Jump to content

mayster8405

Modelarz
 • Content Count

  882
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by mayster8405

 1. mayster8405

  RC skydiving

  A ja jednak nie mogłem się pogodzić, że nic nie mogę zrobić w całości tego olinowania. Zacząłem grzebać w torbie z linkami do paralotni i znalazłem takie jakie mi potrzebne.Powyciągałem z linek rdzenie z których pozostały tylko oploty.Po próbie stwierdzilem że się doskonale nadają. Po południu w niedzielę spadochron był już gotowy do prób, gdzie przeszedł pomyślnie test / w moim " tunelu" między blokami bo tam ładnie wieje/. Dodatkowo zrobił się jeszcze spadochronik wyciągający.Pozostałoby wykonać uprzęż no linek nośnych z odpowiednich taśm ale takowej na razie nie mam i zapodziałem gdzieś rysunek z wymiarami. Ale w sumiet o już komplet W pokrowcu ładnie się mieści.
 2. mayster8405

  RC skydiving

  Fakt, zgadłeś !, to jakaś niemiecka firma produkująca spadochrony. Po prostu mi się spodobało to logo. Nikt do mnie nie docierał z pytaniami o spadochroniki. Uszyłem ,ale to nie moje zainteresowanie, bo raczej były latawce w sporych rozmiarach.Trochę ze zdrowiem miałem przeboje, więc jeszcze uszyłem sobie latawiec Flowform 1.6m2 do fotografowania i full powera typy NASA 4.5m2 aby się posiłować na łące. Znalazłem jeszcze 15mb dyneemy 0.40 / 34kg wytrzymałości/ które na linki pomocnicze by starczyły ale już na nośne i hamulcowe by już brakło.Nie wiem czy taką samą kupię i czy jest sens zaczynać z tego co mam. Zapewne go upłynnię, jak się ktoś znajdzie chętny bo materiał jest nowy. Pokaż jakiś nowy film. Ps. udało mi się jeszcze dzisiaj uszyć zasobnik na spadochron.
 3. mayster8405

  RC skydiving

  Nic się nie dzieje w tym temacie, więc ja postanowiłem uszyć kolejny spadochron. , tak mnie naszło??? Jak wszystkie, mają powierzchnię 1.1 m2, A/R 2.1 ten wzór jest najczęściej spotykany na zawodach.Tym razem spadochron szyty jest z trzech rodzai ripstopu; 32 gramy na profile, 28 gram/ spadochron ratunkowy/ na górne poszycie oraz chyba 18 gram na poszycie dolne / kolorowe /.W miejsca które wymagały wzmocnień zastosowałem rip-stop na kleju.Na pierwszy ogień poszły profile które wyciąłem na gorąco i od razu wszyłem wzmocnienia wlotów, kolejnym było wycięcie i wzmocnienie górnego poszycia. Kolejne kolorowe elementy dolnego poszycia , wzmocnienie ich i zszycie z profilami. Pozostało mi zszyć górną powierzchnię z resztą i powstał gotowy spadochron.Lubię zawsze coś domalować więc powstało "logo" z podobizną liska. W sumie posiedziałem przy tej robocie 40 godzin. To jest nie koniec, bo teraz muszę dorobić olinowanie, z czym będzie kłopot bo jak się okazało nie wystarczy mi dyneemy na komplet i trzeba dokupić. cdn.
 4. Model wypróbowany w locie!? Z takim układem napędu nie bylem specjalnie zadowolony bo model żle reagował na komendy z nadajnika. Boguś poszedłem więc za Twoją radą i zastosowałem napęd z przodu.Trafienie bylo w 10-tkę. Odciąłem 35 m/m "dziobka" i tam osadzilem silnik CF 2805, 15-to amperowy regulator, pakiet Zippy 500mAh. Odbiornik znajduje się od spodu kabinki na rzepie. Jeśli chodzi o wyważenie ,to niestety musialem dać 10 gram ołowiu na tył aby CG znalazło się we właściwym miejscu. W tym ukladzie ze śmigłem 6x3"/ nie miałem innego/ modelik lata pięknie i spokojnie, ładnie reaguje na sterowanie.Szkoda, że nie udało mi się osadzić pakietu głębiej pod plat i stąd ten " balast" na tyle, a także osadzenie silnika ale.......? W sumie jestem z tego modelu bardzo i to bardzo zadowolony!!!!
 5. mayster8405

