Jump to content

Koniec z lataniem po moim niebie!


Jano

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym 8 lipca 2008r. zostaliśmy przegnani z łąki przez patrol policji nasłany na nas przez jakiegoś nobliwego i godnego największego szacunku mieszkańca Trzebisławic(sorry mieszkańcy Podwarpia).Powodem donosu było zakłócanie porządku publicznego.Nasze stanowisko startowe jest oddalone o ok. 400m od najbliższego budynku a latamy jeszcze dalej.Podobno ryk naszych silników zakłóca jego spokój i nie pozwala na godny odpoczynek.Dobrze że dwaj młodzi i inteligentni policjanci zrozumieli komizm tej sytuacji i odpuścili.Ale i tak obrzydzili nam dalsze latanie.Zastanawiam sie skąd w ludziach bierze się tyle bezinteresownej życzliwości.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

A ponieważ żyjemy w Państwie prawa uprzejmie informujemy:

 

a) policję, że może nas...

B) osobę zgłaszającą, że może nam...

 

W razie czego prosimy o zapoznanie się z przepisami o dopuszczalnym poziomie hałasu i prosimy o pomiar, to nam ma się coś udowodnić. A jak nie to przejmie ...

W miejsce ... należy wstawić opcję zgodną z upodobaniami seksualnymi lub towarzyskimi.

 

Co nie zmienia faktu, że jestem zwolennikiem metod pokojowych. Policjanci nie odpuścili - byli bezradni.

 

BTW. Ostatnio na odległej plaży równie godny szacunku obywatel wezwał policję, bo mu się nie podobały psy znajomych. I panowie z policji zostali uprzejmie odesłani do wszystkich diabłów, a przede wszystkim do lektury przepisów.

 

Państwo prawa ma swoje zalety.

 

Chciałbym zaznaczyć, że ostatnio Policja mile mnie zaskakuje zdroworozsądkowym podejściem do życia. A jednocześnie dążeniem do rozwiązania potencjalnego konfliktu.

Link to comment
Share on other sites

u nas było to samo, koleś nasyłał policje a ona przyjeżdżała, popatrzyła i pojechała, było tak kilka razy, kilka razy ten Pan sam do nas przyszedł i skończyło się na porozumieniu :) mieliśmy latać trochę dalej i kierować się w drugą stronę dalej od jego domu :)

Link to comment
Share on other sites

Troszkę ochłonąłem po wizycie najinteligentniejszych Funkcjonariuszy Policji. Napisze więc sprostowanie, co do miejscowości Podwarpie. Tak naprawdę to latamy w Trzebiesławicach :!:

Link to comment
Share on other sites

Pikanteri całej tej sprawie dodaje fakt że latamy z łąki i nad łąkami szwagra naszego kumpla,który też lata.Od właściciela nieużytku też mamy zgodę na korzystanie z niego bez ograniczeń.Wychodzi na to że ten życzliwiec skąpi nam nieba i to nie swojego.

Link to comment
Share on other sites

Okazało się że to mój komisariat obsuguje ten teren.

Cytuje" Na terenie obsługiwanym przez Komisariat zamieszkuje ok.. 22.000 mieszkańców i obejmuje dzielnice – Ząbkowice, Trzebiesławice, Antoniów, Ujejsce, Sikorka, Tucznawa , Łęka, Łosień, Okradzionów, Kuźniczka Nowa , Błędów Komisariat funkcjonuje i przyjmuje interesantów w systemie całodobowym". Jutro idę się umówić z dzielnicowym - :shock:

Dam znać jak poszło. :crazy: Czekajcie na doniesienia od agenta Batmana. 8)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za wsparcie. Jak dojdzie do wizji lokalnej lub wizyty Expresu Reporterów i/lub Iterwencji to będziesz wypowiadał się pierwszy Jano :rotfl:

Edit 1 dzwoniłem do Ekipy od Rospudy (nie wiem jak to się pisze) Jutro się odezwą?

