Skocz do zawartości

Dwa odbiorniki w jednym modelu


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam troche dziwaczne pytanie : Czy w modelu mozna uzyc dwuch odbirnikow o tej samej czestotliwosc ??

 

W moim modelu moonlight chce uzywac 8 kanalow , niestety nie stac mnie na odbiornik 8 kan. Mam dwa odbiorniki - rex5 i jakis chinski.

Czy mozna jakos zrobic aby rex byl odpowiedzialny za funkcje lotu ( stery, silnik, klapolotki) a drugi za aparat i oswietelenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Możesz to zrobić stosując drugą jakąś "chińską" aparaturę z drugim kompletem kwarcy :) a tak na poważnie nigdy jeszcze nie słyszałem o takiej możliwości czy próbach (napewno problem istnieć będzie po stronie odbiorników) więc co przeróbka? jeśli nawet możliwa to czy będzie opłacalna? Możliwości nie ma chyba że ktoś wpadnie na jakiś cudowny pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić stosując drugą jakąś "chińską" aparaturę z drugim kompletem kwarcy :) a tak na poważnie nigdy jeszcze nie słyszałem o takiej możliwości czy próbach (napewno problem istnieć będzie po stronie odbiorników) więc co przeróbka? jeśli nawet możliwa to czy będzie opłacalna? Możliwości nie ma chyba że ktoś wpadnie na jakiś cudowny pomysł :)

 

Żartujesz?Jeżeli nie słyszałeś o czymś takim to GOGLE i i będziesz wiedział po co ,na co i jak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz?Jeżeli nie słyszałeś o czymś takim to GOGLE i i będziesz wiedział po co ,na co i jak. :D

 

ZAWSZE STARAM SIĘ ODPOWIADAĆ NA PYTANIA NAJBARDZIEJ PRECYZYJNIE JAK SIĘ DA!! Przeczytaj OLO raz jeszcze uważnie pyt. elektrona i moją odpowiedź! MOJA ODPOWIEDŹ TYCZY SIĘ PYTANIA JAKIE ZADAŁ ELEKTRON A NIE CZY WOGÓLE W MODELACH STOSUJE SIĘ DWA ODBIORNIKI LUB WIĘCEJ!! Moja wiedza na temat stosowania wielokrotności elektroniki na pokładach modelu jest wystarczająca do mych potrzeb i wystarczająca by kogoś przypadkiem nie wprowadzić wbłąd!

 

Przepraszam OLO że napisałem tak ostro ale naprawdę poczułem się jak niedorozwój i chyba będę musiał się wybrać po fajnki na CPN`a... ! Haha! :) :) :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dwoma odbiornikami to czasem nie jest taki głupi pomysł :-) Rozważałem go w pierwszej koncepcji DAFa (temat w nielotach), a chodziło o drobny na pozór problem. Pomiędzy ciężarówką a przyczepą (w oryginale) biegną dwa przewody - jeden to przewody elektryczne przyczepy, drugi to wąż wysokociśnieniowy instalacji sprężonego powietrza do hamulców przyczepy. U mnie jeden przewód to + zasilania, drugi to -. Czym więc poprowadzić przewody tylnych lamp przyczepy? Nic tylko dwa odbiorniki - jeden w ciężarówce, drugi w przyczepie z kwarcami tego samego kanału i robiące dokładnie to samo. Rozwiązanie jednak zostało zarzucone i wykonane zostanie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak do końca nie twierdził, że się nie da... musisz zobaczyć tylko, czy w odbiorniku siedzi dekoder GD4017 lub jego zamiennik. Jeśli tak, to jesteś w domu :-) Jest to 10 kanałowy dekoder. To samo dotyczy kodera w nadajniku - jeśli jest to coś z rodziny NE5044 to niezależnie coto za aparatura da się ją rozbudować do 7 kanałów. Jak to zrobić, znajdziesz choćby na modelarskim.necie. Odnośnie rozwiązań w DAFie, będę wypowiadał się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna i zrobic 8 kan odbiornik ale ja tego do modelu swojego nie wsadze :D pozatym nawijanie cewek mnie nie kreci :D:D

 

Moja aparatura (futaba 9 ) ma 9 czynnych kanalow.

 

Nie wiem jak wyglada dekoder wiec wypisze jakie oznaczenia wogole sa :

 

-CDBM C3 ( 2x)

-UTC cos tam - nie mam w domu lupy :D

-AQ 71 03

-FS 8853

Inne to malutkie SMD-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.