Skocz do zawartości

Nowy start i Bixler z HK..


Krzysiek124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 
 Chciałbym polatać samolotami, do tej pory latałem tylko heli - lama v3, Belt CP, a teraz mam T-Rexa 450 Sport. Rexem wykonuję spokojne loty spacerowe. Oczywiście mam też symulator + interface do apki. Posiadam DX6i.
 
1. Wymyśliłem sobie że kupie Bixlera v1.1 z HK:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16544__HobbyKing_8482_Bixler_8482_v1_1_EPO_1400mm_ARF_.html

 

Czy to cudo polata przy lekkim wietrze, czy lepiej brać coś innego?

 

2. Jaki najlepiej odbiornik dokupić tak żeby dobrze sprawował się w motoszybowcu/samolocie i nie był zbyt duży/ciężki, przypomnę

   używam Spectrum DX6i. Czy satelitkę też potrzebuję?

 

3. W zestawie z Bixlerem jest silnik: 2620-1900kv  jaki do niego dobrać ESC? Na stronie proponują 20A, czy nie lepiej mieć zapas i

  brać 30A?

 

4. Mam ładowarkę, śrubki malutkie,rzepy, śrubokręty, klej do śrub. Co powinienem kupić do złożenia/napraw Bixlera? Jakie kleje,

 taśmy, pręty itd..

 

pozdrawiam

 

Krzysztof

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latasz 450, a pytasz jak byś nią nigdy nie latał. pzdr.

 

 

Cześć!
 
 Chciałbym polatać samolotami, do tej pory latałem tylko heli - lama v3, Belt CP, a teraz mam T-Rexa 450 Sport. Rexem wykonuję spokojne loty spacerowe. Oczywiście mam też symulator + interface do apki. Posiadam DX6i.
 
1. Wymyśliłem sobie że kupie Bixlera v1.1 z HK:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16544__HobbyKing_8482_Bixler_8482_v1_1_EPO_1400mm_ARF_.html

 

Czy to cudo polata przy lekkim wietrze, czy lepiej brać coś innego?

 

2. Jaki najlepiej odbiornik dokupić tak żeby dobrze sprawował się w motoszybowcu/samolocie i nie był zbyt duży/ciężki, przypomnę

   używam Spectrum DX6i. Czy satelitkę też potrzebuję?

 

3. W zestawie z Bixlerem jest silnik: 2620-1900kv  jaki do niego dobrać ESC? Na stronie proponują 20A, czy nie lepiej mieć zapas i

  brać 30A?

 

4. Mam ładowarkę, śrubki malutkie,rzepy, śrubokręty, klej do śrub. Co powinienem kupić do złożenia/napraw Bixlera? Jakie kleje,

 taśmy, pręty itd..

 

pozdrawiam

 

Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat nie śledzę tego co dzieje się w modelarstwie. Nie chcę wywarzać otwartych drzwi. Nie mam kogo zapytać, podpytać - latam sam. Np. w heli używam odbiornika orange, który jest dość duży, zwyczajnie zastanawia mnie czy taki sam duży nada się do motoszybowca, czy też mam do niego szukać jakiegoś micro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się ten pomarańczowy, wielkość odbiornika nie stanowi tu problemu, bardziej zadbałbym o jakość. Co do satelitki to pojęcia nie mam o czym mówisz. Składasz FPV? Wydaje mi się, że w zestawie jest wszystko czego potrzebujesz do złożenia modelu. Kleje też tam powinny być, ale jak ich nie będzie to do pianek najlepszy jest UHU Por. Model dobrze sobie radzi przy wiatrach w okolicy 2-3m/s. Przy mocniejszych spokojnie bez szaleństw też polatasz, ale po nabraniu doświadczenia i wyczuciu modelu.

Co do regulatora to sprawa jest taka. Dla tego silnika te 20A wystarczy, tylko po pewnym czasie będziesz chciał włożyć nieco mocniejszy silnik i wówczas trzeba będzie kupić nowy regulator. Ja bym brał 30 lub nawet 40A tak na przyszłość. Wagi zbytnio nie przybędzie a będziesz miał dość uniwersalny regulator, chyba że kupno nowego nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy mogą. :)

Bixler, jako "betopodobny" jest stworzony do dalekich lotów.

Normą jest odlatywanie nim na 300-500 metrów, bez żadnych wspomagaczy. A wielu latało nim na granicach zasięgu.

Będziesz się musiał przyzwyczaić do lotów na znacznie większych odległościach niż w śmigłowcach. 100 metrów dla tego modelu to "przy samej nodze".

A większe odległości mogą powodować problemy z zasięgiem (a jak się jeszcze zamarzy posmakować FPV, to na pewno będą problemy).

Stąd jeśli masz taką możliwość, wykorzystania odbiornika z satelitą, to korzystaj. Warto ustawić anteny pod kątem 90* do siebie. Tak by najsłabsza pozycja jednej satelitki była mocną stroną drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady! Kolejne zakupy zrobione w abc rc, na sezon powinno starczyć.

Zastanawiam się czy ktoś w Gliwicach jeszcze lata, a jak tak to gdzie? Wszystkie swoje loty do tej pory odbywałem daleko pod Dęblinem, może czas

wyjść do ludzi i na żywo dowiedzieć się tego i owego :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latanie na lotnisku lub w jego okolicach wyłącznie za zgodą.

Zadzwoń do kierownika lotów na lotnisku i zapytaj się jak to u nich wygląda.

Jakie są warunki, obostrzenia, kto wydaje zgodę itd.

 

http://www.aeroklub.gliwice.pl/

Kontakt:  Aeroklub Gliwicki tel: (32)2301592 , 2301593

 

Zadzwoń, głowy ci przecież nie urwą.

Może się okazać, że latał ktoś z miejscowej sekcji modelarskiej lub po prostu znajomy z aeroklubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.