  RC skydiving

  Witek, rusz coś z tematem!!!
 6. Ja w moich modelach z powodzeniem stosowałem takie zamocowanie silnika. Na trzecim zdjęciu jest także rysunek pokazujący mocowanie / wklejenie/ łoża silnika. Wklejałem to Uchu porem.Powierzchnia klejenia jest na tyle duża a ponadto "wpustki" nie pozwolą na wyrwanie silnika.Twój silnik możesz wpuścić głębiej przez co będzie chroniony przednimi elementami pianki. Może tak!?
 7. Kolego Arku, zamieść jeszcze poradnik i analizę rozbitych Fun Cubów zamieszczonych na facebook-u, prooooooszę!?
 8. Tomasz , niezła rada !, model sam lata i przemawiają za nim niewysokie koszty i w miarę odporny na uszkodzenia. Osobiście go nie miałem, ale jest "bliżniakiem" Magnuma FF, którym stawiałem pierwsze kroki.Na silniku 2805 , pakiecie 1300mAh model nie szybki, prosty w sterowaniu , po wyłączeniu silnika ładnie szybował i pozwalał opanować trochę nerwy. Zobaczymy co kolega zakupi , wybór ma !?, myślę że na początek bez wypasu?.
 9. Paweł, bierz pod uwagę co koledzy wyżej podpowiadają i ja także, Pionieery lub jemu podobne.Modele proste, łatwe w pilotażu, śmigło pchające nie narażone na złamanie. Jak jesteś leniwy kup gotowy do lotu, a jak jesteś "gramotny" i chętny do złożenia, kup KIT i trochę się poduczysz w budowie a koledzy z forum chętnie udzielą rad. Jak załapiesz bakcyla to i na podwozie, klapy przyjdzie czas. Arkadiusz, nie mierz nowicjusza do siebie swoją miarą , bo też jak widziałem, zaczynaleś chyba od motoszybowców.
 10. a ta ośka ; https://allegro.pl/oferta/oska-do-silnika-a2212-outrunner-3-17mmx40mm-walek-9173818292
 11. Nie jest prostą sprawą ciąć takie żeberka i szlifować.Jak pisałem, dokładnie zwymiarować długość żeberka i dokładnie odciąć potrzebny kawałek balsy z deski.Jak dwa razy pociągniesz nożykiem przy wzorniku to żeberko na pewno nie będzie wymagać szlifowania i będzie każde takie same.Listwa spływu musi mieć taki wymiar jak w planie i nie trzeba "cieniować". Klej na styk !Przed rozcinaniem żeberek na listewki bez zdejmowania z deski, musisz wkleić spływ. Przy pomocy linijki znaczysz punkty rozdziału żeberek i żyletką odcinasz fragment żeberka pod listwę 5/8". Przy jej wklejaniu , musisz coś podłożyć, aby zniwelować lukę między żeberkiem a deską.Myślę że nie będzie błędu przy lotkach/ które nie są ruchome/ jak dodatkową listwę będziesz dzielił, albo nacinając żeberka wstawić całą. Nie zapomnij o podłożeniu folii.
 12. Ja też cicho się pochwalę, bo dostałem prezent od Michała , 30 -to calowego P 11C od Dumasa. U mnie na razie z materiałem susza!?
 13. Nie to, że zbagatelizowałem rady, ale jak już miałem element "wieżyczki" z silnikiem, nic się nie stanie jak ją wpasuję w kadłub z takim efektem.. Nic nie jest wklejone tylko wstawione / na zdjęciu widać skłon silnika w dół/ , podobnie jak w Pioneerze 1400.Regulator będzie zamocowany do boku wieżyczki.W środku jest tylko miejsce na pakiet, odbiornik i kable. W takim stanie model wyważa się z pakietem 1100-1300mAh. Jak nic z tego nie wyjdzie a model będzie cały , wieżyczkę usunę i zrobię napęd przedni.
 14. Maciej , tą skalą zabijasz, ale chwal się co robisz!?
