Skocz do zawartości

Ładowarka e-sky


Kwasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą najprostszą ładowarkę e-sky i ostatnio zdarzyło mi się coś niespotykanego. Podłączyłem lipola 2s do ładowarki i zaczeła mi sygnalizować że akumulator jest zepsuty. :( Zmartwiony wziąłem drugi akumulator i podłączyłem i to samo :crazy: Co mogło się starć z tą ładowarką. Jestem pewien że ten drugi lipol jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką ładowarkę i co trzecie ładowanie staram się robić właśnie ją, bo ona ładuje oddzielnie każde ogniwo. Raz także zdarzyło mi się że ot tak pokazała mi złe ogniwo. Po prostu podłączyłem ją na nowo i już spokojnie doładowałem do końca. Myślę, że ona ma bardzo mało tolerancyjne kryteria i wystarczy, że coś pójdzie nie tak i już sygnalizuje błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go rozładować i rozpocząć ładowanie ponownie

Akurat jeśli pakiet jest mocno rozjechany, nie jest to najlepszy pomysł. Wtedy napięcie na najsłabszym ogniwie może spaść zbyt nisko.

Weź woltomierz, nawet najprostszy, i zmierz napięcia na poszczególnych ogniwach.

Kiedyś z taką ładowarką też mi się zdarzało, że sygnalizowała sporadycznie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

miałem ten sam problem z tą ładowarką ; po podpięciu pakietu sygnalizowała błąd.

znalazłem rozwiązanie;

Jeśli pakiet jest bardzo rozładowany podłączam pod wyjście z pakietu 2s na chwilę napięcie z zasilacza 8v o małym natężeniu i podpinam wtyczke pakietu do gniazda balansera w ładowarce i ładowanie rusza poprawnie a ja za chwile odłączam zasilanie pakietu i pakiet sam ładuje się do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.