Skocz do zawartości

Mój szybowiec 2m-budowa


piotrf3j/m

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy modelarze chciałbym się z wami podzielić informacjami z budowy mojego modelu szybowca 2m -F3J/m :oops:

Latałem już szybowcami takim jak teraz robię i moim Jastrzębiem. 8)

No już uciekam od tematu. :oops:

Ten model robie w modelarni z pomocą instruktora.

Kadłub będzie laminowany długość 1.2to jest kolegi, mój będzie laminowany potem bo zgubiła się forma na nosek

5e96521f03c3861b.jpg

Następną częścią będą skrzydła profil (chyba e-193),a na uszach (chyba sd-7037)

4721e15cfa29be25.jpg

Dzisiejsze zdjęcie jak wklejałem natarcie na uszko :P

Kolejne fotki uszu

4edfa4ea199d4040.jpg-w oddali walizka aparatury instruktora z Hitec - Eclipse 7 FM

280aa63651d4b21a.jpg

Następne zdjęcia i dalsze opisy już nie długo. (jak zrobię)

Skrzydła planuje oklejać folią Oracover standart od góry skrzydła żółte,a od dołu czerwony ferrari 8) Latam na laser 6 Mode II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajnie, ze twoja modelarnia jest czynna w wakacje ;) ja musze teraz robic wszystko w domu....Nie mam zadnych elektrycznych narzedzi poza wiertarka... :P wiec w ruch idzie EPP, ale o tym niedlugo w dziale elektrykow.Oczywiscie zycze szybkich postepow i dobrej zabawy podczas latania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za takie miłe posty. Dzisiaj znowu idę na modelarnie. Czas na zrobienie i wklejenie bagnetu mocującego skrzydła lub oszlifować do końca uszy i natarcie centropłatu. Może jakieś fotki o 17 będą :jupi:. A tak na marginesie gdzie najtaniej kupić folię oracovera standart żółta cub i czerwona ferrari

:?: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dawno nie pisałem, bo byłem na wakacjach i robot też stała, ale wziąłem się do majsterkowania przy f3j/m. Już bagnecik wklejony robiłem szufladkę ze sklejki. Dzisiaj trójkąciki przyklejałem. Jutro już obszlifuje trójkąciki i zacznę z panem Zdzisławem(nie jest zarejestrowany na pfm) obrabiać skrzydełka do złączenia z uszami i tylko zostanie obróbka i oklejenie. Tkz. finisz ze skrzydełkami kadłub będzie za tydzień serw nie robie bo już mam :P

elektronikę mam lotkę do steru kierunku pomalować zamontować wkleić hak okleić stery i koniec :jupi:

a oto foty (przed trójkątami)

280aa63651d4b21a.jpg

2bdc3a441239edf3.jpg

7c9d076e09ef70aemed.jpg

70295f329c91784dmed.jpg

 

filmy z lotów prześle na emaila

chętnie zapraszam na lotnisko aeroklubu kujawskiego w Inowrocławiu [epin] Tam były rozgrywane memoriał Tomasza B. no f3b i f3j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie będę pisał swoich poczynań z modelem gdyż nasz aeroklub miał niestety małą katastrofę 9 szybowców uszkodzonych jak-12 stery z miażdżone pirat złamany kadłub bocian urwane stery dach hangaru zerwany wczoraj podczas deszczu musiałem siedzieć na bocianie żeby go nie wzieło bo trochę wiało

więc sorry :( zdjęcia na

http://www.ino-online.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wracałem z południa i był pełen przekrój pogodowy po drodze:

Góry Sowie - 12stopni i mgła ,że widać na 15m.

Świdnica - 24stopnie i przejaśnienia.

Wrocław - 33 stopnie i słońce, upał..

 

Potem się zaczęło ... Między Wrockiem ,a Gnieznem - ulewy takie, że wycieraczki nie nadążały zbierać.

Do tego wichura i jakieś 4 drzewa zwalone na drogę utrudniające jazdę. Temp spadła do 24st.

 

Za Gnieznem się uspokoiło i znów duchota była, aż do Bydzi 27stopni.

 

Po tym co wczoraj zobaczyłem chyba nic już mnie nie zdziwi. Brakowało tylko gradu i śniegu , ale myślę za 10 lat przy obecnym truciu środowiska grad w lipcu nas już nie zdziwi :mrgreen:

 

Szkoda tylko , że ta pogoda jest tak nie przwidywalna i cieżko przewidzieć takie kataklizmy.

Szkoda tych uszkodzonych maszyn. Z drugiej strony chyba ktoś je słabo zabezpieczył skoro ucierpiały. Może dach hangaru został źle zaprojektowany ( pewnie nikt nie przewidział podczas projektowania, że u nas też powiać może srogo) Jednak nie mi tu oceniać.

Tak czy tak maszyn żal i włożonego w nie wkładu pracy i wniosek jeden mi się nasuwa :

 

Trza mieć ostatnio większy respekt dla przyrody bo potrafi być zmienna :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie zdążyli schować wszystkich maszyn,przyszedł podmuch i wszystko w hangarze latało :( Jedynie Puchacz wyszedł bez obrażeń który stał przed hangarem,kolega leżał na skrzydle i jakoś sie uratował...Szkoda mi bardzo wszystkich maszyn które ucierpiały,najgorzej pirat,już pewnie nie poleci :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model dziś oblatany :D Lata bardzo dobrze!Raz nawet nim leciałem żeby go wytrymować pod siebie :) Prowadzi sie go bardzo fajnie.Bardzo ładnie wygląda,w końcu kadłub był robiony przez instruktora więc byle czego by nie zrobił 8) Wydaje mi sie że jest może trochę cięższy od mojego,ale to nic,lepiej będzie szedł pod wiatr niż mój :) Jutro cały dzień latamy,jeśli pogoda pozwoli,bo w czwartek jedziemy na zawody więc trzeba ostro trenować :) Jutro wstawimy jakieś fotki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.