Jump to content

mayster8405

Modelarz
 • Content Count

  919
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

mayster8405 last won the day on February 10 2020

mayster8405 had the most liked content!

Community Reputation

140 Excellent

About mayster8405

 • Birthday 05/18/1950

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Od młodych lat modele lotnicze,szkutnicze,latawce/kajty/, szkutnictwo.
 • Imię
  Henryk

Contact Methods

 • Skype
  majster84056

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jacek ! https://rc-team.pl/silniki/90430-silnik-bezszczotkowy-c2830-1050-007231.html czy to ten silnik !!!!, bo z opisu wyposażenia modelu wynika że to ten! https://www.ef3m.pl/pl/p/Motoszybowiec-Vento-ARF-prawie-gotowy-do-lotu/1377 a w zestawienu producenta jest podany silnik i śmigło składane 9x5" A inaczej, jeśli w zestawie jest śmigło, zmierz linijką dokładnie średnicę i podziel przez 2.54 /cal/ i wyjdzie Ci średnica w calach.
 2. Napisz jasno !? Sklep F2M podaje śmigło 9x5" Np. Ray 2830-1050 potrzebuje na pakiet 2S- 11x5" a 3S- 10x5" Vento to model, a śmigło dobieramy do silnika i pakietu? jaki będziesz miał w modelu.
 3. Dzisiaj skończyłem drugi egzemplarz funka z poprawkami. tym razem poszerzony kadłub wykonałem z balsy /boczki z 3-ki, góra i dół 2.5m/m, końcówka kadłuba boczki 2.5m/m, spód i góra 1m/m z wklejonym wewnętrz rzepem na pakiet. W przód kadłuba wkleiłem balsę grubości 5m/m dla łoża silnika na podkładce ze sklejki owocówki. Silnik jest przykręcony 4-ma małymi wkrętami / łatwa wymiana silnika/. Skrzydło jest wykonane z 6-ki depronowej wzmocnionej dzwigarkiem węglowym 6x0.5m/m i pokryty folią. Silnik i śmigło jak w pierwszym modelu, serwo SG92R- lotki i SG51 na wysokość, regulator 20A. Model da się wyważyć pakietami 2S od 1100- 1300 i 3S 1000- 1300 mAh / takie mam/. Odbiornik jak w pierwszym modelu umieszczony w wgłębieniu na płacie wtykami do wewnętrz zabezpieczony gumką. Co do modelu wielkości 1-go metra się wstrzymuję ,bo nie mam możliwości rozcięcia 3 cm grubości XPS.
 4. To co pamiętam, a były to lata 70-te w Pałacu Młodzieży w Katowicach działali A. Gałkowski i A. Ziemniak . Stosowali azotyn amylu w celu poprawienia osiągów silników./ kupowany w ampułkach w aptece/. Czuło się zapach świeżego sianka .Silniki potem były przepalane zwykłym paliwem z dodatkiem większym z naftą , rycyną czy olejem już nie pamiętam. Miało to zapobiec rdzewieniu części i przemycie go. Na takim paliwie mój RYTM nie pożył długo i na zwykłym paliwie nie chciał chodzić.
 5. Dzisiejszy dzień od samego rana zapowiadał się pięknie i bezwietrznie. Zabrałem model na jego pierwszy lot. Moje obawy że silnik nie wydoli a może i będzie kret nie sprawdziły się. Model w pierwszym locie na śmigle GWS 6x3" wystartował całkiem przyzwoicie ale miałem za duże wychylenia sterów i wylądowałem tak że jedyne śmigło poszło do lamusa. Przełożyłem na śmigło APC 6x5, model dla mnie był za szybki do opanowania.Poustawiałem wychylenia lotek na minimalne i założyłem śmigło drona 6x4.5" Po tej regulacji model zaczął pięknie latać i pozwalałem sobie na idealne beczki, pętle na połowie drążka. Miałem nagrywane telefonem filmiki ale żaden z pięciu nagranych nie nadaje się do pokazania/ praktycznie model jest poza kadrem.Ale film na pewno będzie!!!! Naprawdę jestem z niego bardzo zadowolony . Myślę że metrowej rozpiętości byłby jeszcze lapszy.
 6. Przespałem się z tematem i ostatecznie zadecydowałem że z pakietem 3S 1000mAh model wyważa się bez zbędnego balastu/ z możliwością przesunięcia pakietu po 9m/m do przodu i do tyłu/.Blokowanie pakietu i regulatora przed wypadnięciem zrobiłem bambusowymi patyczkami .Regulator będzie miał swobodny przepływ powietrz do jego chłodzenia. Na próbę założyłem śmigło GWS 6 x5". Do sprawdzenia CG w modelu, w ten punkt wbiłem dwie szpilki z dużymi łebkami które można wyczyć palcami i mieć pewność że to jest ten punkt. Spód przodu kadłuba można zakryć np sklejką 1m/m na magnesach chroniąc pakiet przed uszkodzeniem. Model jest gotowy i teraz czeka mnie oblot i jak się model sprawdzi napewno będzie drugi z innym wyposażeniem i bardziej starannie.
 7. Adamie! , nic mi nie poradziłeś, bo chodzi o Fun Bata i moje pytania? Także Rob Roy, w tym silniku nie ma osi aby założyć prop saver Ale, aby nie siedzieć bezczynnie i poczytaniu trochę tematu , postanowiłem że zasilanie będzie zmienione na pakiety 3S o pojemności 1000 lub 1400mAh W tym celu w przedniej części kadłuba powzmacniałem odpowiednio miejsce paskami depronu na pakiet 1400 i aby w razie czego także pasował 1000mAh Co do silnika pomyliłem kv ,a to jest ten silnik https://www.rc4max.com/silnik_bezszczotkowy_2204_2400kv_cw,2489,487.html z tym że, został przewinięty po jego spaleniu i przy zasilaniu 2S kręcił ładnie ale słabo, dopiero na 3S przy prądzie 4.35 A i śmigle 3-łopatki 6x45" uzyskalem 46W a przy 5A uzyskałem 51W na śmigle 6x4. nie miałem innego większego śmigła chociażby jakieś 7" może będzie jeszcze lepiej.Ciąg sprawdzę wagą z odwrotnym założonym śmigłem. Pozostało mi wkleić łoże silnika do kadłuba i gdzieś pomieścić regulator 12A. Waga gotowego do lotu uległa zmianie i z pakietem 1000mAh wyniesie -269gram , przy 1400mAh - 294 gramy.Czy to dużo, czy mało !? Może jakaś sugestia gdzie dać regulator !!!!!
 8. Z racji tego, że po szpitalu praktycznie nie ruszam się z domu ,a nuda mnie zabija, postanowilem z materiałów które mam, wskrzesić temat tego modelu. Model jest prosty i z tego co oglądałem lata doskonale. Model został wycięty z depronu 8m/m / wg planów 6m/m/, wyjątek winglety i pas przedni natarcia z 6-ki.Zawiasy wykonałem z taśmy klejącej wzmocnionej włóknem szklanym. Kadłub wykonałem z pianki 6m/m "podkłady" z przedłużonym dziobem o 3cm. Kadłub i cały model od góry trysnąłem lakierem '"chyba to wodny " i wszystko zaprasowałem folią od Marka Rokowskiego. Sam goły model waży 74gramy. Model chcę napędzać silnikiem 2204/2300kv / wg instrukcji ciąg ok 400 gram /, śmigłem 3 łopatowym 6x4.5, reglem 20A i pakietami 2S 1100 lub 1300. Sumując całość wychodzi mi -silnik 35gram -regiel 27 gram - odbiornik 7 gram - serwa 18gram - model 73 gramy w sumie 159gram Do lotu; w wariancie 1-szym z pakietem 1100mAh -218 gram w wariancie 2-gim z pakietem 1300mAh -232 gram Mam pytanie do kolegów którzy go robili ; -czy to wyposarzenie będzie pasować, bo oglądając inne prace ,silniki macie mocniejsze - jak rozmieszczono regulator i pakiet w modelu bo kadłub jest wąski . - czy stosowaliście jakiś " balast" aby wyważyć model / CG 44m/m od natarcia/ Model nie jest sklejony w całość i czekam na opinie.
 9. mayster8405