Link to comment
Share on other sites

heh widzę ze na Podwarpiu robi się coraz ciekawiej :P musze sie wybrać tam w najbliższym czasie bo ostatnio zaniedbałem latanie i trochę mnie ciągnie na lotnisko a tu takie przygody jeszcze dodatkowo można przeżyć :) Ciekawe w którym modelu silnik tak głośno wyje ze go słychać na pół kilometra :shock:

Link to comment
Share on other sites

W razie czego prosimy o zapoznanie się z przepisami o dopuszczalnym poziomie hałasu i prosimy o pomiar, to nam ma się coś udowodnić
Policja powinna spisać i może złożyć doniesienie do Prokuratury a ta złożyć wniosek W SPRAWIE (nie przeciwko komuś) do Sądu (chyba Rejonowego z pominięciem Grodzkiego). Sąd po zleceniu / zakupie sprawdzenia poziomu hałasu może wezwać hałasującego do złożenia wyjaśnień, bądź zlecić Prokuraturze uzupełnienie / zmianę wniosku. Po pozytywnej (a jednak hałas jest za duży!) opinii od biegłego i po nie wnoszeniu przez nas odwołania Zainteresowane Strony poznają stan faktyczny sprawy/postępowania. Od tego momentu każdy może złożyć doniesienie o popełnieniu wykroczenia przeciw osobie hałasującej na podstawie opinii w wyżej rzeczonej sprawie.

Oczywiście osoba hałasująca wyprze się informując, że zmieniła tłumik albo, że ma świadków, że startowała o 10 metrów dalej, gdzie poziom decybeli jest o 3 dB niższy i mieści się w normie. Tak można "w koło Macieju" aż do ... .

Link to comment
Share on other sites

Jak się nie mylę, to wy w Koczargach kupiliście nawet decybelomierz.

Swoją drogą nie ma lepszej metody niż odludzie. Tak ok. 1-2 km w każdą stronę.

I to czeka wszystkich nie elektrycznych.

Link to comment
Share on other sites

Heh, jak to sobie czytam....Ja mialem taka przygode ze "smerfami": latalem sobie lamka v4 z niebieskimi- oczopalnymi diodami po 22, bylo ciemnio jak w "jaskini", nagle podjezdza "lodowka" i dwoch policjantow przyglada sie temu niezidentyfikowanemu obiektowi, skapneli sie, ze to heli RC, dopiero, jak przelecial im przed przednia szyba :wink: powiedzieli "fajna rzecz", spytali, ile kosztuje(standard) i odjechali. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Jak się nie mylę, to wy w Koczargach kupiliście nawet decybelomierz.
Tak - sprzęt do pomiarów jest. Kupowany był jeszcze jak ja nie latałem. Natomiast miałem okazję przekonać się o "słuszności jego argumentów", czyli pomiarze natężenia hałasu przy locie dużym spalinowym helikopterem (max. 68dB... 6-8 metrów od modelu).
Link to comment
Share on other sites

...decybele, przepisy, itd., itp. blebleble :roll:

Nie o to chodzi tym poprawiaczom świata :evil:

To jest najzwyklejsze nasze (polskie :oops: ) s...syństwo/pieniactwo: ("a ja nie pozwolę"); zupełnie bezinteresowne.

No bo po co to komu potrzebne te samolociki? Stare barany, a wygłupiają się jak dzieci :?

Lepiej po bożemu: na mszę, do knajpy, babę i dzieciaki sprać i jest "normalnie i bogobojnie" :|

Link to comment
Share on other sites

karlem, muszę przyzać, że jeżeli tak macie w Pabianicach jak napisałeś, to ... ;-)

 

Czasem ludzie przesadzają z uciążliwością sprzętu. Wokół mnie trwa budowa. Pilarka tnie od rana do zmierzchu. Hałas i uciążliwość są wysokie lecz czy warto od razu się awanturować?... kłócić?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.