Skocz do zawartości

Cięcie balsy


Mucios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niedawno zainteresowałem sie modelarstwem. Znalazłem plany samolotu, kupiłem materiały i już troszkę zacząłem. Podczas pierwszych cięć balsy zauważyłem że nie jest to takie proste jak być powinno ;).

Widziałem kilka urządzeń do cięcia styropianu termicznie (drut który się rozgrzewał tak po prostu). I teraz moje pytanie:

Czy takie coś może zadziałać do cięcia balsy? Chodzi mi o deseczki do 5 mm myślę.

(o takie cóś mi chodzi http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8510)

 

A tak btw. pierwszy mój post. Witam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod
http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=10&products_id=175 tu są fajne piłki do drewna.W balsie tnie się nimi bardzo dobrze a i sklejkę 3 mm dadzą radę przeciąć .Są okrągłe więc wycinanie skomplikowanych kształtów nie stanowi problemu.Używam tych piłek i mogę je polecić.Jeżeli kupowałbyś inne piłki to proponuje z drobnymi ząbkami, większe ząbki będą powodowały strzępienie i rozrywanie włókien balsowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tam nie używam żadnych pił do drewna, w sklepach papierniczych do kupienia są takie nożyki do cięcia papieru - tną nie tylko kartki, ale depron, balsę i wszystko inne :D

 

w poznaniu kosztują 2zł a taka piła pewnie więcej (czytaj: oszczędność :jupi: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tną, ale porównaj sobie krawędź balsy wyciętej piłka włośnicową do takiej wyciętej nożyczkami-krawędź jest zmiażdżona i nie nadaje sie do większości konstrukcji, poza tym grubszej balsy tak nie potniesz :wink: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja tam nie używam żadnych pił do drewna, w sklepach papierniczych do kupienia są takie nożyki do cięcia papieru - tną nie tylko kartki, ale depron, balsę i wszystko inne

 

w poznaniu kosztują 2zł a taka piła pewnie więcej (czytaj: oszczędność ) "

 

A najchętniej palce 12-latków. :wink: jak utniesz kolego materiał na duży model to pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem. Ja całego (modyfikowanego-wkrotce cos o nim napisze) wicherka 25 wyciąłem ręcznie, głownie przy pomocy noży do tapet (lepszej jakości). Laubzegi używałem tylko do sklejki, do listewek brzeszczot do metali z drobnymi zabkami. I żyje. Po prostu w tym poscie wyczuwam lenistwo :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego , ale jak bym miał wszystkie łuki i krzywizny w moich modelach wyciąć za pomocą noża to chyba bym jednak wogóle odpuścił wycinanie.Piłeczki włosowe mają ułatwiać pracę i zapewnić odpowiednią precyzję i dokładność podczas cięcia.Lenistwo??? Dobry żart.Spróbuj wyciąć jakiś skomplikowany element chociażby w twardej balsie 5 mm za pomocą nożyka.Powodzenia.Dobra piłka włosowa zapewni minimum szlifowania po cięciu a nożykiem poszarpiesz tylko balsę.Wiem wiem, nie znam się, wycinam modele dopiero kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.