  śmigła

  Ogromne dzięki za informację i potwierdzenie, bo tak też myślałem!?👍 PZDR
 10. mayster8405

  śmigła

  Mam pytanie!?, mam lewe śmigła dronowe i chciałem je wykorzystać. Czy mogę je dać do modelu samolotu i jaki to będzie miało wpływ na własności lotne. Czy jako pchające podejdą przy wykłonie i skłonie "O"
 11. Jak pisałem, motoparalotnia poszła w fachowe ręce.
 12. " Oriona" skasowałem kilka dni temu / solidny kret/, ale też nie żałuję bo latał w kratkę ,albo bardzo fajnie albo nie wiadomo dlaczego żle ! W porównaniu " Pioneer 1400 " kit nigdy mnie nie zawiódł i latam już nim kilka lat i ma się świetnie. Jedni Oriona chwalą, ja już NIE / to jest tylko moje odczucie/.
 13. To mi na razie z powodzeniem wystarcza.😉
 14. Zbyszku, dzięki za priv i wyczerpującą odpowiedz.Będę szukał tego materiału 2 i 3 m/m , może wtenczas wagowo wyjdzie dobrze bez powiększania. Robert, model ogólnie wytrzymuje tylko ten dziobek słaby!!!! , pomimo że już mocno nie "dzwonię" w ziemię.. Spróbuję Twojej metody ale tylko dziobu!?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.