku, ma dwa silniki szczotkowe i dwa serwa (wszystko sprawne). Chciałbym dokupić aparaturę sparowaną z odbiornikiem i pakiet i wystartować.

 

Silniki wyglądają tak:

post-18762-0-98103100-1458199980_thumb.jpg

post-18762-0-03658000-1458199991_thumb.jpg

 

Gość w sklepie RC powiedział mi, że na jego oko to będzie 7,4V czyli pakiet LiPo 2s trzeba by było dokupić, ale nie bardzo miał czas i chęć mi pomóc.

 

W związku z tym pierwsze pytanie - czy można podłączyć pakiet i silniki 7,4V do odbiornika o zakresie pracy 4,5V - 6,0V ? Z mojej ogólnej wiedzy wydaje mi się, że nie... jak to rozwiązać?

 

Druga rzecz która nie daje mi spokoju - jak podłączać silniki z wtyczkami 2 żyłowymi do odbiornika z gniazdami 3 pinowymi ?

 

Wiem, że moje pytania są bardzo podstawowe, ale od ok tygodnia grzebie na forum i nie mogę sobie na nie odpowiedzieć...

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba zdjecia z tym co masz , bo nie wiadomo jak wygląda odbiornik , jakie są wyprowadzenia  jaki to model jest?

 Wróżka nikt nie jest. Widze silnik na zdjeciu i nic wiecej. Co do nadajnika , ktorego nie masz trudno ocenić czy znajdziesz taki, który bedzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Schemat i artykuł wiele mi rozjaśniły.

Wnioskuję, że do podłączenia dwóch silników potrzebuję dwa regulatory obrotów... koszty rosną ;)

 

 

Na początek trzeba zdjecia z tym co masz , bo nie wiadomo jak wygląda odbiornik , jakie są wyprowadzenia  jaki to model jest?

 Wróżka nikt nie jest. Widze silnik na zdjeciu i nic wiecej. Co do nadajnika , ktorego nie masz trudno ocenić czy znajdziesz taki, który bedzie pasował.

 

W tym największy problem, że nie jestem w stanie określić modelu, jednak zdjęciami służę. Zapraszam na mój inny temat z dokładniejszym opisem mojej sytuacji ;)

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/60387-czy-dobior%C4%99-aparatur%C4%99-do-helikoptera-nieznanej-marki/

 

Interesują mnie dwie opcje:

1. Dokupienie samej apki i pakietu do obecnego odbiornika, który jak wnioskuje musi być zintegrowany z regulatorami (w heli jest 1 płytka i do niej wpiete i serwa i silniki) - Czy jest taka szansa ?

2. Dokupienie całej elektroniki, czyli jak już wiem: dwa regulatory, odbiornik, aparatura i pakiet - Czy coś pominąłem.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że mi zależy... trochę kwestia ambicji. Nie liczę na to, że będzie to super model, ale chciałbym doprowadzić do tego że wystartuje i "będzie się mnie słuchał".

 

Powoli godzę się, że się z tym że nie użyję jego oryginalnej elektroniki (zakładam, że jest to jakiś zintegrowany układ, zawierający regulatory do silników oprócz nadajnika).

 

Ale mimo wszystko chciałbym skorzystać z posiadanego korpusu/kadłuba oraz sprawnej mechaniki. 

 

Jasne, że mógłbym kupić gotowy helikopter, ale chyba nawet bardziej niż samo latanie pociąga mnie budowanie. Chciałbym więc przy okazji reanimacji tego heli nauczyć się czegoś. Myślę, że w przyszłości wykorzystam zarówno zdobytą przy tym projekcie wiedzę jak i dokupione elementy. Z tej strony na to patrząc - gra jest warta świeczki.

 

Pozdrawiam

Maciek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz wszystko oprócz nadajnika , bedzie cieżko dopasować odpowiedni .A nawet jak dopasujesz to uruchomienie regulacja helikoptera nie jest prosta .

Szukaj na Allegro , a może forum epheli.pl pomoże wiecej , znają wszystkie helikoptery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc masz wszystko oprócz nadajnika , bedzie cieżko dopasować odpowiedni .A nawet jak dopasujesz to uruchomienie regulacja helikoptera nie jest prosta .

Szukaj na Allegro , a może forum epheli.pl pomoże wiecej , znają wszystkie helikoptery.

 

W sumie to brakuje mi: nadajnika(apki), odbiornika, dwóch regulatorów i pakietu, no i ładowarki.

Jeśli chodzi o pakiety mam dostęp do LiPo 2s i 3s (kolega ma do karabinu ASG). Mogę pożyczyć naładowany do testów.

Więc zakupić planuje dwa regulatory, myślałem o takich:

 

http://allegro.pl/esc-regulator-20a-szczotkowy-turnigy-i6050524503.html

 

No i jakąś apkę z odbiornikiem - zobaczymy na co pozwolą finans.

 

Planuje najpierw podłączyć pakiet 2s, a jeżeli będzie za słaby podłącze 3s (cały czas nie znam parametrów tych silników, więc trochę wróżę z fusów ;)

 

Teraz pytanie - na czym polega regulacja, jak się jej dokonuje ?

 

Aha i jeszcze jedno - myślicie że w tym oryginalnym zintegrowanym układzie był również żyroskop ? A co za tym idzie czy muszę też takowy umieścić. Krótko mówiąc, czy każdy helik tego typu musi mieć żyroskop, czy jest to luksus?  

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych regulatorów , bo nie polatasz .Całą płytkę co masz to jest odbiornik regulator i żyroskop do tego trzeba dobrać nadajnik i wtedy może to uruchomisz , ale czy bedzie latać - wątpie.

 

Radze kupić jakąś używke na alegro poznasz budowe i polatasz np: http://allegro.pl/lama-v4-co-comanche-4-ch-i6057684678.html      http://allegro.pl/esky-hunter-i6049782752.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.