Jump to content

mayster8405

Modelarz
 • Content Count

  882
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

mayster8405 last won the day on February 10

mayster8405 had the most liked content!

Community Reputation

131 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Od młodych lat modele lotnicze,szkutnicze,latawce/kajty/, szkutnictwo.
 • Imię
  Henryk

Contact Methods

 • Skype
  majster84056

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chętnie zamienię spadochron RC - nie jest to paralotnia , na sprawny do lotu motoszybowiec lub części jak regulatory , serwa, silniki. Jest alternatywą tańszego i nie gorszego sprzętu firmowego. Spadochron specjalnie uszyty do celów RC, z planów udostępnionych przez niemieckiego modelarza / niekomercyjnie/ i używany na zawodach.Spadochron uszyty z materiału rip-stop w trzech gramaturach od 15-tu do 28 gram na m2, linki dyneema, z pokrowcem, spadochronikiem wyciągającym i szelkami. Wymiary; 153x71cm, powierzchnia 1.1m2, A/R 2.1, 7-mio komorowy / 14 cel / wymieniony spadochron posiada nasz forumowy kolega Witek który z powodzeniem go użytkuje. Taki sam spadochron który używał kolega Andrzej z Płońska w locie. Gdyby był ktoś zainteresowany proszę o kontakt na tel. 510 460 871
 2. mayster8405

  RC skydiving

  A ja jednak nie mogłem się pogodzić, że nic nie mogę zrobić w całości tego olinowania. Zacząłem grzebać w torbie z linkami do paralotni i znalazłem takie jakie mi potrzebne.Powyciągałem z linek rdzenie z których pozostały tylko oploty.Po próbie stwierdzilem że się doskonale nadają. Po południu w niedzielę spadochron był już gotowy do prób, gdzie przeszedł pomyślnie test / w moim " tunelu" między blokami bo tam ładnie wieje/. Dodatkowo zrobił się jeszcze spadochronik wyciągający.Pozostałoby wykonać uprzęż no linek nośnych z odpowiednich taśm ale takowej na razie nie mam i zapodziałem gdzieś rysunek z wymiarami. Ale w sumiet o już komplet W pokrowcu ładnie się mieści.
 3. mayster8405

  RC skydiving

  Fakt, zgadłeś !, to jakaś niemiecka firma produkująca spadochrony. Po prostu mi się spodobało to logo. Nikt do mnie nie docierał z pytaniami o spadochroniki. Uszyłem ,ale to nie moje zainteresowanie, bo raczej były latawce w sporych rozmiarach.Trochę ze zdrowiem miałem przeboje, więc jeszcze uszyłem sobie latawiec Flowform 1.6m2 do fotografowania i full powera typy NASA 4.5m2 aby się posiłować na łące. Znalazłem jeszcze 15mb dyneemy 0.40 / 34kg wytrzymałości/ które na linki pomocnicze by starczyły ale już na nośne i hamulcowe by już brakło.Nie wiem czy taką samą kupię i czy jest sens zaczynać z tego co mam. Zapewne go upłynnię, jak się ktoś znajdzie chętny bo materiał jest nowy. Pokaż jakiś nowy film. Ps. udało mi się jeszcze dzisiaj uszyć zasobnik na spadochron.
 4. mayster8405

  RC skydiving

  Nic się nie dzieje w tym temacie, więc ja postanowiłem uszyć kolejny spadochron. , tak mnie naszło??? Jak wszystkie, mają powierzchnię 1.1 m2, A/R 2.1 ten wzór jest najczęściej spotykany na zawodach.Tym razem spadochron szyty jest z trzech rodzai ripstopu; 32 gramy na profile, 28 gram/ spadochron ratunkowy/ na górne poszycie oraz chyba 18 gram na poszycie dolne / kolorowe /.W miejsca które wymagały wzmocnień zastosowałem rip-stop na kleju.Na pierwszy ogień poszły profile które wyciąłem na gorąco i od razu wszyłem wzmocnienia wlotów, kolejnym było wycięcie i wzmocnienie górnego poszycia. Kolejne kolorowe elementy dolnego poszycia , wzmocnienie ich i zszycie z profilami. Pozostało mi zszyć górną powierzchnię z resztą i powstał gotowy spadochron.Lubię zawsze coś domalować więc powstało "logo" z podobizną liska. W sumie posiedziałem przy tej robocie 40 godzin. To jest nie koniec, bo teraz muszę dorobić olinowanie, z czym będzie kłopot bo jak się okazało nie wystarczy mi dyneemy na komplet i trzeba dokupić. cdn.
 5. Model wypróbowany w locie!? Z takim układem napędu nie bylem specjalnie zadowolony bo model żle reagował na komendy z nadajnika. Boguś poszedłem więc za Twoją radą i zastosowałem napęd z przodu.Trafienie bylo w 10-tkę. Odciąłem 35 m/m "dziobka" i tam osadzilem silnik CF 2805, 15-to amperowy regulator, pakiet Zippy 500mAh. Odbiornik znajduje się od spodu kabinki na rzepie. Jeśli chodzi o wyważenie ,to niestety musialem dać 10 gram ołowiu na tył aby CG znalazło się we właściwym miejscu. W tym ukladzie ze śmigłem 6x3"/ nie miałem innego/ modelik lata pięknie i spokojnie, ładnie reaguje na sterowanie.Szkoda, że nie udało mi się osadzić pakietu głębiej pod plat i stąd ten " balast" na tyle, a także osadzenie silnika ale.......? W sumie jestem z tego modelu bardzo i to bardzo zadowolony!!!!
 6. mayster8405

