





-
Content Count
885 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
11
mayster8405 last won the day on February 10 2020
mayster8405 had the most liked content!
Community Reputation
133 ExcellentAbout mayster8405
- Birthday 05/18/1950
Profile Information
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd
Dąbrowa Górnicza
-
Zainteresowania
Od młodych lat modele lotnicze,szkutnicze,latawce/kajty/, szkutnictwo.
-
Imię
Henryk
Contact Methods
-
Skype
majster84056
Recent Profile Visitors
The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.
-
Muszę przyznać że czasza wyszła Ci elegancko. Widzę że dbasz o wzmocnienia noska i wlotów na natarciu bo to gwarancja wytrzymałości i geometrii całego skrzydła. Nie wiem jak Ty, ale ja wszywam profile w górne panele na samym początku bo jest trudniej/ no trochę ?/ i nie muszę "ciągnąć" dolnego poszycia. Szkoda że ten materiał nie daje się łatwo barwić, bo ja też mam tylko biały i blado niebieski./ trochę skąpo w kolorach/. Ciekaw jestem tego Twojego profilu, jak się będzie zachowywał w powietrzu, jak się spadochron będzie napełniał . Jakie A/R ma ten spadochronik? Napisz coś więcej. PZDR
-
Od sierpnia ubiegłego roku choruję , praktycznie siedzę w domu i nieraz zanudzam się albo czytam. Przeglądając moje szpargały materiałowe, natrafilem na materiały czyli tkaniny pozostałe z szytych kiedyś latawcach pociągowych. Spadochrony mnie specjalnie nie pociągają z racji bogatego wyposażenia wynoszącego skoczka ale dopiero teraz pokusilem się na wykonanie motoparalotni która jest dla mnie "strawniejsza'.Plany skrzydeł i wózków miałem już wcześniej i teraz zostało dopasować do nich co mam. Wybór padł na skrzydełko Lutefisk 1.09m2 oto jego dane i plany;Lutefisk-Plans-Rev-2.pdf -rozpiętość 2.36m, cel 23/jednopowłokowo/ ,A/R 5.1 ,waga do lotu 1.5 - 3kg do tego dwa rodzaje wózków; lutefisk_cart_dimensions.pdf RC Paramotor Simple Cart Plans.pdf Wybór padł na drugi wariant wózka. Napęd na początek to silnik E-max GF2215/15 , regiel 30A i dwa serwa hitec HS-325 HB Nie będę opisywał dokładnie wykonania skrzydła, gdyż temu konkretnemu skrzydłu na yu tube poświęcono kilka odcinków Materiał jaki użyłem to Icarex o gramaturze ok 28g/m2, oraz usztywnienie nosków ze sztywnych obwolót na dokumenty które od razu zostały wszyte w profile, nie jak na filmach/ ułatwiałem sobie szycie/. Niektóre miejsca wzmacniałem tkaniną na kleju jak punkty mocowania linek.Dodam też, że autor wzmocnienia natarcia poszczególnych brytów zaginał jednokrotnie a naddatek odcinał, ja to podwijałem dwukrotnie prze co miejsce to jest o wiele mocniejsze na rozciąganie. skrzydło; szycie oraz uszka; Olinowanie ; linka to dyneema o średnicy 0.4m/m wózek; wykonalem z 3x50 m/m blachy aluminiowej oraz jażma uprzęży skrzydła z 2x15m/m, koła to 2x 54m/m średnicy oraz przednie 35m/m pod tym wyposażeniem wózek się ładnie wyważył. i motoparalotnia jest gotowa do regulacji i oblotu, a kiedy to nastąpi zależy od mojego stanu zdrowia. Pytanie do tych co latają takimi sprzętami; czy napęd jest wystarczający, jak rozwiązano sterowanie lotkami na aparaturze. Przepraszam za haos w moim pisaniu ale chyba i tak przy pomocy filmów wszystko będzie jasne. Jeśli będą pytania co do techniki szycia wykonania olinowania jestem w stanie pomóc.
