Skocz do zawartości

LOTNISKO STRZELCE DOLNE


Gość horn3t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oj coś kiepsko ludzie reagują  :(

Może i Krzysztof ma rację trzeba będzie się mocno zastanowić czy to ma sens.

 

Dzisiaj byłem w Strzelcach 

Trawa strasznie podrosła 

 

post-3244-0-06933000-1470140406_thumb.jpg

post-3244-0-02482700-1470140430_thumb.jpg

 

Kosiarka nie dawała rady 

Trzeba było kosić na dwa razy i tak minęły cztery godziny bez 10min

I jeszcze nie jest to najniższe ułożenie kosiarki.

 

post-3244-0-70575500-1470140501_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba zrobić krótki bilans kosztów i czasu którego jak widać wszystkim brakuje i znaleźć w pobliżu życzliwego rolnika z traktorkiem i kosiarką talerzową który obrobi to pole w pół godziny góra.

Za koszenie pola na górce płaciłem rolnikowi 100 zł  i obrabiał je CAŁE w pół godziny z małym haczykiem.

Inną sprawą było odzyskanie poniesionych kosztów :rolleyes: . Strasznie ciężko było niektórym wysupłać kilkanaście złotych, niektórzy do dzisiaj nie zapłacili /lista jest w mojej skrzynce lotniskowej :) /. Wcześniej jak pewnie niektórzy pamiętają opodatkowaliśmy się sami i Janusz S. robił za skarbnika co go kosztowało trochę nerw :)  kiedy chodził po ludziach i prosił o wpłatę którą wcześniej sami uzgodniliśmy. Wtedy były środki na paliwo i olej do kosiarek. Wiadomo że im więcej zainteresowanych tym koszty dla każdego mniejsze a jak widać po tym co Tomek pisze i pokazuje na foto kosiarka trawnikowa nie za bardzo się sprawdza na tym terenie.

Proszę nie traktować tego wpisu jako krytyki, ale może warto  szanować swój czas i przeznaczyć go na latanie modelami a nie latanie z kosiarką. Jak chcemy się napić piwa to niekoniecznie musimy kupić browar :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. horn3t
2. Piotr K.

3. Tomasz T.
4. darqo

5. marcini59

6. TomekH

 

Wybaczcie, ale urlop spędzam na wyjeździe i nie zaglądałem na forum.

Ja rzeczywiście nie zawsze mam czas żeby podjechać, ale z pewnością by ułatwiło sprawę, gdybyśmy ustalili terminy koszenia z małym wyprzedzeniem.

Wtedy bez problemu mógłbym sobie wszystko rozplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek w tym co napisałeś jest dużo racji  :)

Fajnie się lata gorzej z pracą przy lotnisku 

Darek jak pisał ma znajomego w Strzelcach i jak wróci z urlopu to się zorientuje ile by wyniosło koszenie 

tych przynajmniej 25 arów 

Trzeba też pamiętać że koszenie musiało by się odbywać minimum co dwa do trzech tygodni.

Czyli koszty by sporo wzrosły za utrzymanie i do tego trzeba doliczyć odstępne dla właściciela gruntu pana Janusza.

Dajemy sobie czas do końca sierpnia i trzeba będzie podjąć decyzję, a jak widać na razie mamy tylko sześciu zainteresowanych.

 

No dobra

Dzisiaj wiało i podało ale mi i Januszowi polatać się udało 

post-3244-0-64771700-1470683666_thumb.jpg

post-3244-0-19390800-1470683691_thumb.jpg

post-3244-0-31470300-1470683730_thumb.jpg

 

Przyszły chmury przyszedł deszczyk i trzeba było na chwilę schować szybowiec

 

post-3244-0-39566500-1470683797_thumb.jpg

post-3244-0-15377400-1470683815_thumb.jpg

post-3244-0-80560600-1470683831_thumb.jpg

 

Tak wiało co widać po drzewku 

 

post-3244-0-77975400-1470683849_thumb.jpg

 

Potem to już sama przyjemność 

 

post-3244-0-61565600-1470683887_thumb.jpg

post-3244-0-27860200-1470683926_thumb.jpg

post-3244-0-44328200-1470683945_thumb.jpg

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się coś dzieje u mnie brak czasu więc powiem, że zaangażowanie i wsparcie Tomku z mojej strony jest małe ale skoro padło pytanie o kosztach to skrobnę parę slow.

 

Nie chcę  wchodzić w szczegóły ale zakładając 25 arów na "startowisko"  to strata  rolnika wynosi  500 PLN, plus 10 koszeń (5 miesięcy maj-wrzesień) 150 PLN. Czyli razem na rok 650 PLN.

Dodam że przy takim obszarze i intensywności koszeń  posiadana kosiarka nie przetrwa długo co też może wiązać się z kosztami napraw.

Waldek pisze, że za koszenie dał 100 PL całości łąki w Fordonie 25 arów to koło ¼ tej powierzchni. Jak by się znalazło rolnika to przeliczając za 5 miesięcy trzeba by zapłacić 250 PL czyli koszt roczny to  750 PLN. Wady tego koszenia są takiego, że trawa jest wyższa i modele na małych kółkach raczej nie postartują i lądują.

Od razu nasuwają mi się wnioski że przy koszeniu ciągnikiem lepiej wykosić większy teren dla większych modeli bo nawet pozostając przy 25 arach koszonych przez rolnika mogą tam jedynie latać elektroszybowce i inne modele nie potrzebujące lądowiska typu „dron’, pianki bez podwozia ESA itp.

Zwiększy to obszar i  koszt przy założeniu że by było to 50 arów (tyle jest ostatnio koszone w Fordonie)  daje nam na rok 1 500 PLN. Na razie jest 6 chętnych  "internetowych" nie wiem kto się zgłaszał do Tomka czyli na dusze wypada koło 110 plus swój własny udział w wersji najtańszej przy wersji droższej – kosi rolnik większe pole to koszt koło 167 PL.

 

Ostatnia sprawa to musi to ktoś ogarniać np. zbierać pieniądze (są chętni?) poszukać i pouzgadniać koszenie przez rolnika lub po ustalać chętnych do koszenia własnymi siłami. Na razie to wszystko ciągnie sam Tomek i robi to dobrze ale co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby to być większy teren (na naprawdę duże modele) to bym się zapisał. W obecnym stanie to mi nie potrzebne. Modele którymi mogę tu latać obecnie, to one nie potrzebują wogole lądowiska - o czym pisał wcześniej Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o transport Andrzejowego traktorka to jeżeli zmieści się do mojego vivaro to służę pomocą. Co do porównania  kosztów koszenia starej łączki i nowej to na starej zdecydowanie taniej ze względu na rodzaj trawy/porostów :) rosnących znacznie wolniej.

No i odpada koszt "odszkodowania" dla właściciela gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.