Skocz do zawartości

Cięcie balsy


Mucios

Rekomendowane odpowiedzi

Ettt brzeszczoty z kołeczkami proxxona tym się nie da ciąć :evil:

 

Próbowałem w sklejce próbowałem w drewnie , różne grubości.

Brzeszczot jest "szeroki" i chodzi jak chce , mordęga jest pracować na tym.

 

Za spiralnymi nie przepadam . Rzeczywiście tną w każdym kierunku i w tym jest problem bo nie da się utrzymać równomiernej krzywizny łuku.

 

Zwykłe bez kołkowe 13 cm rządzą :D

 

wolf_by_decodrew-d3daqpt.jpg

 

Co do montowania tych bez przetyczek to gdzieś zamieściłem przejściówkę dość prosta do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Brzeszczotami Proxxona jeszcze nie ciąłem, ale z tego co widzę to są one produkowane w trzech szerokościach jak również w trzech rodzajach uzębienia ( ilość zębów na 25mm). I są one o połowę węższe od brzeszczotów Dedry. Twoje spostrzeżenia sprawdzę w praktyce.

Jestem bardzo ciekaw tej przejściówki, oczywiście nie jest to element mocno zaawansowany technicznie :D ale jeżeli u ciebie sprawdza się dobrze to warto z niego skorzystać.

Głowa wilka to jest wycinanka ?, mrówcza praca :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzeszczotami Proxxona jeszcze nie ciąłem, ale z tego co widzę to są one produkowane w trzech szerokościach jak również w trzech rodzajach uzębienia ( ilość zębów na 25mm).

 

Do swojej wyrzynarki dostałem 5 różnych brzeszczotów proxxon i dodatkowo dokupiłem 3 zestawy (2 lata temu) >> wszystkie kiepsko cięły.

Te spostrzeżenie potwierdziło jeszcze kilka osób na innych forach.

 

 

Właściwie ile kosztuje tuzin brzeszczotów proxxona ?

 

Ja za bez przetyczek płacę max 8-9 zł / tuzin.

Z tego co widzę dostępne są 4 typu uzębienia a w nich po 14 rozmiarów brzeszczotów .

Niestety oferta importera na Polskę jest nieco uboga bo nie ma wszystkich rozmiarów ; a pewnie typów jest też więcej.

 

Co do przejściówki to przeszukaj moje posty na forum gdzieś powinna być.

 

Ja nie dam rady znaleźć tego od wczoraj bo mam net 5 bit/s za 45 zł za miesiąc :ass:

 

t_przetyczka_165.jpg

 

Zrób zdjęcia mocowania brzeszczotów w swojej wyrzynarce. nie wiem czy taki adapter będzie dało się zastosować lub czy mocowanie da się przerobić.

W nutoolu nawet fajnie to wyszło

http://www.cnc.info.pl/topics59/rozbudowa-wyrzynarki-stolowej-nutool-vt23497.htm

 

Co do wilka to ręcznie wycięty .

Do czego można wykorzystać wyrzynarkę w kuchni :jupi:

 

zebra_cake_by_decodrew-d366bve.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło tylko o "brzeszczoty" tarczowe.

Też je zakupiłem i powiem Ci, że się trochę zawiodłem. Do balsy i innych miękkich materiałów są dobre, ale coś twardszego - to już masakra. Trzpienie o średnicy 2,3mm to też pomyłka. Samo osadzenie centrycznie tarczy (piły) to już ekwilibrystyka. Otwór w pile jest dużo większy niż średnica śruby mocującej i nie ma szans na centryczne zamocowanie, a w trzpieniu nie ma żadnego podtoczenia centrującego tarczę. Te żywiczne tarcze jak je określiłeś, to tarcze do cięcia metalu i innych materiałów twardych. Cena zestawu jest niska, a jakość jest adekwatna do ceny - niestety. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajmy, większość rzeczy da się wyciąć ręcznie.

Czyli najważniejsze narzędzia to skalpel, piłka włosowa i jeszcze się przydaje narzędzie do cięcia na listewki.

 

Przygodę z modelarstwem zaczołem miesiąc temu i z początku listewki wycinałem skalpelem, ale nie wychodziły zbyt równe, po zakupie przyrządu do cięcia listewek tak mi się spodobało cięcie że nie mogłem przestać. :D

 

p1.JPG

 

A jeżeli jest ktoś leniwy to coś takiego mu ułatwi sprawę.

 

p2.JPG

 

Cięcie nie jest zbyt szybkie bo sklejkę brzozową gr. 3mm frezem 1,5mm tnie z prędkością 3000-4000mm/min, maszyna szybciej dała by radę, ale boję się żeby frez się nie złamał.

 

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyna jest własnej produkcji.

frezarki cnc mają zaletę taką, że wrzucasz plik do kompa, mocujesz materiał i idziesz na kawę.

Po zakończonej pracy słyszę jak wrzeciono się wyłącza, tak więc schodzę tylko po wycięte elementy.

Frezarka jest bardzo mocna, za mocna do samego drewna, bez problemu daje radę w metalach kolorowych. Stali nie próbowałem bo wrzeciono jest tandetne a ma bardzo duże obroty, mogło by wpaść w wibracje, a skutkowało by to rozsypaniem wrzeciona.

 

Do balsy i sklejki dało by radę zrobić frezarkę na mocniejszych silniczkach krokowych z drukarek. konstrukcję z drewna, też sobie chwalą z mdfu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z modelarstwem zaczołem miesiąc temu i z początku listewki wycinałem skalpelem, ale nie wychodziły zbyt równe, po zakupie przyrządu do cięcia listewek tak mi się spodobało cięcie że nie mogłem przestać.

 

 

Fajna ta maszynka :shock: Gdzie ją kupiłeś?Jestem zainteresowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.