- 1 reply
-
- 2
-
-
Historyczny wynik naszych lotników , którzy lataja zimą
mayster8405 replied to Francka's topic in Hyde Park
Dawid, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla całej Twojej rodzinki w szczególności dla twojej córci Zuzi?, niech wam się dobrze wiedzie w szczęściu i zdrówku. Obecne TSC może być Twoje, pomimo że jest ostra konkurencja, ale dasz radę !!!!! , spraw sobie i rodzince drugiego orła, bo "pudło" zadedykowałeś zapewne córuni. Trzymaj horyzont i dalekichbezpiecznych lotów. Henryk -
Witam, być może ktoś z kolegów posiada tego drona i potrzebuję częsci do niego. Dron był nowy lecz uległ spaleniu 1 silnik. Czy znajdzie się ktoś chętny na zamianę wędkarskiej linki plecionki z tego linku ; https://allegro.pl/oferta/plecionka-octa-power-400m-0-35mm-33-60kg-9247010721 na załączone na zdjęciu elementy ; - nadajnik z podstawką na smartfona -kamerka Wi-Fi - podstawa na kamerkę go-pro -odbiornki z koszyczkiem na baterie oraz cztery diodki LED z osłonkami - 3 kpl napędy - 6 śmigieł - 2 osłony śmigieł elementy są w pełni sprawne. Myślę że nadajnik z odbiornikiem mógłby być użyty do łódki zanętowej
-
A ja jednak nie mogłem się pogodzić, że nic nie mogę zrobić w całości tego olinowania. Zacząłem grzebać w torbie z linkami do paralotni i znalazłem takie jakie mi potrzebne.Powyciągałem z linek rdzenie z których pozostały tylko oploty.Po próbie stwierdzilem że się doskonale nadają. Po południu w niedzielę spadochron był już gotowy do prób, gdzie przeszedł pomyślnie test / w moim " tunelu" między blokami bo tam ładnie wieje/. Dodatkowo zrobił się jeszcze spadochronik wyciągający.Pozostałoby wykonać uprzęż no linek nośnych z odpowiednich taśm ale takowej na razie nie mam i zapodziałem gdzieś rysunek z wymiarami. Ale w sumiet o już komplet W pokrowcu ładnie się mieści.
-
Fakt, zgadłeś !, to jakaś niemiecka firma produkująca spadochrony. Po prostu mi się spodobało to logo. Nikt do mnie nie docierał z pytaniami o spadochroniki. Uszyłem ,ale to nie moje zainteresowanie, bo raczej były latawce w sporych rozmiarach.Trochę ze zdrowiem miałem przeboje, więc jeszcze uszyłem sobie latawiec Flowform 1.6m2 do fotografowania i full powera typy NASA 4.5m2 aby się posiłować na łące. Znalazłem jeszcze 15mb dyneemy 0.40 / 34kg wytrzymałości/ które na linki pomocnicze by starczyły ale już na nośne i hamulcowe by już brakło.Nie wiem czy taką samą kupię i czy jest sens zaczynać z tego co mam. Zapewne go upłynnię, jak się ktoś znajdzie chętny bo materiał jest nowy. Pokaż jakiś nowy film. Ps. udało mi się jeszcze dzisiaj uszyć zasobnik na spadochron.
-
Nic się nie dzieje w tym temacie, więc ja postanowiłem uszyć kolejny spadochron. , tak mnie naszło??? Jak wszystkie, mają powierzchnię 1.1 m2, A/R 2.1 ten wzór jest najczęściej spotykany na zawodach.Tym razem spadochron szyty jest z trzech rodzai ripstopu; 32 gramy na profile, 28 gram/ spadochron ratunkowy/ na górne poszycie oraz chyba 18 gram na poszycie dolne / kolorowe /.W miejsca które wymagały wzmocnień zastosowałem rip-stop na kleju.Na pierwszy ogień poszły profile które wyciąłem na gorąco i od razu wszyłem wzmocnienia wlotów, kolejnym było wycięcie i wzmocnienie górnego poszycia. Kolejne kolorowe elementy dolnego poszycia , wzmocnienie ich i zszycie z profilami. Pozostało mi zszyć górną powierzchnię z resztą i powstał gotowy spadochron.Lubię zawsze coś domalować więc powstało "logo" z podobizną liska. W sumie posiedziałem przy tej robocie 40 godzin. To jest nie koniec, bo teraz muszę dorobić olinowanie, z czym będzie kłopot bo jak się okazało nie wystarczy mi dyneemy na komplet i trzeba dokupić. cdn.
