Skocz do zawartości

Jak to z tym ładowaniem do " pełna" !!


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, jak to z tym ładowaniem do pełna.Chciałbym rozwiać moje wątpliwości co do mojej ładowarki.Mam Accucela 6. Pakiet  po STORAGE naładowany jest równo na cele i do pełnego napięcia., ale ładowarka pokazuje mi że w pakiet 2S/1,6A weszło tylko 672mAh.Jak to jest !, czy to jest prawidłowość.

Prosiłbym o szersze wyjaśnienie, bo przypuszczam że jest wielu kolegów których to także nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi Ci o pakiet 2S a więc uważa sie ze rozładowanie pełne następuje kiedy napięcie na celach wynosi 3V na celkę to oznacza że pakiet rozładowany ma 6V. Od takiego stanu naładuj go do wartości 4.2V na celę czyli do 8.4V i wtedy odczytaj pojemność. Jeżeli pakiet był nie do końca rozładowany to go rozładuj programem Disch/char i tyle. Jeżeli po tej  akcji odczytasz 672mA to jest do utylizacji,

 

Aha, Storage to chyba ładowanie do określonego napięcia w celu przechowywania pakietu w dobrej kondycji. Nie dziw się że jak w dwulitrowej butelce zostawisz 1,5 litra wody to nie wlejesz w nią jeszcze dwa litry. Po  prostu zmieści się jeszcze pół litra i to samo jest z pakietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.