Skocz do zawartości

Rwd 5 pierwszy (latający model) kilka pytań


Mortez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie zaczynam się brać za rwd 5 by skazoo wyciąłem już z depronu boki kadłuba i już mam kilka pytań.Mam bowden ale podwójny czyli taki : http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__PND_5510035.html i nie wiem jak go zamontować proszę o pomoc.Drugie pytanie jak mam zamontować silnik Towe pro Bm 2410-08 mam do tego tylko takie plastikowe coś : silniked4.jpg

 

Z góry dzięki :wink:

 

i jeszcze jedno moglibyście mi zaproponować jakiś aku i ładowarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz z tyłu taki pierścień z miejscami na śruby? Możesz za mocować to w nakrętce od butelki, szyjkę odciąć z butelki i zamocować ją w modelu, a potem nakrętkę z silnikiem wkręcać . Inny sposób, to po prostu przykręcić to w kawałek sklejki (też tym pierścieniem). A to mocowanie co tam masz to mi się wydaje ze w te dwa otwory okrągły i kwadratowy wsuwa się listwę/pręt i na takiej zasadzie się mocuje. Ja Ci polecę akumulatory dualsky (nie są zbytnio drogie), póki co nie mam problemu z tym od Ładziaka, nie puchnie ni nic wydajny jest i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne (tzn. nie robią się wgniecenia na nim). Wiele osób poleca kokamy i fullymax, a jednymi z lepszych (z tego co się doczytałem w gazetach i forach) to są F.Power "Evo", ale tu cena jest dość wysoka :wink: ładowarkę to prostą e-sky z wbudowanym balanserem kup na początek: http://www.hoopla.pl/E-sky,E-SKY-EK2-0851-Ladowarka-do-2-3-c-Li-po-pakiet,prod,54353.html

Chyba że masz pieniądze to coś lepszego np. shark (nie używałem nigdy, ale podobno są bardzo dobre i drogie) :)

http://nastik.pl/ladowarki-balansery-c-72.html?page=2&sort=1a&osCsid=828df3f5c7b9887901705fa813252e4b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja takowy mam (z tej samej firmy), co prawda ladowalem 2 razy bo nie mialem czasu na skonczenie modelu - zostaly mi skrzydla ehh -i tylko testowo ale laduje :) mozesz rowniez od nich zamowic pakiet jesli nie jestes zdecydowany na zaden inny, 119zl za 1550 20C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No ja też muszę się nie zgodzić z tą listewką, mój RWD zaliczył już wieeele kretów (nawet dziś jednego - moja dziołcha się uczy latać :) ), skrzydła są zrobione tylko z depronu i jeszcze nigdy nie musiałem ich naprawiać. Nie wiem czy depron 3mm wystarczy, ale z takiego 6mm skrzydło jest pancerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecilem petle i skrzydlo sie zlamalo. Po wklejeniu kawalkow listwy (ja wklejalem po 20cm z kazdej strony,w najbardziej przeciazanym miejscu) problem nie wystapil. Dodam ze skrzydla byly nie oklejone, moglo miec to tez wplyw na ich wytrzymalosc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze skrzydla byly nie oklejone, moglo miec to tez wplyw na ich wytrzymalosc.

 

 

Pewnie masz rację diem, ja w sumie oprócz oklejenia całego skrzydła, w miejscu łączenia kilkukrotnie taśmą objechałem płat.

Zresztą możesz Motez przejrzeć ten wątek, od drugiej strony jest na temat RWD, znajdziesz tam pewnie parę ciekawych informacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.