Skocz do zawartości

Multiplex Gemini


cobra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Kupiłem sobie do Gemini taki silnik: HIMAX C 3516-1130, regulator: MULTIcont BL-54. Chcę zasilać ten zestaw z pakietu LiPo 3s [20C] oraz NiMH 7-cel 8,4 V (regulator ma opcję zasilania z obu typów pakietów). Powiedzcie proszę, czy do każdego rodzaju pakietu mam dobrać inne śmigło? Aktualnie posiadam śmigła APC 11x5,5 10x5, 9x4.

 

Czy do spokojnego latania wystarczy APC 9x4?

 

Zadaje to pytanie bo mam tylko jeden pakiet LiPo, a 4 pakiety NiMH z modelu motoszybowca i chciałbym je wykorzystać skoro już są w domu :D W końcu na lotnisku każde źródło zasilania się przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Cześć!

 

Kupiłem sobie do Gemini taki silnik: HIMAX C 3516-1130, regulator: MULTIcont BL-54. Chcę zasilać ten zestaw z pakietu LiPo 3s [20C] oraz NiMH 7-cel 8,4 V (regulator ma opcję zasilania z obu typów pakietów). Powiedzcie proszę, czy do każdego rodzaju pakietu mam dobrać inne śmigło? Aktualnie posiadam śmigła APC 11x5,5 10x5, 9x4.

 

Czy do spokojnego latania wystarczy APC 9x4?

 

Zadaje to pytanie bo mam tylko jeden pakiet LiPo, a 4 pakiety NiMH z modelu motoszybowca i chciałbym je wykorzystać skoro już są w domu :D W końcu na lotnisku każde źródło zasilania się przyda :D

 

LiPo - 3s - ok - polatasz

7 NiMh - i tu się zdziwisz że to nie chce latać - sprawdz czy ten motorek może latać na 2s bo to praktycznie odpowiednik - 2s = 7 NiMh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: :twisted:

http://www.aeromicro.com/catalog/himax_3516-1130_out-runner_brushless_motor_4556759.htm

http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=681

 

z tym że wierzyłbym bardziej w pierwszego linka - patrz opis na końcu strony ( u dołu ) ...

 

ps. następny - podaj wiek bo nie wiemy jak rozmawiać ... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat bo jest dużo pozytywnych opinii o tym modelu i chyba się zdecyduje na zakup w najbliższym czasie.I mam pytanie.

Posiadam

regulator 40A turnigy

pakiety 3S lipo dualsky 2200

ale nie wiem jaki silnik wybrać do modelu którym chciałbym latać 3d trochę ostrzej oraz czasami z mini kamerką i znalazłem takie silniki

 

-Turnigy SK Series 35-30 1100Kv / 345w

-Turnigy SK Series 35-36 910Kv / 310W

-Turnigy TR 35-36C 1100kv 400w

-Turnigy TR 35-30C 1100kv 250w

 

Czy możecie polecić któryś z nich do moich wymagań lotnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Turnigy SK Series 35-30 1100Kv / 345w

 

Ja jestem za tym - już mówię dlaczego.

 

Sam latam na

-Turnigy TR 35-30C 1100kv 250w
i z pakietem 3000mAh 3S ma na tyle mocy, żeby robić jakieś tam podstawy 3D. (choć ja wolę latać z pakietem 1800mAh 3S ). Więc po co dawać mocniejszy silnik = większą masę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do ośki silnika Turnigy SK Series 35-30 1100Kv / 345w

Jeśli będę mocował za wręgą silnik i dam śmigło ,kołpak z piastą to czy długość ośki tego silnika (co z obliczeń wyszło 19mm) wystarczy na montaż tego wszystkiego?

Pytam bo zauważyłem na zdjęciach ,że wręga nie jest tak jak w parkmasterze całkowicie z przodu modelu tylko jak by lekko schowana w kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Witam Forumowiczów,

 

sam temat był już trochę wałkowany, ale dodam jednak kilka informacji o tym modelu.

To mój piąty model. Złożony, wyregulowany, czeka na oblot.

 

Tak jak w moim podpisie jestem zwolennikiem rzeczy dobrej jakości – na dłużej starczają. Wyposażenie do Gemini przełożyłem z pierwszego modelu (Parkamster 3D). Mimo wielu kretów początkującego z ambicjami, żadna część z wyposażenia nie uległa zniszczeniu.

 

Zawsze mnie ciekawiło ile masy dodają naklejki Multiplexa, które wg. mnie bardzo dobrze usztywniają konstrukcję. To co na zdjęciach – to dodatkowe 66g.

 

Co do wyposażenia:

Silnik AXI 2808/24 (1150 kV)

Śmigło APC 10x5 + kołpak plastikowy z podkładką duralową 63mm

Regiel Pulso 33++ (niedługo będzie Jeti)

Serwa 4X Hitec HS 5065 MG

Odbiornik Spectrum AR 6110E

Masa z powyższym wyposażeniem to 685 g.

img3591resize.jpg

 

img3694resizel.jpg

 

img3709resize.jpg

 

Pakiety Li-Po Tornado Power 11,1 V 1800 30C (150g) 4szt.

Lub Tornado Power 11,1 V 2250 35C (175g) 2szt.

Lub Tornado Power 11,1 V 2250 40C (190g) 2 szt.

 

 

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten post to kryptoreklama sklepu????

Nie bardzo widzę problem z zasilaniem w przedziale +/- 2000-2250mAh 3s, pakietów różnych producentów jest na pęczki, jak dla mnie kieruję się wagą, wymiarami, ceną i wydajnością prądową. Nie zauważyłem aby chinole były gorsze od teoretycznie oryginalnych, zwłaszcza że te ostatnie często są wytwarzane właśnie przez małe żółte rączki, a tylko mają poprzyklejane inne (oryginalne naklejki, no i cena jest wyższa).

A co do wyposażenia, to kwestia gustu, tu też można poszaleć.

Powodzenia w lotach

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.