Skocz do zawartości

Problemy z regulatorem/silnikiem


Athen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam problem z napędem w samolocie(pioneer 1400). Samolot wisiał grzecznie na ścianie na nic nie był narażony, ale jak poszedłem latać to już nie działał. Do rzeczy, podpinam zasilanie, ruszają się lotki (mam nad nimi pełną kontrolę) a ze strony napędu brak reakcji. Nie ma ani pipczenia ani drgnięcia silnika. Silnik to ten z zestawu RTF a regulator redox 40A. Jeżeli to regulator padł to ja kto jest z gwarancją na cześci modelarskie? Zakupiony równo rok temu.

 

Ktoś coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zareklamować to musisz być na 100% pewny że to regulator.

Podłącz inny silnik, ale skoro regulator milczy to pewnie też nie zadziała.

Posprawdzaj wszystko, czy dobrze podłączasz (ale skoro BEC dział to pewnie dobrze) po testuj i jak się nic nie poprawi to dzwoń do sprzedawcy i gadaj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli regulator nie wydaje żadnych dźwięków, nie gra, nie informuje dźwiękiem o podłączeniu do zasilania to ewidentnie padł regulator. Zadzwoń do sprzedawcy i jak pisałem pogadaj o problemie. Sprzedawca jak przyjmie do reklamacji to sam sobie sprawdzi przed odesłaniem do producenta.

 

EDIT.

Oczywiście multimetrem możesz sprawdzić ale to trochę niebezpieczne bo możesz przypadkowo zewrzeć kabelki. Wówczas sprzedawca od razu Cię wyśle na drzewo.

Ja osobiście bym nie kombinował tylko gadał ze sprzedawcą, choć wiem że to trudna sprawa. Sprzedawcy bronią się przed reklamacjami jak tylko moga bo to dla nich dodatkowa robota. Ale nie możesz odpuszczać, zwłaszcza że Redoxy jak czytam są nierówne. Jedni chwalą inni bardzo narzekają więc jest duża szansa że padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie zasilanie, stan i naładowanie pakietu. Takze podłączenie regulatora do odpowiedniego kanału (ch.3)

Sprawdź też czy regulator wchodzi w tryb programowania - gaz na max. a następnie podłączenie zasilania.

Przy tych regulatorach takie zachowanie czasem się przytrafia. Nic na to nie poradzisz. Pomaga zakup innego, takiego z ciut wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.