Skocz do zawartości

Koniec z lataniem po moim niebie!


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Zgadza się , ale prócz decybeli objętych normami w skali roku jest coś takiego jak uciążliwość.Za to są mandaty karne i nie piszcie że nie ma.Tak czy siak, każda ze stron ma swoje racje, Halinka ma prawo do spokoju w swoim domu , modelarze mają prawo uprawiać swoje hobby, ale przeczytajcie te posty jako całość.

Przesłanie od niektórych jest jasne dla tej Pani: " za to że spróbowałaś się wychylić teraz o spokoju już zapomnij całkowicie" .Panowie proponuje kupić sobie jeszcze po pile spalinowej, będzie głośniej.I do czego to doprowadzi?Zamiast szukać porozumienia niektórzy jeszcze dolewają oliwy do ognia.Spaliny(modele spalinowe) są upierdliwe i nic ani nikt tego nie zmieni.

Zaznaczam odrazu: nie do wszystkich tu piszących kieruję te słowa.Jak sprawa oprze sie o jakąś TV to zrobi się syf na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Teraz nie pozostaje ci nic innego, Halinko, jak wynająć rzeczoznawcę i udowodnić że lotnisko modelarskie wytwarza średnio w ciągu roku więcej niż 50dB mierzone w twoim ogródku.

WIOŚ monitoruje poziom hałasu, może wystarczy się tam zgłosić: http://www.wios.warszawa.pl/index.php?akcja=glowna&miasto=minsk

Mogą to zrobić zarówno modelarze, jak i mieszkańcy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hałas mieści się w obrębie KW, to już użycie broni (nawet jeśli jest to broń nie wymagająca pozwolenia) już w KK. Jeśli dojdzie do wypadku to jeszcze parę czynów zabronionych by się znalazło. Tu bym raczej przestrzegał desperata przed strzelaniem do modeli. Jeśli była to broń palna, to może być naprawdę nie ciekawie dla używającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierz mi cały dzień ich słuchać jest męczące.

Wierzę. 32 lata mieszkałem w blokach. Przez pierwszych 15-16 sam produkowałem decybele.

 

Jednak żyjemy w państwie prawa. Prawo to jest po to by chronić z jednej i gwarantować z drugiej strony wolności obywatelskie. Tyle co wymaga prawo obywatel MUSI respektować. Więcej może ale już nie musi.

 

Jeśli hałas, który generuje lotnisko modelarskie przekracza 50dB to na przegranej są modelarze. Jeśli nie, to Halinie pozostaje tylko dobrosąsiedzkie dogadanie się. Ale do tego potrzeba dobrej woli i chęci kompromisu i to z obu stron. W tym i samej Haliny a nie tylko jej oczekiwań.

 

Swoją drogą dziwię się, że bądź co bądź kobieta nie wykorzystała takiego naturalnego daru jak wdzięk i umiejętność owinięcia wokół palca ;) Poszłoby dużo szybciej, po myśli i... bardzo sympatycznie. Ot, np. taka szarlotka... Mniam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Armand, idąc w ślad Twojego postu : a jak komuś spadnie model na głowę i zrobi krzywdę to co wtedy? A modele uciekają niestety.Na forum alexa jest wątek o tym konkretnie lotnisku jak koleś latał z padniętym aku nadajnika i zaliczył kreta.Wyobraź sobie co by było jak model spadłby na domy czy na ludzi.Jednak nie zapominajmy że temat dotyczy hałasu a nie badań balistycznych i kodeksu karnego.Ja akurat latam na takim zadupiu ze nikomu nie zawadzam, a jak stracę kontrolę nad modelem to najwyżej sam mogę zarobić w głowę.Mam lotnisk mnóstwo dookoła domu , ale jak bym spalinami latał na nich to chyba miałbym więcej spraw w sądzie grodzkim niż włosów na głowie( a tych mam dość dużo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada pilot modelu - proste, "tu nie ma przebacz".

 

No chyba, że na drodze dochodzenia, a póżniej w sądzie zostanie udowodnione np. że ktoś oddał strzał z broni palnej trafiając w model i to spowodowało utratę kontroli nad modelem, bądź wyemitował zakłucenia (przypadek pokazów na Węgrzech), itd.

 

 

Waga jednego czynu i drugiego jest całkiem inna - hałasu i strzelania z broni do modelu.

Ten drugi może prowadzić do sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia życia i dlatego KK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odpowiadam po co jestem na forum:

Jestem po to, aby uświadomić wam że są skargi. Żeby za lat kilka któryś z was na uwagę, że męczycie otoczenie nie odpysknął "Jakoś do tej pory skarg nie było i nikomu nie przeszkadzało" . Otóż przeszkadzało, przeszkadza a wnosząc po postach niektórych z was - przeszkadzać będzie bo niektórzy uprzykrzą innym życie z premedytacją i po złości. Uważam, że jest to doskonałe miejsce do zasygnalizowania problemu, który dotyczy nie tylko Chobotu.

Co do strzelania - nie dotykałam tematu właśnie dlatego, żeby nie zostać o ten czyn posądzona. Cóż miałam napisać? Że mi przykro z tego powodu? Nie jest mi przykro. Tak szczerze mówiąc, to żałuję, że ten ktoś nie wycelował celniej. Może to jest właśnie bardzo wyraźny sygnał jak zdesperowani już są tutaj ludzie, skoro posuwają się do tego typu rozwiązań. Może to wam da do myślenia. Meloow - ty jesteś chamski, nie musisz się specjalnie starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strzelania - nie dotykałam tematu właśnie dlatego, żeby nie zostać o ten czyn posądzona. Cóż miałam napisać? Że mi przykro z tego powodu? Nie jest mi przykro. Tak szczerze mówiąc, to żałuję, że ten ktoś nie wycelował celniej.

