Skocz do zawartości

Multiplex Gemini


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Bartosz, po moich doświadczeniach sądzę że powinieneś zapakować do swojego silnika śmigło 10x5 lub 10x6APC (lub zmierz prąd), slowflyer 11x4,7 to może być trochę za dużo dla tego silnika - ty latasz na Lipo, ja na LiFe, napięcie zasilania to 11,1V i 9,9V. Masz bardzo podobny napęd do mojego, ja swojego Gemini napędzam silnikiem Turnigy SK35-36/1400kv, lata na śmigle 10x4,7 SF APC, ciągu jest tyle, że nie ma problemu wyciągnąć model pionowo do góry, myślę, że nadmiar ciągu to ok. 1,4, model waży ok. 1050g i zasilany jest pakietem A123 3S, "paliwa" starcza na ok. 9-10 min lotu. Wcześniej latałem na silniku Turnigy SK35-42/1000kv i śmigle APC 12x8, model latał 12min. Wcześniejszy napęd był troszkę szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale muszę się pochwalić wrażeniami z oblotu :mrgreen:

Pogoda dzisiaj ładna ale strasznie dmucha, mimo to gemini zasmakował wolności :mrgreen: Wyposażenie takie jak mówiłem jedynie śmigło dałem 8x5,5 (malutkie jak na zasilanie 3s tego silnika). Nadwyżka mocy potworna, nawet nie 1/3 gazu wystarczy do pionowego lotu. Zero trymowania, model lata jak po sznurku, wart swej wagi w złocie. Jeżeli ktoś się zastanawia lub szuka podobnego modelu niech śmiało kupuje gemini. Z lekkim wyposażeniem zaryzykował bym stwierdzenie że można nim spokojnie latać w hali, z podobnym jak mój aktualny setup, żadne warunki mu nie groźne :wink: Może albo robić za slow-flyer'a albo za bardzo agresywna maszynkę do 3d .

 

P.s

Jedyna zmiana to taka ze silnik zamocowałem przed wręgą (nie chce mi się czekać na oś :wink: ) zero problemów z wyważeniem. Czas lotu na bardzo delikatnym gazie 10min. Wieczorem pochwale się fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, jak wygląda z silnikiem przed wręgą.

 

Proszę bardzo, zrobiłem parę fotek w te 15 min xD

 

Tu jeszcze na ścianie, po prawej też shocka widać

4b8eafa533.jpg

 

Tu już wyszedłem na dwór

c1c2480470.jpg

 

Z profila go

dc756e9a8d.jpg

 

No i sam silnik

c18a334c43.jpg

 

I tu jeszcze widok od góry

d5b50a5b4d.jpg

 

Fotki są jakie są, bo to było robione w dosłownie 5 min... ale zawsze coś tam pokazują :wink:

 

Jak widać zmieniłem jeszcze jedno - podwozie na trochę wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj model oblatałem na następującym wyposażeniu: silnik bez zmian czyli ray c3536/05 + tp 30A, pakiet, i tu uwaga: FP evo 2s1p 4500mah (!) , śmigło najpierw 11x4,7 a później 10x6. Masa modelu poniżej 1kg.. (?) Ciąg na obu śmigłach wystarczający do szybkiej akrobacji, pionowych wznoszeń ect, bez bardziej odczuwalnych różnic miedzy nimi. Czas lotu, w zależności od stylu od 10 do nawet ponad 15min. Brak problemów z zmieszczeniem pakietu i wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.