 15. Adam ! żeberka wyszły ładnie jak na pierwszy raz, następnym razem będą idealne / musisz starannie ciąć i układać wzornik/. Jak masz trudności z docięciem " gniazd" na listwę natarcia w żeberku, mogłeś sobie zrobić cały fragment przodu żeberka z "gniazdem" , wystarczy tylko dwa razy nacisnąć końcówką nożyka wystający naddatek i gniazdo gotowe bez poprawek. Nie oszczędzaj odłamywać końcówki nożyka. Do odcinania krzywizn lubię nieraz użyć do tego krzywik Działaj
 16. Wydaje mi się, że żadna metoda przedstawiona na wykonanie tak cienkich żeberek i takim profilu się nie sprawdzi. Podobne żeberka ciąłem do modelu o napędzie gumowym "Hangar Rat". Robiłem to w ten sposób że przygotowałem sobie odpowiedniej grubości płytkę na długość cięciwy , u mnie było 9.5 cm . W moim wypadku był to tylko jeden wzornik z obrysem profilu, dolny był ten sam. Wzornik ustawiałem prostopadle do płytki i cienkim nożykiem do tapet nacinałem górny obrys,następne przesunięcie wzornika w dół o 3m/m z natarcia i spływu i ponowne cięcie.Tak też wykonałem kilkanaście sztuk. Jeśli to co widzę z planów, obrys profilu góry i dołu jest zbliżony lecz nie ten sam, wystarczy wykonać drugi wzornik i ciąć jak podałem wcześniej, najpierw górny obrys, zmiana wzornika i odcięcie dołu.Z planu wynika że grubość na natarciu i spływie jest taka sama./ o tyle nastąpi przesunięcie wzornika/.Moje żeberka były wszystkie takie same i nie wymagały szlifowania. Dużo pracy nie będzie i żeberko nie będzie osłabione dziurkami. Jaką wybierzesz metodę pozostawiam Tobie, a może ktoś ma jeszcze innego " pomysła "
 17. Bardzo, bardzo dziękuję naszemu forumowemu koledze Michałowi / Michał 4x4 /, za ofiarowanie mi fajnego zestawu modelu PZL 11C. Jestem bardzo szczęśliwy.
 18. W odbiorniku kanał lotek skrzydła wpinasz na 1-wszy / kabelkiem Y/, na 2-gi wysokość, na 3-ci silnik a na 4-ty kierunek. Na odbiorniku powinneś mieć oznaczone cyfrowo kanały. A tak naprawdę jak pisze Andrzej, masz proste radyjko i tylko masz trymery przy drążkach i rewersy. żrób zdjęcie aparatury , odbiornika, a nawet i modeli , a wtenczas się wszystko wyjaśni!? Albo inaczej, - jak jest możliwość dla sprawdzenia , to tylko zmień o 180stopni ramiona serw i będziesz miał to samo co w drugim, bez kombinowania w ustawieniach.
 19. Witaj Piotr! Nie piszesz jaką masz aparaturę, model. W tym drugim modelu miałeś odbiornik !?, wstawileś tylko regulator. W nadajniku spróbuj zmienić rewers lotek i steru wysokości i powinno być OK Może w tym drugim modelu niby tak samo, ale masz odwrócone serwa? i ustawienia masz pod nie.
 20. Bardzo dziękuję za info .To co teraz mam, poprzymierzam w modelu i myślę że nie obejdzie się od dalszego drążenia w środku. Mój odbiornik ma tę wadę, że port pinów jest wlutowany pionowo i po włożeniu wtyczek serw jest niewygodny w umiejscowieniu w tak malej przestrzeni.. Mam regiel 20A i on powinien wystarczyć? Mój silniczek zasilany jest pakietem 2S, mam także taki sam na 3S / czarna obudowa/ ale ma skrzywioną oś.Szkoda, bo i do niego mam fajne pakiety 3S. Ale to może do następnego jak z tego będę zadowolony. Zobaczymy co wyjdzie !?.