 

Nie lubisz tego kogoś kto strzelał, że żałujesz, że nie trafił celniej ????

 

Piszesz "zdesperowani" - badania, wynik negatywny dla latających, i po lotnisku, ale widzę, ze mimo Twojego nick'u wolisz działania mniej legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strzelania - nie dotykałam tematu właśnie dlatego, żeby nie zostać o ten czyn posądzona. Cóż miałam napisać? Że mi przykro z tego powodu? Nie jest mi przykro. Tak szczerze mówiąc, to żałuję, że ten ktoś nie wycelował celniej. Może to jest właśnie bardzo wyraźny sygnał jak zdesperowani już są tutaj ludzie, skoro posuwają się do tego typu rozwiązań. Może to wam da do myślenia. Meloow - ty jesteś chamski, nie musisz się specjalnie starać.

 

 

mam wrażenie że od samego początku prowokujesz i jesteś w tym dobra :) nie lubię ludzi którzy oceniają innych po 3-4 postach ... :) no cóż moje posty w porówniaiu do innych i tylko mniej grzeczne wypowiedzi za twoje to właśnie szczyt chamasta ...... i jak widać to ty sięnie musisz starać bo w każdym twiom poście wiadć twoje chamskie nastawienie do modelarzy :)

 

 

i ci miło Ci teraz ...... :evil:

 

co do broni i starzałów do modeli to ty już o tym napisałaś a tu jest dużoooo świadków tego :rotfl:

 

 

Panowie sorry ale już dawno nikt nie nazwał mnie że jestem chamski .... i nie pozwole sobie aby kotoś mnie obrażał .... czy coś podobnego.

 

 

PS. teraz to tylko będę patrzył jak inny zostają obrażani :) i konczę tu pisanie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

"mam wrażenie że od samego początku prowokujesz i jesteś w tym dobra :) nie lubię ludzi którzy oceniają innych po 3-4 postach "

 

doprawdy??

 

" i nie pozwole sobie aby jakiś tam babol z miasta czy ze wsi nie ma to dla mnie znaczenia, ale chojraczył "

 

:]

 

 

"co do broni i starzałów do modeli to ty już o tym napisałaś a tu jest dużoooo świadków tego :rotfl: "

 

no pisałam i co? :rotfl:

od pisania do dostania pozwolenia na broń droga daleka i trudna

dla mnie pewnie niemożliwa.

 

 

"Panowie sorry ale już dawno nikt nie nazwał mnie że jestem chamski .... i mnie obrażał ...."

 

kiedyś musi być ten pierwszy raz...

 

 

"Przestaje więc śledzić ten temat i uważam że dalsza dyskusja może być szkodliwa dla forum i lotniska"

 

adi? A ty go kiedykolwiek śledziłeś? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry ale już dawno nikt nie nazwał mnie że jestem chamski .... i nie pozwole sobie aby jakiś tam babol z miasta czy ze wsi nie ma to dla mnie znaczenia, ale chojraczył i mnie obrażał ....

 

mellow: Chamski to przymiotnik. Babol to rzeczownik. Przekroczyłeś chyba już pewną subtelną granicę określania drugiej osoby. Może dostanę ostrzeżenie ale jest różnica nazwać kogoś że jest *** niż nazwać go ***

Twoja wypowiedź jest na poziomie gościa z reklam piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomgart OK

 

 

"babol przecież to takie słodkie ;D"

 

zmieniełem bo faktycznie za ostro, ale ja od początku nie jestem chamski bynajmniej nie przypominam sobie abym był w stosunko do koleżanki, co nie można powiedzieć o jej postach.

 

 

to jest już tylko ostra pyskówka .... panowe zamykac temat bo dojdzie do rękoczynów :D a po co to komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tomgart OK

 

 

"babol przecież to takie słodkie ;D"

 

zmieniełem bo faktycznie za ostro, ale ja od początku nie jestem chamski bynajmniej nie przypominam sobie abym był w stosunko do koleżanki, co nie można powiedzieć o jej postach.

 

 

to jest już tylko ostra pyskówka .... panowe zamykac temat bo dojdzie do rękoczynów :D a po co to komu.

 

Ja za swoje brzydkie określenie waszych modeli przeprosiłam, od ciebie Meloow jakoś przeprosin nie widzę. Honor nie pozwala? Czy dobre wychowanie? Czy się kolegom narazisz?

Może ja sobie teraz tez poedytuje posty, tak jak mi pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""co do broni i starzałów do modeli to ty już o tym napisałaś a tu jest dużoooo świadków tego :rotfl: "

 

no pisałam i co? :rotfl:

od pisania do dostania pozwolenia na broń droga daleka i trudna

dla mnie pewnie niemożliwa.

 

 

To nie było fortunne co napisałaś, zwłaszcza o nie możliwości otrzymania pozwolenia na broń pominę kto nie może otrzymać pozwolenia na broń i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, prosiłem wcześniej o dyskusje ,argumenty , a tu dalej piwo z dużą pianą.

Szkoda forum i serwera na tak bezsensowną rozróbę.

Widać , że chęć dogadania się stron na razie przypomina Kargulową awanturę o 2 palce. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.