Jump to content

mayster8405

Modelarz
 • Content Count

  867
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

mayster8405 last won the day on February 10

mayster8405 had the most liked content!

Community Reputation

131 Excellent

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Od młodych lat modele lotnicze,szkutnicze,latawce/kajty/, szkutnictwo.
 • Imię
  Henryk

Contact Methods

 • Skype
  majster84056

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wydaje mi się, że żadna metoda przedstawiona na wykonanie tak cienkich żeberek i takim profilu się nie sprawdzi. Podobne żeberka ciąłem do modelu o napędzie gumowym "Hangar Rat". Robiłem to w ten sposób że przygotowałem sobie odpowiedniej grubości płytkę na długość cięciwy , u mnie było 9.5 cm . W moim wypadku był to tylko jeden wzornik z obrysem profilu, dolny był ten sam. Wzornik ustawiałem prostopadle do płytki i cienkim nożykiem do tapet nacinałem górny obrys,następne przesunięcie wzornika w dół o 3m/m z natarcia i spływu i ponowne cięcie.Tak też wykonałem kilkanaście sztuk. Jeśli to co widzę z planów, obrys profilu góry i dołu jest zbliżony lecz nie ten sam, wystarczy wykonać drugi wzornik i ciąć jak podałem wcześniej, najpierw górny obrys, zmiana wzornika i odcięcie dołu.Z planu wynika że grubość na natarciu i spływie jest taka sama./ o tyle nastąpi przesunięcie wzornika/.Moje żeberka były wszystkie takie same i nie wymagały szlifowania. Dużo pracy nie będzie i żeberko nie będzie osłabione dziurkami. Jaką wybierzesz metodę pozostawiam Tobie, a może ktoś ma jeszcze innego " pomysła "
 2. Bardzo, bardzo dziękuję naszemu forumowemu koledze Michałowi / Michał 4x4 /, za ofiarowanie mi fajnego zestawu modelu PZL 11C. Jestem bardzo szczęśliwy.
 3. W odbiorniku kanał lotek skrzydła wpinasz na 1-wszy / kabelkiem Y/, na 2-gi wysokość, na 3-ci silnik a na 4-ty kierunek. Na odbiorniku powinneś mieć oznaczone cyfrowo kanały. A tak naprawdę jak pisze Andrzej, masz proste radyjko i tylko masz trymery przy drążkach i rewersy. żrób zdjęcie aparatury , odbiornika, a nawet i modeli , a wtenczas się wszystko wyjaśni!? Albo inaczej, - jak jest możliwość dla sprawdzenia , to tylko zmień o 180stopni ramiona serw i będziesz miał to samo co w drugim, bez kombinowania w ustawieniach.
 4. Witaj Piotr! Nie piszesz jaką masz aparaturę, model. W tym drugim modelu miałeś odbiornik !?, wstawileś tylko regulator. W nadajniku spróbuj zmienić rewers lotek i steru wysokości i powinno być OK Może w tym drugim modelu niby tak samo, ale masz odwrócone serwa? i ustawienia masz pod nie.
 5. Bardzo dziękuję za info .To co teraz mam, poprzymierzam w modelu i myślę że nie obejdzie się od dalszego drążenia w środku. Mój odbiornik ma tę wadę, że port pinów jest wlutowany pionowo i po włożeniu wtyczek serw jest niewygodny w umiejscowieniu w tak malej przestrzeni.. Mam regiel 20A i on powinien wystarczyć? Mój silniczek zasilany jest pakietem 2S, mam także taki sam na 3S / czarna obudowa/ ale ma skrzywioną oś.Szkoda, bo i do niego mam fajne pakiety 3S. Ale to może do następnego jak z tego będę zadowolony. Zobaczymy co wyjdzie !?.
 6. Bogdan , jest tak; przeczytałem posta przed chwilą a tymczasem nie zasypywałem gruszek w popiele. Z mocowaniem plata myślałem podobnie tak jak opisałeś, ale nie chciałem osłabiać części centralnej plata / zrobiony tylko płytki rowek na kable / i jednak naciąłem górny element kadłuba w okolicy spływu. Skrzydło zaopatrzyłem na gotowo w serwa. Jak przewidywałem, skrzydło ładnie się wsunęło w kadłub i kable serw znalazły miejsce w " kabinie".Po ustawieniu skrzydła w występach, klejem CA skleiłem nacięcie a potem punktowo łączenie z kadłubem z dołu i góry. Wszystko jest ładnie spasowane i symetryczne. Porobilem popychacze do serw. Być może popełniłem błąd, ale serwo poziomego mam w okolicy natarcia skrzydła. Lotki są na kabłu Y. Co do silnika, jutro przysiądę do wykonania łoża tak jak Ty zrobiłeś. Jeszcze dalsze pytanie dot regulatora i odbiornika, gdzie to umiejscowiłeś ? Z pakietów mam ; 2S / 500 mAh, 860, 1100 i 1300 więc coś dopasuję. Aparatura Fly Sky i6X Dzięki za odpowiedz
