Skocz do zawartości

LI-IONKI z Motki


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu z malym smiglem? mozesz dac przekladnie... lub nawinac cd pod wielkie smiglo... do slow-flyera silnik nie musi byc dynamiczny....

 

... to nie silnik stawia ograniczenia użycia większych śmigieł a bateria.....

 

:shock: :shock:

 

Chyba nie.. Znaczy w pewnym sensie... zwykly cd, 25 mm stojan mozessz nawinac zeby krecil smiglem 12 calowym i pobieral 4 A... (bedzie sie wtedy dosc mocno grzal) Takze sam widizsz nie tylko batreria stanowi ograniczenia co do smigla ale i silnik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie.. Znaczy w pewnym sensie... zwykly cd, 25 mm stojan mozessz nawinac zeby krecil smiglem 12 calowym i pobieral 4 A... (bedzie sie wtedy dosc mocno grzal) Takze sam widizsz nie tylko batreria stanowi ograniczenia co do smigla ale i silnik....

 

Takie zabiegi oczywiście można robić ale jak pewnie wiesz kosztem obrotów i znaczącego spadku prędkości strumienia zaśmigłowego. Samolot nie poleci ze śmigłem od śmigłowca :) Oczywiście przykład wyolbrzymiony ale wiedz że nie tylko ciąg statyczny jest istotnym parametrem w doborze napędu do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabiegi oczywiście można robić ale jak pewnie wiesz kosztem obrotów i znaczącego spadku prędkości strumienia zaśmigłowego. Samolot nie poleci ze śmigłem od śmigłowca :) Oczywiście przykład wyolbrzymiony ale wiedz że nie tylko ciąg statyczny jest istotnym parametrem w doborze napędu do samolotu.

 

 

Oczywiscie wiem.. Jeden model potrzebuje do lotu wiekszego strumienia zasmiglowego drugi na odwrot... Tyle ze ja mowielm akurat o silniku do slow-flyera :D ktory lata wolno i moze latac na wielkim (nie za guzym) smigle i malym strumieniu zasmiglowym :D Mysle ze sie rozumiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.