-
Model wypróbowany w locie!? Z takim układem napędu nie bylem specjalnie zadowolony bo model żle reagował na komendy z nadajnika. Boguś poszedłem więc za Twoją radą i zastosowałem napęd z przodu.Trafienie bylo w 10-tkę. Odciąłem 35 m/m "dziobka" i tam osadzilem silnik CF 2805, 15-to amperowy regulator, pakiet Zippy 500mAh. Odbiornik znajduje się od spodu kabinki na rzepie. Jeśli chodzi o wyważenie ,to niestety musialem dać 10 gram ołowiu na tył aby CG znalazło się we właściwym miejscu. W tym ukladzie ze śmigłem 6x3"/ nie miałem innego/ modelik lata pięknie i spokojnie, ładnie reaguje na sterowanie.Szkoda, że nie udało mi się osadzić pakietu głębiej pod plat i stąd ten " balast" na tyle, a także osadzenie silnika ale.......? W sumie jestem z tego modelu bardzo i to bardzo zadowolony!!!!
-
Ja w moich modelach z powodzeniem stosowałem takie zamocowanie silnika. Na trzecim zdjęciu jest także rysunek pokazujący mocowanie / wklejenie/ łoża silnika. Wklejałem to Uchu porem.Powierzchnia klejenia jest na tyle duża a ponadto "wpustki" nie pozwolą na wyrwanie silnika.Twój silnik możesz wpuścić głębiej przez co będzie chroniony przednimi elementami pianki. Może tak!?
-
Kolego Arku, zamieść jeszcze poradnik i analizę rozbitych Fun Cubów zamieszczonych na facebook-u, prooooooszę!?
- 234 replies
-
- poradnik
- obserwacja modelu
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Tomasz , niezła rada !, model sam lata i przemawiają za nim niewysokie koszty i w miarę odporny na uszkodzenia. Osobiście go nie miałem, ale jest "bliżniakiem" Magnuma FF, którym stawiałem pierwsze kroki.Na silniku 2805 , pakiecie 1300mAh model nie szybki, prosty w sterowaniu , po wyłączeniu silnika ładnie szybował i pozwalał opanować trochę nerwy. Zobaczymy co kolega zakupi , wybór ma !?, myślę że na początek bez wypasu?.
-
Paweł, bierz pod uwagę co koledzy wyżej podpowiadają i ja także, Pionieery lub jemu podobne.Modele proste, łatwe w pilotażu, śmigło pchające nie narażone na złamanie. Jak jesteś leniwy kup gotowy do lotu, a jak jesteś "gramotny" i chętny do złożenia, kup KIT i trochę się poduczysz w budowie a koledzy z forum chętnie udzielą rad. Jak załapiesz bakcyla to i na podwozie, klapy przyjdzie czas. Arkadiusz, nie mierz nowicjusza do siebie swoją miarą , bo też jak widziałem, zaczynaleś chyba od motoszybowców.
-
a ta ośka ; https://allegro.pl/oferta/oska-do-silnika-a2212-outrunner-3-17mmx40mm-walek-9173818292
-
Nie jest prostą sprawą ciąć takie żeberka i szlifować.Jak pisałem, dokładnie zwymiarować długość żeberka i dokładnie odciąć potrzebny kawałek balsy z deski.Jak dwa razy pociągniesz nożykiem przy wzorniku to żeberko na pewno nie będzie wymagać szlifowania i będzie każde takie same.Listwa spływu musi mieć taki wymiar jak w planie i nie trzeba "cieniować". Klej na styk !Przed rozcinaniem żeberek na listewki bez zdejmowania z deski, musisz wkleić spływ. Przy pomocy linijki znaczysz punkty rozdziału żeberek i żyletką odcinasz fragment żeberka pod listwę 5/8". Przy jej wklejaniu , musisz coś podłożyć, aby zniwelować lukę między żeberkiem a deską.Myślę że nie będzie błędu przy lotkach/ które nie są ruchome/ jak dodatkową listwę będziesz dzielił, albo nacinając żeberka wstawić całą. Nie zapomnij o podłożeniu folii.