 21. Bogdan , jest tak; przeczytałem posta przed chwilą a tymczasem nie zasypywałem gruszek w popiele. Z mocowaniem plata myślałem podobnie tak jak opisałeś, ale nie chciałem osłabiać części centralnej plata / zrobiony tylko płytki rowek na kable / i jednak naciąłem górny element kadłuba w okolicy spływu. Skrzydło zaopatrzyłem na gotowo w serwa. Jak przewidywałem, skrzydło ładnie się wsunęło w kadłub i kable serw znalazły miejsce w " kabinie".Po ustawieniu skrzydła w występach, klejem CA skleiłem nacięcie a potem punktowo łączenie z kadłubem z dołu i góry. Wszystko jest ładnie spasowane i symetryczne. Porobilem popychacze do serw. Być może popełniłem błąd, ale serwo poziomego mam w okolicy natarcia skrzydła. Lotki są na kabłu Y. Co do silnika, jutro przysiądę do wykonania łoża tak jak Ty zrobiłeś. Jeszcze dalsze pytanie dot regulatora i odbiornika, gdzie to umiejscowiłeś ? Z pakietów mam ; 2S / 500 mAh, 860, 1100 i 1300 więc coś dopasuję. Aparatura Fly Sky i6X Dzięki za odpowiedz
 22. No panowie !?, teraz mam myślenie !?, ale nic na razie jest nie zepsute. Nie wiem co wybrać ? Jako wariant, zrobiłem wieżyczkę pod Tower Pro 2805, tylko jest kwestia dokładnego umiejscowienia silnika, ustawienia-skłonu czy wykłonu? Boguś , twój wariant mocowania silnika z przodu też jest interesujący i wart przemyślenia jako drugi wariant .Nie pomyślałem o wydrążeniu pianki na pakiet pod płatem/ będzie możliwość ustawienia CG/. A skoro już mi tyle doradzileś , proszę objaśnij mi jak osadziłeś- wkleiłeś płat w gniazdo kadłuba bo przeszkodą jest serwo i te wtyczki serw. Na razie planuję naciąć górny element kadłuba na wysokości spływu, i po podniesieniu tego elementu wsunąć natarcie płata tak, aby wtyczki dostały się do środka kadłuba i dopiero skleić spód płata a potem ten górny nacięty element.W tym wypadku mam na myśli zamontowane serwa, a ich wtyki wyprowadzone w osi płata do przodu?. Ciekaw jestem jak zrobiłeś to TY.
 23. Pooglądałem trochę filmów z przróbek " Lidlaka" i stwierdzilem że wariantów jest wiele.Z marszu, postanowiłem przerobić go na sterowanie lotkami i wysokością.W stateczniku poziomym i płatach zrobilem lotki i wmontowałem węglowy płaskownik jako dzwigar..Wykonałem gniazda na serwa SG 51 . Końcówki płata " podprasowałem " tak, że uszy są teraz podgięte na 30 m/m.Po zdjęciu kabinki ,przednią część kadłuba i kabinkę wyżłobiłem dla miejsca na pakiet, odbiornik i regiel.Dla sztywności w spodzie osi kadłuba wstawiłem pręt węglowy fi 2.5m/m. To poszło łatwo, ale nie przemyślałem wszystkiego do końca i mam dylemat !?; jaki zrobić napęd , czy na wieżyczce czy normalnie z przodu.Do napędu, na teraz dysponuję silnikiem E- max 2805 który wydaje mi się ciężki. Czy będą jakieś rady!?
 24. Zakupiłem ten Lidlowski model. Może ktoś z kolegów przerobił go na RC, pokazał sposób przeróbki, co zastosował!?
 25. Bardzo dziękuję za informację, teraz jestem mądry Skrzydło nie posiada dzwigara, jego rolę spełnia wewnętrzny boczny element / tak mi się wydaje/. Na oko plat jest sztywny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.