Skocz do zawartości

Strona z mapą Polski. Warto obejżeć. Polecam


GRZECHU I JURAS

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakich standardów???

Te same zdjęcia masz w Google Earth - przynajmniej mojego rejonu - tak samo stare.

 

Próbowałeś porównać jakość zdjęć z Google Earth terenów europy zachodniej, USA do tych z terenów Polski? Próbowałeś porównać zdjęcia z wyżej podanej strony do tych samych terenów w Google Earth? I wreszcie próbowałeś porównać zdjęcia z wyżej podanej strony do tych z Google Earth ale z terenów europy zachodniej czy USA? Najwyraźniej nie bo inaczej zrozumiałbyś co miałem na myśli pisząc powyższy tekst prawie ROK TEMU! I chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba że zdjęcia Google Earth są aktualizowane i od tamtego czasu pojawiło więcej terenów w wyższej rozdzielczości (teren samej Polski) chodź i tak wygląda to blado porównując do terenów zachodniej europy i USA.

 

W skrócie:

powyższa strona przedstawiała teren Polski w lepszej rozdzielczości aniżeli Google Earth tego samego terenu (czyli Polski) ale gorszej niż np. same Niemcy w google Earth. Wynika z tego wprost jasno i bezboleśnie że to nie te same zdjęcia co w Google Earth a Twój rejon to nie cała Polska. Chyba jasno się wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jak myślisz skąd biorą zdjęcia w Google ???

Myslisz, że sami je robią???

 

Google Earth to jest GIS'em tyle że o zasięgu globalnym - dość uproszczony zresztą :wink:

Masz jako podkład zarówno zdjęcia satelitarne jak i lotnicze - po prostu projekt żyje (dokupują nowe zasoby), ale i tak nie wyskoczą po za to co jest dostępne w zasobach geodezyjnych danego kraju i geodezja ma zamiar im sprzedać :wink:

 

 

To są zdjęcia (mojego rejonu) najprawdopodobniej z maja 2001 roku wtedy kiedy powstała ortofotomapa aglomeracji warszawskiej ze zdjęć lotniczych (nalot był 13 maja 2001)

I tak bardzo możliwe, że po połączeniu Niemiec była wykonywana ortofotomapa dla całego obszaru - a to zależy od budżetu - tania zabawa to nie jest nawet dla Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.