Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem


Maureis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wczoraj pierwszy raz latałem swoim Pioneerem 1400, skończyłem jak już silnik nie wchodził na najwyższe obroty przy starcie, bałem się że nie dam rady się wznieść :) Nie wiem czy zrobiłem błąd nie ładując pakietu od razu, bo zostawiłem sobie ładowanie na drugi dzień. Dzisiaj po podłączeniu zasilacza, ładowarki i pakietu niestety ładowarka nie wskazuje diodą, aby pakiet się ładował. Dioda POWER się świeci ale CHARGE już nie. Ładowałem pakiet 2 miesiące temu, więc na pewno działał.

1. Co może być powodem że pakiet się nie ładuje? Wyładowywać pakiet zawsze do końca czy gdy już obroty będą słabnąć kończyć z zabawą?

2. Ładować zawsze po ostygnięciu pakietu czy mogę zostawić ładowanie na następny dzień?

3. Czy to normalne że obroty silnika spadają wraz z czasem lotu? - miałem tak że tylko podczas wyrzutu silnik chodził bardzo szybko, potem powolutku słabł (była wietrzna pogoda, praktycznie cały czas latałem na silniku)

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, dopiero zaczynam swoją przygodę :)

 

Ładowarka: BC-3S10 (z RTF)

Pakiet: 1300 mAh, 11,1V 20C (z RTF)

Zasilacz: GPX Extreme Zasilacz GPX 12V 5A


Sprawdziłem napięcie pakietu, dwa skrajne styki: 6,32V

Sugerując się tą grafiką: http://forbot.pl/blog/wp-content/uploads/2013/12/balancer.jpg

Na pierwszym i drugim styku mam 3,2V, na pierwszym i trzecim 6,32V i na pierwszym i ostatnim dalej 6,32V.

Zgadzałoby się, że pakiet walnięty, gdyż w opisie miał mieć 11,1V (aż 4,78V by brakowało?).

To byłoby powodem nie ładowania pakietu przez ładowarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Najlepiej ładować pakiet natychmiast po ostygnięciu - jeśli leży rozładowany to mu szkodzi.

3. To normalne, napięcie pakietu się zmniejsza więc moc silnika również.

 

Z tego co podałeś wynikało by że na pierwszej celi masz 3,2v na drugiej 3,11v i trzecią celę uszkodzoną.

11,1v to wartości nominalne, w pełni naładowany pakiet ma 12,6v. Rozładowany różnie, zależy od użytkownika, np. ja rozładowuję pakiet tylko do 3,6-3,7v. Ty rozładowałeś poniżej 3,3v, czego nie polecam, pakiet bardzo szybko padnie. Myślę że jeśli trzecia cela jest uszkodzona, to właśnie z powodu zbyt mocnego rozładowania.

 

Pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W takim razie zakupię jakąś lepszą ładowarkę i nowy pakiet. Czy ta ładowarka będzie odpowiednia?

https://www.ef3m.pl/pl/p/Redox-ALPHA-V2-wielofunkcyjna-ladowarka-z-balanserem/336

 

Dla pakietu:

https://www.ef3m.pl/pl/p/Redox-pakiet-lipo-1300-mAh-11%2C1V-30C/1243

 

Bo te prądy rozładowywania mnie mylą trochę :)

 

W sumie to nie wiem na co patrzeć wybierając baterię - pomoże ktoś? Byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby kupić buzzer do pakietu, będziesz wiedział kiedy się rozładuje i nie dojdzie następnym razem do takiej sytuacji.

 

Czyli w trakcie lotu będę słyszał, że napięcie jest już niskie? Sam kontroler nie odłączy mi silnika / zmniejszy obroty, że będę o tym wiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.