Skocz do zawartości

Arlechin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Ostatnio znalazlem w necie supar plany depronowego elektryka.Jako ze ma to byc moj pierwszy "porzadny" 100% akrobat, postanowilem zamienic depron na EPP.Depronowe sostaly tylko stateczniki, krore obkleje tasma pakowa w kolorze czerwonym.

Troche danych

 

rozpietosc i dlugosc: 105 cm

to wszystko, co wiem na dzien dzidsiejszy :rotfl:

 

kilka fotek

 

dsc05386kj2.jpg

wyzej: pierwszy dzien budowy- czesc kadluba i stateczniki

 

 

 

dsc05421sh6.jpg

dzisiaj

 

dsc05423ha6.jpg

kadlub obecnie

 

 

 

dsc05422sw2.jpg

 

Niedlugo nastepne fotki, a skrzydza beda wycinane maszynka CNC, co niestety bedzie mnie kosztowac 80 ,- ...Takze po 10 lipca, jak dostane "wyplate" :rotfl:

 

PS. Wielkie dzieki dka Pana Krzysztofa Ch. za przeskalowanie planow :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niedlugo nastepne fotki, a skrzydza beda wycinane maszynka CNC, co niestety bedzie mnie kosztowac 80 ,- ..

 

:shock: a nie lepiej po prostu za tą cenę zrobić dwa takie balsowe skrzydełka? Wyjdzie lżej co w takich modelach dość ważne... I taniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, model wazy 500 gramow ,narazie. Zakladajac ze przytyje max 300-350 gramow do lotu powinien zmiescic sie w wadze 800-900 gramow MAX.Wiem, ze to dosyc duzo, ale nie w tym rzecz. Jaki silnik polecacie?Moze byc ten ? Ile gramow ciagu powinien miec silnik, aby ta cegla poszla pionowo w gore i robila zawis bez trudu, z zapasem?

 

 

Edit; zapomnialem dac fotki

 

dsc05586up1.th.jpg

dsc05587xt1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, uważaj z wagą, 900g na 105cm to lekkie przegięcie :D zwłaszcza w akro, jaką ma powierzchnię nośną?

 

Góra 25dm^2, więc przy 900g to jest 36g/dm^2. Sporo...

 

Ja w swoim fantasticu mam 30dm^2 i pilnuję się aby ~700g było :D Chociaż znając życie przekroczy hehehe

 

 

A ten silnik nie za słaby ciut? Ja bym proponował ~1500g ciągu :)

Sobie do ciut lżejszego modelu (mam nadzieję) znalazłem kilka propozycji

 

http://unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3883&Product_Name=TR_35-30C_1100kv_Brushless_Outrunner_(Eq_AXi_2808)

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5691&Product_Name=Turnigy_2217_20turn_860kv_22A_Outrunner

 

http://unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2106&Product_Name=KD_A22-20L_Brushless_Outrunner_Motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznika nie licz jeśli nie ma profilu... ile ma bez niego?

 

A silnik to u mnie ostatni link, prawie identyczny, tylko że cena na allegro dużo wyższa

 

EDIT: Na allegro pisze, że montaż wewnątrz modelu, u Ciebie chyba musi być na zewnątrz...

Szkoda, bo też mi się spodobał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.