Skocz do zawartości

Easy Star - małe problemy budowy


Rekomendowane odpowiedzi

A robi pan tak:

-drazek gazu na zero (max na dole)

-wlaczyc nadajnik

-wlaczyc odbiornik

-regiel beep beep

-i drazek gazu do przodu

-silnik rusza, a regiel przestaje beepać

 

To ostatnie, co mi przyszlo do glowy.Wiecej tu nie pisze :wink:

 

No moze jeszcze jedno: regulator jest z Vietnamu i mozna go zaprogramowac jedynie kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W tym przypadku regler może nie odbireać sygnału z odbiornika , należałoby sprawdzić wtyczke przy reglerze tj + odbiornika i + regla , - odbiornika i - regla , sygnał z odbiornika i sygnał z regla , przy sanwie moż to niebyć kontabilne , lub odwruć wtyczke regla przy połączeniu z odbiornikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuje ładowarka Graupnera od 1 do 4 celli + akumulator 12V. ładowarka chyba sobie sama dobiera napięcie. (http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=452)

 

ładowałem nią kokamy (3 cell) do wcześniejszego modelu i było wszystko ok.

 

Znalazłem wątek na forum

 

http://72.14.235.104/search?q=cache:1tZFMFUQKLwJ:www.uav.home.pl/forum/viewtopic.php%3Ft%3D17%26start%3D0%26sid%3D002035b314f1aaef07d783ed636e7863+silnik+400+nie+dzia%C5%82a+scrubby&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl

 

To jest prawdopodobnie ten sam problem tylko coś z forum jest nie tak bo na drugiej stronie zamiast treści postów pokazuje CUT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to nie regulator a odbiornik .Ja miałem podobny problem - . regulator wpięty na 3 kanale nie kręcił , a był sprawny bo był sprawdzony na innym odbiorniku, a kolega pisał że nowy bo kupiony w sklepie.Proponuje wpiąć regulator w kanał np 5 a następnie zmiksować w nadajniku kanał 5 z kanałem 3 . Wtedy regulacja obrotów zostaje na 3 . Ja u siebie tak zrobiłem i regulator chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie mam takiej możliwości na Sanwie by zmiksować kanał 5 z 3.

 

Zauważyłem jeszcze coś. Do tej pory testowałem jedno serwo wpięte do kanału który obsługuje ster wysokości czyli kanał pierwszy. Serwo jest okej. Wpiąłem natomiast drugie serwo do kanału czwartego (u mnie ster kierunku) i okazuje się że lewy drąg w ogóle nie działa.

 

Najciekawsze jest to że oba serwa dostają prąd, ponieważ przy podłączeniu baterii ustawiają się w pozycji takiej jakiej nadaje sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta sanwa ma jakiś mikser który można samodzielnie zaprogramować wtedy niema problemu. Ja na swoim odbiorniku mam taką sytuacje-Jeżeli odbiornik jest zasilany z bateri regulator nie wpięty to serwa na kanałach 1,2,3,4 chodzą .natomiast jak wepne regulator w kanał 3 , zasilanie odbiornika przez regulator

to pracują tylko serwa .I tak jak poprzednio napisałem reg. wpięty w kanał 5 , mix. pomiędzy 3 a 5 _regulator pracuje i serwa też.Jeżeli serwa pracują to w nadajniku należy zmienić rewers - kierunek pracy serwa , lub trymowanie serw - może jest włączona pamięć trymerów-należy to wyzerować i wtedy powinno być w porządku przynajmniej co do serw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomniałem dopisać jak chodzi serwo jak poruszasz drągiem to wejdż na parametry aparatury i wpisz takie same dane co są na kanale 1 do kanałów 2 , 3 , 4 i wtedy serwa powinny działać na każdym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

 

Kanał 1 (Ster wysokości) działa

Kanał 2 (Lotki) działa

Kanał 3 (Silnik) nie działa

Kanał 4 (Ster kierunku) nie działa

Kanał 5 (Podwozie) działa

Kanał 6 (Klapy) działa

 

Odbiornik odbiera sygnały do właściwych kanałów.

 

Przy kanale 3 i 4 (lewy drąg) serwa dostają prąd, lecz nie działają gdy się porusza drągiem.

 

I jeszcze jedno, wszystko było okej dopóki nie podłączyłem regla. Teraz gdy podłączam samą baterię oba te kanały nie działają.

 

Jest możliwość taka że kanał 3 i 4 się spalił? (No ale prąd jest...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.