Skocz do zawartości

Ładowarka 3s z rtf kaput.pytanie...


rafal1028
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od paru dni jestem posiadaczem modelu pioneer 1400 rtf.Mój problem polega na tym iż za 3 (TRZECIM!!!) ładowaniu pakietu z zestawu zauważyłem że dioda która sygnalizuje ładowanie miga z większą częstotliwością niż wcześniej i nawet po 8h ładowania nie sygnalizuje że bateria jest naładowana w pełni(dioda cały czas miga a powinna się palić non stop jeżeli bateria jest naładowana w pełni).W sumie już od razu zauważyłem że coś jest nie tak po tej diodzie że miga szybciej, po podłączeniu pakietu zauważyłem że silnik na max obr nie ma takiej mocy jak wcześniej i po 20sek pracy obracał śmigło jak sekundnik w zegarze czyli prawie wogóle, brak prądu bateria rozładowana a ładowała się 8h!!!Pomyślałem że pakiet padł i kupiłem nowy firmy Turnigy 2200 3s i sytuacja wygląda identycznie, po 5h ładowania nowy pakiet wystarczył na 1min pracy silnika a mocy pierwotnej silnik wg mnie nie osiągnął wogóle.Stawiam że ta ładowarka z zestawu jest uszkodzona i pytanie moje do was czy poprostu mam pecha i kupić nową ładowarkę.Teraz pytanie, bo chcę  kupić ładowarkę podobną do tej mojej za ok 40zł czy poprostu dać sobie spokój bo one wszystkie tak szybko padają????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Panowie no tragedia...już tracę zapał.Kupiłem ładowarkę iMax B3(jakaś budżetowa ale Pan w sklepie powiedział że do pakietów 1300-2200 na start w zupełności wystarczy, nie chce narazie kupować ład za 150-200zł).Podłączam ten nowy pakiet turnigy i po 3h ladowania ładowarka pokazuje że dwie cele są naładowane a na pierwszej non stop czerwona dioda.Po kolejnych godzinach czekania wkładam pakiet do modelu a tu dupa zbita...mocy na silniku może 30%.Czy to oznacza że ten nowy pakiet też nie żyje???Czy to prawda że jak pakiet jest rozładowany poniżej 2v to dobrym sprzętem można go uratować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w baterii LiPo masz napięcie poniżej 2V/celę, to raczej zamawiaj nowy pakiet.

Bo mam nadzieje, że nie miałeś na myśli 2v jako napięcia całego pakietu. Jeśli tak, to - patrz wyżej.

Ten pakiet z rtf zaniosłem do sklepu modelarskiego i Pan powiedział że rozładowany na maxa a ten nowy że z jedną celą coś nie tak...coś tam pod nosem pomruczał i powiedział że mam zostawić oba i je wyratuje.Niech pan przyjdzie jutro.Dał do zrozumienia że będdzie ok, a że nie jestem w temacie powiedziaem "dziękuje to do zobaczenia".No nic zobaczymy co z tego będzie:)Nowy zamówiłem wczoraj i mam nadzieje że jutro dojdzie i w dłuuuugi weekend bede mógł latać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie ominie Cie zakup przynajmniej imaxa-b6 lub czegoś podobnego, szkoda czasu i kasy na ładowarki z zestawu rtf

Wiem że z czsem jeżeli będę dalej chciał latać to ładowarka musi być pożądna, ale narazie już zbliżam się do kwoty czterocyfrowej(śmigło,baterie ładowarka rzepy,kleje,pręty itd...itd) ale narazie chciałem tym podstawowym sprzętem jakieś pierwsze kroki stawiać.Chociaż muszę powiedzieć że ten zestaw startowy RTF nie jest aż taki zły.Teraz wiem że na start trzeba dokupić ładowarkę, pakiet, śmigło i można latać.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilka postów wcześniej o podróbkach iMaxa B6. Kosztują 100PLN, można w promocji znaleźć taniej. Ta co kupiłeś kosztuje 40PLN. Za zaoszczędzone 60PLN masz stres, ew. zniszczone pakiety (bo ładowarka też może pakiety zniszczyć).

 

Co do tych pakietów: jeśli miały takie napięcie jak napisałeś, to moim zdaniem nic ich nie wyratuje. Jeśli coś z nimi było nie tak w chwili zakupu, to teraz sklep odsuwa od siebie widmo reklamacji. Jeśli Ty je uszkodziłeś, to gość i tak robi więcej niż powinien.

 

Generalnie czytaj i gromadź wiedzę, bo wygląda, że z nią krucho, a taka niewiedza powoduje wymierne straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do tych pakietów: jeśli miały takie napięcie jak napisałeś, to moim zdaniem nic ich nie wyratuje. Jeśli coś z nimi było nie tak w chwili zakupu, to teraz sklep odsuwa od siebie widmo reklamacji. Jeśli Ty je uszkodziłeś, to gość i tak robi więcej niż powinien.

 

Generalnie czytaj i gromadź wiedzę, bo wygląda, że z nią krucho, a taka niewiedza powoduje wymierne straty.

 

Ja nie zauważyłem żadnych pomiarów w wątku.

Widać, że Rafał nie zadał sobie żadnego trudu z przyswojeniem podstawowej wiedzy o lipolach.

Z takim podejściem, moim zdaniem, będzie psuł i psuł pakiety. I tyle.

Miernik też trzeba kupić oprócz lepszej ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) Już wiem że kupno ładowarki było nieuniknione.Teraz już na spokojnie po długim weekendzie moge robić "kup-teraz". Mam do Was tylko pytanie co polecacie do kwoty 150zł.Zastanawiam się nad ładowarką Imax B6 lub Redox Alpha V2 tylko tych modeli jest mase...Redox Alpha Redox beta...Co byście polecili jako pierwszą "w miarę dobrą" ładowarkę.Aaa i czy ktoś zauważył różnicę ładowania z akumulatora vs z zasilacza.Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już polecaliśmy Ci ładowarki. Mamy to robić jeszcze raz? Imax, Redox to niemal to samo. Nie zauważysz różnicy.

Ładowanie z akumulatora samochodowego i zasilacza wygląda tak samo, tzn. daje ten sam efekt.

Nie chodzi o kolejne polecanie.Chodzi tylko o to że odpalając allegro i wybierając polecane firmy: Imax,Redox,Accucela to każdy z tych producentów ma "x" modeli które dla osoby początkującej z rc niczym się nie różnią.Zdecydowałem się na Redox Alpha V2.Dziękuje za wszystkie podpowiedzi i uwagi.Przepraszam za dziwne posty ale nie znam się w ogóle na elektryce w rc.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.