Jump to content

mayster8405

Modelarz
 • Content Count

  828
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

mayster8405 last won the day on September 21 2019

mayster8405 had the most liked content!

Community Reputation

124 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Od młodych lat modele lotnicze,szkutnicze,latawce/kajty/, szkutnictwo.
 • Imię
  Henryk

Contact Methods

 • Skype
  majster84056

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo, bardzo dziękuję!
 2. Władysławie, plany Kanji są fajne / pobrałem je/,ale masz coś większego do 2.2m ,coś na wzór ASW 17-tki?
 3. Wystrugałem śmigło do tego modelu / narazie jeszcze do " lizania"/, pierwsze od ponad 50-ciu lat. Narazie nie mam odpowiedniej balsy i papieru więc nic więcej nie robię.
 4. Maciej modelik wyszedł pięknie Ma bardzo ładną sylwetkę pomimo planów sędziwego wieku. Zabiorę się za niego
 5. Czy ktoś posiada jakieś plany motoszybowca do 2.2m rozpiętości, konstrukcji piankowej, najlepiej balsowej podobnego do ASW 17/ jego plany posiadam w wersji szybowca/.
 6. Podobnie, Soudal 64A, drewno miękkie jak balsa , sklejka.
 7. Dzięki za pochwałę, to bodziec do dalszego drążenia tej tematyki. Sam jestem ciekaw!? Do wiosny daleko to i coś jeszcze spróbuję skleić, może tego którego masz obecnie na "tapecie".
 8. Maciej, niech mnie!?, 12.66 grama i to konstrukcja przestrzenna.Ciekawe, czy moją robotą bym się zamknął w 30gramach.Podziwiam!!!
 9. Proces " produkcji " , klejenie i przymiarka; wkleiłem łopaty na 33* a śmigło waży 2gramy, / początkowo waga nie reagowała i dopiero po chwili podała odczyt/.
 10. Za sugestią Macieja wykonuję dwa rodzaję smigieł.Jedne łopaty wg planów i drugie z innych planów, modyfikując piastę. Same łopaty wykonałem z balsy 1.5m/m odpowiednio je szlfując i wygięte na mokro do krzywizny na walcu średnicy 7cm.Piasta łopatki wykonana z bambusu będzie wklejona na żywicę. Sama pista główna to odcinek koszulki bowdena średnicy 5m/m zewnętrznie i długości 36m/m. Po żłożeniu gotowego śmigła docelowa średnica wyniesie 17cm.Sama łopatka w piastę główną wchodzi w miarę ciasno na tyle aby można było ustawić odpowiedni kąt i zakleić na stałe. Jest pytanie?, w planach piasta główma to listewka o przekroju 3x5m/m co po przekątnej w stosunku do płaszczyzny daje ok 33 stpnie.W innych planach widziałem 40 stopni. Jak ustawić ?????? Wg mnie powinno być lżejsze
 11. Dość popularnym modelikiem i dobrych recenzjach jest gumówka Hangar Rat. Filmy na Yu tube pokazywane są w hali jak i na wolnym powietrzu. Postanowiłem znajść plany i przy wolnym czasie wykonać go. Oto plany; Hangar_Rat.pdf Model nie jest trudny a plany są dokładnie opisane, z wymiarami także w milimetrach. Belka kadłubowa to listwa twarda balsa doszlifowana wg planu oraz żeberka z balsy 1m/m i centralne z 1.5-ki. wszystkie elementy; Model po oklejeniu i gotowy do lotu prezentuje sie tak; śmigło IGRA o średnicy 16cm i pętla gumy 2.5x 1 długośco 41cm, ewentualnie jak radził mi Maciej wykonam wg planu.Zmodyfikowałem trochę "baldachim" i mocowanie skrzydła. Dość z budowaniem i czekam do wiosny.
 12. To jest mój drugi modelik z napędem gumowym, a to za sprawą Macieja.j. gdzie pokazywał swoje wykonane "perełki " w locie i oczywiście jego pomoc. Budowa tego modelu nie jest taka prosta pomimo prostoty planu.Chodzi o to, że materiałem do budowy modelu są balsowe listewki 1.5m/m, małe odcinki, i nie obejdzie sie bez pęsety ,cierpliwości bo są delikatne i dawkowanie kleju " co kot napłakał" Dotychczas bawiłem się trochę na solidniejszym materiale. Ale do rzeczy, oto plany; one-nite1.pdf Budowę przedstawię trochę inaczej, czyli wszystko co wykonałem jako kpl statecznik poziomy i pionowy wszystko z listewek 1.5x1.5m/m, wszystkie elementy kleję klejem SOUDAL 64A kadłub skrzydło; wykonane ściśle wg planów. Jedynym dodatkiem jest wstawienie pręcika węglowego 0.8 m/m jako wzmocnienie dzwigara balsowego. Całość modelu i oklejanie; Model okleiłem bardzo cienka japonką / kadłub oklejony grubszą/ na rzadki Soudal 64A i jednokrotnie zaimpregnowany nitrocellonem.Dokładniejszy opis jest zbędny bo plany są bardzo przejżyste. Jako napęd zastosowałem śmigło IGRA 6", oraz pętlę gumy 2.5x1m/m długości 31cm.Z wyważeniem trafiłem idealnie, bez dokładania balastu. Jak modele będą latać dopiero pokaże wiosna.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.