  RC skydiving

  Witek, rusz coś z tematem!!!
 7. Ja w moich modelach z powodzeniem stosowałem takie zamocowanie silnika. Na trzecim zdjęciu jest także rysunek pokazujący mocowanie / wklejenie/ łoża silnika. Wklejałem to Uchu porem.Powierzchnia klejenia jest na tyle duża a ponadto "wpustki" nie pozwolą na wyrwanie silnika.Twój silnik możesz wpuścić głębiej przez co będzie chroniony przednimi elementami pianki. Może tak!?
 8. Kolego Arku, zamieść jeszcze poradnik i analizę rozbitych Fun Cubów zamieszczonych na facebook-u, prooooooszę!?
 9. Tomasz , niezła rada !, model sam lata i przemawiają za nim niewysokie koszty i w miarę odporny na uszkodzenia. Osobiście go nie miałem, ale jest "bliżniakiem" Magnuma FF, którym stawiałem pierwsze kroki.Na silniku 2805 , pakiecie 1300mAh model nie szybki, prosty w sterowaniu , po wyłączeniu silnika ładnie szybował i pozwalał opanować trochę nerwy. Zobaczymy co kolega zakupi , wybór ma !?, myślę że na początek bez wypasu?.
 10. Paweł, bierz pod uwagę co koledzy wyżej podpowiadają i ja także, Pionieery lub jemu podobne.Modele proste, łatwe w pilotażu, śmigło pchające nie narażone na złamanie. Jak jesteś leniwy kup gotowy do lotu, a jak jesteś "gramotny" i chętny do złożenia, kup KIT i trochę się poduczysz w budowie a koledzy z forum chętnie udzielą rad. Jak załapiesz bakcyla to i na podwozie, klapy przyjdzie czas. Arkadiusz, nie mierz nowicjusza do siebie swoją miarą , bo też jak widziałem, zaczynaleś chyba od motoszybowców.
 11. a ta ośka ; https://allegro.pl/oferta/oska-do-silnika-a2212-outrunner-3-17mmx40mm-walek-9173818292
 12. Nie jest prostą sprawą ciąć takie żeberka i szlifować.Jak pisałem, dokładnie zwymiarować długość żeberka i dokładnie odciąć potrzebny kawałek balsy z deski.Jak dwa razy pociągniesz nożykiem przy wzorniku to żeberko na pewno nie będzie wymagać szlifowania i będzie każde takie same.Listwa spływu musi mieć taki wymiar jak w planie i nie trzeba "cieniować". Klej na styk !Przed rozcinaniem żeberek na listewki bez zdejmowania z deski, musisz wkleić spływ. Przy pomocy linijki znaczysz punkty rozdziału żeberek i żyletką odcinasz fragment żeberka pod listwę 5/8". Przy jej wklejaniu , musisz coś podłożyć, aby zniwelować lukę między żeberkiem a deską.Myślę że nie będzie błędu przy lotkach/ które nie są ruchome/ jak dodatkową listwę będziesz dzielił, albo nacinając żeberka wstawić całą. Nie zapomnij o podłożeniu folii.
 13. Ja też cicho się pochwalę, bo dostałem prezent od Michała , 30 -to calowego P 11C od Dumasa. U mnie na razie z materiałem susza!?
 14. Nie to, że zbagatelizowałem rady, ale jak już miałem element "wieżyczki" z silnikiem, nic się nie stanie jak ją wpasuję w kadłub z takim efektem.. Nic nie jest wklejone tylko wstawione / na zdjęciu widać skłon silnika w dół/ , podobnie jak w Pioneerze 1400.Regulator będzie zamocowany do boku wieżyczki.W środku jest tylko miejsce na pakiet, odbiornik i kable. W takim stanie model wyważa się z pakietem 1100-1300mAh. Jak nic z tego nie wyjdzie a model będzie cały , wieżyczkę usunę i zrobię napęd przedni.
 15. Maciej , tą skalą zabijasz, ale chwal się co robisz!?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.