Skocz do zawartości

eco kukorelli - przeciek


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanko

wczoraj popływałem sobie testowo moim ślizgiem kukoreliego

i okazało się, że do środka dostaje się woda hmmm pytanie jak zlokalizować przeciek ?!

mam pewien pomysł polegający na wyjęci elektroniki i włożenie ślizgu do wanny i patrzeć gdzie powietrze ucieka czy to dobry pomysł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś steru powinna pracować w  panewkach z brązu lub ostatecznie tworzywa sztucznego. Jak to jest wykonane prawidłowo to nie cieknie. Czytaj ster ma pracować z oporem w dławicy. Wał od strony śruby w tych modelach podpiera się panewką z tworzywa Ketron-peek ewentualnie z brązu i taka panewka też podlega wymianie co jakiś czas. Ogólnie w ślizgach, żeby nie ciekło trzeba co jakiś czas pogrzebać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj coś czuję, że muszę remont zrobić łodzi łącznie z wymianą wału napędowego bo lekko bije i może być już wyrobiony. tylko jak się do tego zabrać jak wyjąć stary wał ? a ster wchodzi tylko w dławicę prowadzącą tam niema żadnych panewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kupiłem go używanego po zawodniku niestety wręga silnika była przystosowana pod inny silnik a inny dostałem, więc musiałem pokombinować i przerabiać

wał bez problemu wyjmuje chodzi o dławicę czy ona mogła się jakoś wyrobić i czy trzeba ją zdemontować. ?

jeszcze myślałem o zmianę  wału na elastyczny czy w ogóle tak można zostawiając starą dławicę?

http://www.modelteam.com.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=2348 tu jest temat lecz niestety nie mogę się zalogować na tamto forum bo nie działa  system przypominania hasła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki luz ma panewka pod śrubą, jak jest w miarę ok to zostaw bo chyba w wyczyn bawić się nie chcesz. Model może brać wodę wszędzie, kadłubem, komorą, może być pęknięty wężyk wodny... ETC... test w wannie na nadmuchanym modelu wyjaśni. Ważna jest też dobra taśma do zaklejania, wszyscy używamy Cellpacka. Wymiana wału na giętki nie ma sensu. Drut 2mm jest najlepszy na wały do tego typu modeli, ważne żeby sprzęgło łapało prosto i silnik był w osi z wałem, ale to ABC każdego modelu z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to w takim razie w jaki sposób wycentrować silnik z wałem ?! mając już przyklejoną wręgę a silnik przykręcony na 2 śruby więc jakąś tam regulacje mam


test w wannie ślizg przeszedł pomyślnie zrobiłem jak kazałeś zalepiłem model podłączyłem wężyk do wała jedyny przeciek to ze steru szedł ale nie wielki tak czy siak jest to do poprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to zrobić na etapie wklejania napędu. Służą do tego różne przyrządy , które zazwyczaj toczy się z jednego kawałka metalu. Wklejanie na oko zawsze jest do poprawki bo coś bije albo model wyje. Teraz jak już masz wklejone i jest krzywo to pozostaje wywalenie tej wręgi i wklejenie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tu rysunek...? To musi być metalowa proteza silnika z otworem na wał i tyle. Najlepiej taka, żeby przechodziła w średnicę pasującą w środek dławicy. Składasz to z wręgą, wsuwasz w dławicę i juz masz prosto. Wklejasz całość, potem ten przyrząd wyjmujesz i jak wsadzisz wał w dławicę to musi pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze robię taki element z tym że z jednego kawałka później wklejam mocowanie silnika i demontuje przyrząd ? tylko chyba będzie trzeba go wyciąć ? jeśli dobrze zrozumiałem

post-4218-0-94646500-1464171354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.