Jump to content

mayster8405

Modelarz
 • Content Count

  876
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

mayster8405 last won the day on February 10

mayster8405 had the most liked content!

Community Reputation

131 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Od młodych lat modele lotnicze,szkutnicze,latawce/kajty/, szkutnictwo.
 • Imię
  Henryk

Contact Methods

 • Skype
  majster84056

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolego Arku, zamieść jeszcze poradnik i analizę rozbitych Fun Cubów zamieszczonych na facebook-u, prooooooszę!?
 2. Tomasz , niezła rada !, model sam lata i przemawiają za nim niewysokie koszty i w miarę odporny na uszkodzenia. Osobiście go nie miałem, ale jest "bliżniakiem" Magnuma FF, którym stawiałem pierwsze kroki.Na silniku 2805 , pakiecie 1300mAh model nie szybki, prosty w sterowaniu , po wyłączeniu silnika ładnie szybował i pozwalał opanować trochę nerwy. Zobaczymy co kolega zakupi , wybór ma !?, myślę że na początek bez wypasu?.
 3. Paweł, bierz pod uwagę co koledzy wyżej podpowiadają i ja także, Pionieery lub jemu podobne.Modele proste, łatwe w pilotażu, śmigło pchające nie narażone na złamanie. Jak jesteś leniwy kup gotowy do lotu, a jak jesteś "gramotny" i chętny do złożenia, kup KIT i trochę się poduczysz w budowie a koledzy z forum chętnie udzielą rad. Jak załapiesz bakcyla to i na podwozie, klapy przyjdzie czas. Arkadiusz, nie mierz nowicjusza do siebie swoją miarą , bo też jak widziałem, zaczynaleś chyba od motoszybowców.
 4. a ta ośka ; https://allegro.pl/oferta/oska-do-silnika-a2212-outrunner-3-17mmx40mm-walek-9173818292
 5. Nie jest prostą sprawą ciąć takie żeberka i szlifować.Jak pisałem, dokładnie zwymiarować długość żeberka i dokładnie odciąć potrzebny kawałek balsy z deski.Jak dwa razy pociągniesz nożykiem przy wzorniku to żeberko na pewno nie będzie wymagać szlifowania i będzie każde takie same.Listwa spływu musi mieć taki wymiar jak w planie i nie trzeba "cieniować". Klej na styk !Przed rozcinaniem żeberek na listewki bez zdejmowania z deski, musisz wkleić spływ. Przy pomocy linijki znaczysz punkty rozdziału żeberek i żyletką odcinasz fragment żeberka pod listwę 5/8". Przy jej wklejaniu , musisz coś podłożyć, aby zniwelować lukę między żeberkiem a deską.Myślę że nie będzie błędu przy lotkach/ które nie są ruchome/ jak dodatkową listwę będziesz dzielił, albo nacinając żeberka wstawić całą. Nie zapomnij o podłożeniu folii.
 6. Ja też cicho się pochwalę, bo dostałem prezent od Michała , 30 -to calowego P 11C od Dumasa. U mnie na razie z materiałem susza!?
 7. Nie to, że zbagatelizowałem rady, ale jak już miałem element "wieżyczki" z silnikiem, nic się nie stanie jak ją wpasuję w kadłub z takim efektem.. Nic nie jest wklejone tylko wstawione / na zdjęciu widać skłon silnika w dół/ , podobnie jak w Pioneerze 1400.Regulator będzie zamocowany do boku wieżyczki.W środku jest tylko miejsce na pakiet, odbiornik i kable. W takim stanie model wyważa się z pakietem 1100-1300mAh. Jak nic z tego nie wyjdzie a model będzie cały , wieżyczkę usunę i zrobię napęd przedni.
 8. Maciej , tą skalą zabijasz, ale chwal się co robisz!?
 9. Adam ! żeberka wyszły ładnie jak na pierwszy raz, następnym razem będą idealne / musisz starannie ciąć i układać wzornik/. Jak masz trudności z docięciem " gniazd" na listwę natarcia w żeberku, mogłeś sobie zrobić cały fragment przodu żeberka z "gniazdem" , wystarczy tylko dwa razy nacisnąć końcówką nożyka wystający naddatek i gniazdo gotowe bez poprawek. Nie oszczędzaj odłamywać końcówki nożyka. Do odcinania krzywizn lubię nieraz użyć do tego krzywik Działaj
