Skocz do zawartości

RC- Potrzebna pomoc


YoToreAno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze i dziękuję za umożliwienie zakładania nowych tematów. Aby nie przedłużać , przejdę od razu do rzeczy .

Otóż nabyłem niedawno aparaturę Radiolink AT9, którą chcę użyć do sterowania modelem statku. Problem polega na tym że nie wiem jak to wszystko podłączyć w celu wypróbowania, tzn  nie w modelu ale na biurku , używając do tego celu serwa . Podłączyłem odbiornik do baterii Li-pol 7.4 V .( tylko plus i minus ) . Dioda świeci na czerwono, ale kiedy wpinam serwo do któregokolwiek z kanałów to albo nie ma wogóle rakcji albo serwo wariuje i samo się zaczyna obracać. Słychać też grzechotanie jakby zębatki  w środku cały czas się obracały.  Potrzebowałbym kokoś kto krok po kroku wyjaśni mi od czego zacząć i ewentualnie przeprowadzi przez podstawy obsługi tego ustrojstwa . Liczę na pomoc i pozdrawiam .

Edytowane przez Zefirek
Każdy użytkownik forum może posługiwać się awatarem w postaci zdjęcia własnej osoby: twarzy lub sylwetki (z modelem). Każda inna forma graficzna awatara jest absolutnie niedopuszczalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku... poczytaj o bindowaniu nadajnika z odbiornikiem.

 

W skrócie:

 

1- wkładamy baterie do NADAJNIKA (pilota)
2- wciskamy przycisk “BIND” i włączamy NADAJNIK (pilota)
3- podłaczamy baterie do regulatora silnika, kabelek z regulatora powinien być wpięty w gnizdo THRO (ang.throttle-przepustnica gazu)
(trzykolorowy kabelek do THRO - kabelkiem - białym do naklejki przedniej i diody odbiornika)
4- miga dioda na odbiorniku - teraz wpinamy zworkę dołączoną do zestawu w gniazdo “BATT” odbiornika
5- teraz nadajnik komunikuje się z odbiornikiem - kiedy dioda zgaśnie oznacza to że odbiornik się połączył
wyciskamy przycisk “BIND” na pilocie(nadajniku) aby przejść do normalengo trybu pracy "WORK" mode
6- wyciągamy zworkę
7- wszystko powinno działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż . No to mi zadaliście rebus . Na pilocie nie ma żadnego przycisku  "bind"  Na razie przejrzę instrukcję w temacie parowania urządzeń. W odbiorniku nie ma także  gniazda opisanego jako THRO . Jest tylko + ,  - , i sygnał  .  Wstawiam też zdjęcie . Chciałbym też dowiedziec się czy jest opcja połączenia tego bez regulatora obrotów ? Jeśli nie to kupie takowy .Aha  ,i jeszcze odnośnie zworki .widziałem coś podobnego na YT ,ale u mnie żadnej zworki nie było .Gdybym wiedział które styki zewrzeć jakoś bym sobie poradził . Dziękuje za chęci pomocy . Wiem że dla wielu to proste ,ale dla mnie jak widać . 

A oto zdjęcie odbiornika i gniazd jakie się tam znajdują  .


Kontynując . W temacie parowania wygląda to tak - przynajmniej w instrukcji .

1 Umieścić urządzenia w odległości około  1 m

2 Właczyc nadanik

3 Nacisnąc mały przycisk ( jest on w obudowie odbiornika) na około 1 sek .  Dioda LED zaczyna migać . Automatycznie  następuje wyszukiwanie i nawiązywanie połączenia z odbiornikiem.

4 Używając serwa przetestować działanie urządzenia .

 

To tak na szybko  jak mówi instrukcja . Czyli chyba bez zworki ? 

A gdybym chciał kupic regulator , to co polecacie ?

post-19055-0-55650400-1465927220_thumb.jpg

post-19055-0-19085600-1465927243_thumb.jpg

post-19055-0-72142300-1465927256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik . Zrobiłem tak jak pokazane .Rzeczywiście serewo teraz działa , tyle że po kilkunastu sekundach zaczyna coś w środku chrobotać tak jakby silniczek działał a zębatki przeskaiwały . A może to wina tego serwa?Kupiłem je do testów za kilkanaście zeta - Tower pro - sg 90 . pozatym po krótkiej chwili nagrzewa się niemiłosiernie .Może to dziwne zachowanie  jest przez nieodpowiednie napięcie ?  . Czy serwo powinno tak  "chrobotać" kiedy nie pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Podłączyłem odbiornik do baterii Li-pol 7.4 V .( tylko plus i minus ) ..

Nie jestem pewien czy  odbiornik wytrzyma takie napięcie  , wiekszość jest zasilana napięciem 5 do 6 v ,możliwe, że dlatego serwo padło.

Regulator do łódki możesz kupić taki jak do samochodu i śilnika szczotkowego  http://www.banggood.com/320A-Brushed-Speed-Controller-ESC-for-RC-Car-Truck-Boat-1-or-8-1-or-10-p-919886.html , myślę o normalnej łódce , bo do szybkiej to juz trzeba regulatory  mocne bezszczotkowe zestawy http://www.banggood.com/3650-110-Scale-Brushless-Motor-3930KV-60A-Waterproof-BEAST-Series-ESC-p-1027412.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój odbiornik ma nap. max do 10V. Serwo może nie wytrzymać, ale wątpię. Jak coś w nim warczy co jakiś czas to raczej normalny i częsty objaw, ale do dłuższej pracy bym wybrał bardziej tolerancyjne napięciowo albo servo HV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, za bardzo skoncentrowałem odpowiedź. Co do serwa chodziło mi o obecne zasilanie Kolegi czyli 7.4V. Swoją drogą 6V to nie napięcie "spalenia" serwa, zawsze jest dodana spora tolernacja do wartośći podawanej przez producenta bo inaczej przy 6V z 60% z nich by leciało. Tak też często się używa serw 6V przy napięciu około 7.2V i nie często się słyszy o usterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem uczulić nowego modelarza , którego  wiedza jest znikoma .Bedzie miał jeszcze sporo pytań więc poczekamy jakie problemy będą w przyszłości.

Nie znam tej aparatury choć opinie ma pochlebne , ale i tak odbiornik bedzie zasilany z BEC  regulatora ,  wiec się nie spali ani serwo ani odbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wszystko działa  .podłączyłem odbiornik do  starego zasilacza 5 V  i tu już nie ma najmniejszych problemów z serwem. Reaguje tylko wtedy gdy dam sygnal pilotem .Widocznie 7.4 V nie było odpowiednim napięciem dla serwa.TYeraz bedę myslał co z tym dalej zrobić ,czy kupić serwo HV czy jakoś zmniejszyc napięcie .Najbarziej mnie przerażało to jak bardzo terwo się nagrzewało.  Dzięki za wszystkie posty ,każdy  wniósl coś nowego i cennego do mojej nikłej wiedzy. Wątek będę kontynuował w razie kolejnych problemów. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z zasilaniem odbiornika zniknie po kupnie regulatora  silnika , bo to on bedzie zasilał odbiornik .

Można dokupić pakiet tylko do odbiornika np: http://avifly.pl/pl/pakiety-nimh/48v-2000mah-nimh-long-max , ale wtedy z regulatora trzeba wypiąć 1 przewód albo + albo  -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.