 7. No panowie !?, teraz mam myślenie !?, ale nic na razie jest nie zepsute. Nie wiem co wybrać ? Jako wariant, zrobiłem wieżyczkę pod Tower Pro 2805, tylko jest kwestia dokładnego umiejscowienia silnika, ustawienia-skłonu czy wykłonu? Boguś , twój wariant mocowania silnika z przodu też jest interesujący i wart przemyślenia jako drugi wariant .Nie pomyślałem o wydrążeniu pianki na pakiet pod płatem/ będzie możliwość ustawienia CG/. A skoro już mi tyle doradzileś , proszę objaśnij mi jak osadziłeś- wkleiłeś płat w gniazdo kadłuba bo przeszkodą jest serwo i te wtyczki serw. Na razie planuję naciąć górny element kadłuba na wysokości spływu, i po podniesieniu tego elementu wsunąć natarcie płata tak, aby wtyczki dostały się do środka kadłuba i dopiero skleić spód płata a potem ten górny nacięty element.W tym wypadku mam na myśli zamontowane serwa, a ich wtyki wyprowadzone w osi płata do przodu?. Ciekaw jestem jak zrobiłeś to TY.
 8. Pooglądałem trochę filmów z przróbek " Lidlaka" i stwierdzilem że wariantów jest wiele.Z marszu, postanowiłem przerobić go na sterowanie lotkami i wysokością.W stateczniku poziomym i płatach zrobilem lotki i wmontowałem węglowy płaskownik jako dzwigar..Wykonałem gniazda na serwa SG 51 . Końcówki płata " podprasowałem " tak, że uszy są teraz podgięte na 30 m/m.Po zdjęciu kabinki ,przednią część kadłuba i kabinkę wyżłobiłem dla miejsca na pakiet, odbiornik i regiel.Dla sztywności w spodzie osi kadłuba wstawiłem pręt węglowy fi 2.5m/m. To poszło łatwo, ale nie przemyślałem wszystkiego do końca i mam dylemat !?; jaki zrobić napęd , czy na wieżyczce czy normalnie z przodu.Do napędu, na teraz dysponuję silnikiem E- max 2805 który wydaje mi się ciężki. Czy będą jakieś rady!?
 9. Zakupiłem ten Lidlowski model. Może ktoś z kolegów przerobił go na RC, pokazał sposób przeróbki, co zastosował!?
 10. Bardzo dziękuję za informację, teraz jestem mądry Skrzydło nie posiada dzwigara, jego rolę spełnia wewnętrzny boczny element / tak mi się wydaje/. Na oko plat jest sztywny.
 11. Miesiąc temu, postanowiłem zbudować coś prostego z ziekonych podkładów. Wpadł mi w ręce prosty modelik o nazwie Alpha Jet w układzie delty. modelik napędza silnik 2204, śmigło 6x5" , pakiet 1- 1.4 mAh, dwa serwa 9gram, regulator 20A. Na trzecim zdjęciu od końca , na krawędzi lewego skrzydła mam naniesione dwa punkty CG / wg planów/. Mam takie pytanie?; jak wyregulować wstępnie model, wg którego punktu ? , jak rozumiec te punkty. FRCFOAMIES ALPHA JET.zip
 12. No nie !!!!, nie chcę na to patrzeć co "wyprawiasz" !!!!, tyle drzewa i taka masa. Po prostu super.
 13. Maciej, byłem na wsi polatać innymi modelami, ale i tego zabrałem sobie na próbne loty. Byłem sam, nie mam jeszcze przyrządu ułatwiającego nakręcanie gumy i nakręcałem ją palcem. Taka zabawa jest niezwykle utrudniona, ale średnio nakręcałem ok 200-230 obrotów / na pewno za mało/.Model ładnie krąży w lewo ale krótko. Pomimo tego była fajna zabawa i modelik zachował się cały. Folia to worki na śmieci o kolorze metalicznym jasno zielonym , najcieńsza wśród innych. Pilot będzie na następne loty.
 14. Kompletny model gotowy do lotu wygląda tak: jak przewidywałem, waga co widać wynosi 10 gram.!!!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.