 10. Wydaje mi się, że żadna metoda przedstawiona na wykonanie tak cienkich żeberek i takim profilu się nie sprawdzi. Podobne żeberka ciąłem do modelu o napędzie gumowym "Hangar Rat". Robiłem to w ten sposób że przygotowałem sobie odpowiedniej grubości płytkę na długość cięciwy , u mnie było 9.5 cm . W moim wypadku był to tylko jeden wzornik z obrysem profilu, dolny był ten sam. Wzornik ustawiałem prostopadle do płytki i cienkim nożykiem do tapet nacinałem górny obrys,następne przesunięcie wzornika w dół o 3m/m z natarcia i spływu i ponowne cięcie.Tak też wykonałem kilkanaście sztuk. Jeśli to co widzę z planów, obrys profilu góry i dołu jest zbliżony lecz nie ten sam, wystarczy wykonać drugi wzornik i ciąć jak podałem wcześniej, najpierw górny obrys, zmiana wzornika i odcięcie dołu.Z planu wynika że grubość na natarciu i spływie jest taka sama./ o tyle nastąpi przesunięcie wzornika/.Moje żeberka były wszystkie takie same i nie wymagały szlifowania. Dużo pracy nie będzie i żeberko nie będzie osłabione dziurkami. Jaką wybierzesz metodę pozostawiam Tobie, a może ktoś ma jeszcze innego " pomysła "
 11. Bardzo, bardzo dziękuję naszemu forumowemu koledze Michałowi / Michał 4x4 /, za ofiarowanie mi fajnego zestawu modelu PZL 11C. Jestem bardzo szczęśliwy.
 12. W odbiorniku kanał lotek skrzydła wpinasz na 1-wszy / kabelkiem Y/, na 2-gi wysokość, na 3-ci silnik a na 4-ty kierunek. Na odbiorniku powinneś mieć oznaczone cyfrowo kanały. A tak naprawdę jak pisze Andrzej, masz proste radyjko i tylko masz trymery przy drążkach i rewersy. żrób zdjęcie aparatury , odbiornika, a nawet i modeli , a wtenczas się wszystko wyjaśni!? Albo inaczej, - jak jest możliwość dla sprawdzenia , to tylko zmień o 180stopni ramiona serw i będziesz miał to samo co w drugim, bez kombinowania w ustawieniach.
 13. Witaj Piotr! Nie piszesz jaką masz aparaturę, model. W tym drugim modelu miałeś odbiornik !?, wstawileś tylko regulator. W nadajniku spróbuj zmienić rewers lotek i steru wysokości i powinno być OK Może w tym drugim modelu niby tak samo, ale masz odwrócone serwa? i ustawienia masz pod nie.
 14. Bardzo dziękuję za info .To co teraz mam, poprzymierzam w modelu i myślę że nie obejdzie się od dalszego drążenia w środku. Mój odbiornik ma tę wadę, że port pinów jest wlutowany pionowo i po włożeniu wtyczek serw jest niewygodny w umiejscowieniu w tak malej przestrzeni.. Mam regiel 20A i on powinien wystarczyć? Mój silniczek zasilany jest pakietem 2S, mam także taki sam na 3S / czarna obudowa/ ale ma skrzywioną oś.Szkoda, bo i do niego mam fajne pakiety 3S. Ale to może do następnego jak z tego będę zadowolony. Zobaczymy co wyjdzie !?.
 15. Bogdan , jest tak; przeczytałem posta przed chwilą a tymczasem nie zasypywałem gruszek w popiele. Z mocowaniem plata myślałem podobnie tak jak opisałeś, ale nie chciałem osłabiać części centralnej plata / zrobiony tylko płytki rowek na kable / i jednak naciąłem górny element kadłuba w okolicy spływu. Skrzydło zaopatrzyłem na gotowo w serwa. Jak przewidywałem, skrzydło ładnie się wsunęło w kadłub i kable serw znalazły miejsce w " kabinie".Po ustawieniu skrzydła w występach, klejem CA skleiłem nacięcie a potem punktowo łączenie z kadłubem z dołu i góry. Wszystko jest ładnie spasowane i symetryczne. Porobilem popychacze do serw. Być może popełniłem błąd, ale serwo poziomego mam w okolicy natarcia skrzydła. Lotki są na kabłu Y. Co do silnika, jutro przysiądę do wykonania łoża tak jak Ty zrobiłeś. Jeszcze dalsze pytanie dot regulatora i odbiornika, gdzie to umiejscowiłeś ? Z pakietów mam ; 2S / 500 mAh, 860, 1100 i 1300 więc coś dopasuję. Aparatura Fly Sky i6X Dzięki za odpowiedz
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.