Skocz do zawartości

Easy Star - małe problemy budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo tylko umnie nie działa 3 , 4 narazie możesz sobie darować bo tam jest podłączony kierunek gdy model jest z lotkami.Na forum ALEXA wytłumaczono mi że mógł paść w najlepszym przypadku kwarc w odbiorniku i dlatego jest zanik kanałów- a w gorszym przypadku będe musiał wymienić odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jest tak:

 

Kanał 1 (Ster wysokości) działa

Kanał 2 (Lotki) działa

Kanał 3 (Silnik) nie działa

Kanał 4 (Ster kierunku) nie działa

Kanał 5 (Podwozie) działa

Kanał 6 (Klapy) działa

 

Odbiornik odbiera sygnały do właściwych kanałów.

 

Przy kanale 3 i 4 (lewy drąg) serwa dostają prąd, lecz nie działają gdy się porusza drągiem.

 

I jeszcze jedno, wszystko było okej dopóki nie podłączyłem regla. Teraz gdy podłączam samą baterię oba te kanały nie działają.

 

Jest możliwość taka że kanał 3 i 4 się spalił? (No ale prąd jest...)

 

jeśli dobrze pamiętam to we Flashu 5 Hiteca miałem podobnie, a to dlatego że miałem włączony tryb szybowca :roll: może to też jest i u Ciebie? spróbuj zmienić tryb na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość taka że kanał 3 i 4 się spalił? (No ale prąd jest...)

 

Prąd będzie (napięcie) bo w odbiornikach ścieżki zasilania są we wszystkich kanałach połączone dość grubą ścieżką i jeżeli jest napięcie na jednym kanale to będzie też na innych.

A jeżeli nie masz programowanego przypisywania kanałów do odpowiednich wyjść odbiornika to prawdopodobnie kanały te zostały spalone (wzmaczniacze wyjściowe).

Prawdopodobnie poprzez odwrotne włożenie wtyczki z regulatora do odbiornika (na wyjściu sygnału pojawia się wtedy minus zasilania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 1 (Ster wysokości) działa

Kanał 2 (Lotki) działa

Kanał 3 (Silnik) nie działa

Kanał 4 (Ster kierunku) nie działa

Kanał 5 (Podwozie) działa

Kanał 6 (Klapy) działa

Ja tutaj mówię PASS. U mnie serwa działały a jedynym błędem było złe przypięcie silnika do kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.