Skocz do zawartości

Easy Star - małe problemy budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś przyszła do mnie paczka z Easy Starem z czego bardzo się cieszę - instrukcja niestety nie w języku ojczystym, ale przecież jakiś tam język obcy się zna więc mówię - nie ma problemu.

 

Problem jednak nastąpił i to dwa.

 

I. Kupiłem serwa do tego modelu Tower Pro SG 90, niestety wydają mi się ciut za małe. Wygląda to tak jak by serwo w tej wnęce lekko się obluzowywało i prawdopodobnie mogło wypaść w locie.

 

II. Silnik - w instrukcji piszę że powinna jego obudowa wystawać 3mm. Po mocny wciśnięciu wału silnika wpada on w te łoże które jest dosyć głębokie. Po sklejeniu obu części kadłuba będzie się trzymać tak jak powinno?

 

Podkreślam że to mój drugi model i chcę go zrobić na ostatni guzik, tak aby w locie myśleć o samym sterowaniu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam!

Ja w swoim ES do mocowania silnika w łożu użyłem pasków taśmy dwustronnie klejącej i patent ten się sprawdził bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten model gws estarter bardzo ladnie mi lata ale on standardowo jest na serwa gws MINI ja mam takie 2 ale 3 serw mam hitecka mikro hs 55 ale ono jest tylko od staru kierunku i jest zaparte olistewką odrugie serwo zeby nie wypadlo

 

Ja silnik mialem mocowanie na listeweczce 1 cm x 1 cm i na wkładałem ten plastik co trzyma silnik i przekładnie na tą listewke , aktułalnie traz zalozylem silnik dzwonek 3 f wolnoobrotowy na 2 celach ciagnie 350 g a model wazy 560 gr moj a wasze ile waza z lipolami ??

 

teraz ledwo lata na tym silniku 3 f ale na 2 fazowym tez ledwo latal jak zaloze lipol 3 celece to pionowo do gory bedzie szedl ale wiem to nie model 3 d ,

 

ten model jest dobry do treningu , teraz robie 3d dwpłata tzn kupilem za 30 zl wyciete wszystko oklejam itd bo wszystko jest tylko wycięte dalem za niego malo 30 zl + 35 zl silnik 3 f robiony bardzo fajny na 2 celach pociagnie go pionowo do gory

 

a model nieoklejony wazy mi 85 gr ma rozpietosc 78 cm ale wiadomo 2 platy wieksza powieszchnia nosna to 78 x 2

 

jak zrobie dam zdj z budowy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie. Z silnikiem i serwami zrobię tak - obwinę je taśma malarską na to żywica epoksydowa i chyba będzie w porządku.

 

Dziś postanowiłem podłączyć system zasilający, myślałem że wszystko przejdzie gładko ale jednak nie.. :(

 

Podłączyłem baterie, regiel, jedno serwo, silnik, włączam aparaturke podłączam baterie do regielka i tylko dał o sobie znać regulator obrotów (sygnał i dźwięk) zacząłem poruszać drągami i zero odpowiedzi ze strony silnika jak i serwa. Zauważyłem że jak poruszam drągami to regulator zaczyna się poważnie grzać, więc regiel raczej działa który podaje prąd do silnika i serwa - jednak te niestety nie działają. Dodam że jak włączyłem najpierw odbiornik, to poprzez zakłócenia serwo działało nie wiem jakim cudem. Co może być nie tak?

 

Załączam zdjęcie/

 

img2289um9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale popatrz w miejsce lutowania kabli ... napewno masz coś tam źle ... chyba że wtyczna na pakiecie jest źle zarobiona :shock: :crazy:

 

 

PS. kabel czerwony ma iść aż do regla i tak samo czarny a nie jakieś zmiany kolorów po

drode

 

 

PS 2. faktycznie to mnie się coś w oczach już mieni ..... :) za długo przed kompem siedzie :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na sto procent dobrze podłączone, regiel nie jest spalony bo pika co dwie sekundy i daje dźwięk co oznacza w instrukcji:

 

If you hear short "beeps" in low tones every two seconds, it is because of loss transmitter signal of excessive radio noise cutoff.

 

Podłączyłem odbiornik do NiMh z zestawu Sanwy - serwa działają.

 

Więc odbiornik jest wykluczony jako przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If you hear short "beeps" in low tones every two seconds, it is because of loss transmitter signal of excessive radio noise cutoff.

 

moze BEC lub do złego kanału podpiąłeś regla -> chodzi o gaz .... :idea: druga sparwa jak pisze w instrukcji którą przytoczyłeś - brak sygnału z Tx -> spawdz czy masz dobrze kwarce włożone !!! czy mają ten sam kanał ?

 

myślę że coś jest z BEC sprwawdz czy masz dobrze naładowane AKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wyglądna, że regulator nie jest podpięty do właściwego kanału odbiornika, czyli kanału nr 3. Co do silnika, to zmontowałem już 3 Easy Stary i nigdy z osadzeniem silnika nie było problemu. Silnik wkleja się do łoża cyjanoakrylem pdczas sklejania połówek kadłuba lub najpierw do jednej a potem razem. Podczas wklejania wystawia się 3mm silnika. Należy tylko uważać aby wkleić go tak, aby nie zatkać otworów wentylacyjnych silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w swoim ES do mocowania silnika w łożu użyłem pasków taśmy dwustronnie klejącej i patent ten się sprawdził bez problemów
A nie mógł Kolega napisać o tym dwa dni temu? Hę? Zanim wkleiłem swój nowy silnik 3F RAY...cos tam... do ES'a na zawsze :-(

 

Pomysł super - wystawanie silnika 3mm to już nie będzie problem.

 

P.S. Na którym mode Kolega lata i jak ma ustawione kanały na drążkach w apce ? Ja tez miałem trochę #$%^&* z uruchomieniem. Ze względu na ... niewiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa.

 

 

 

Jak to jest że jak podłączam stary regiel do silnika trójfazowego (RAY) ze starego modelu to wszystko gra, a na tym reglu co wczoraj dostałem to ani drgnie silnik ani serwo. Tylko piszczy co dwie sekundy i świeci dioda.

 

Chciałem poczciwego E-Sky'a. Niestety ktoś zadzwonił z modele.sklep.pl oznajmiając że niestety E-Sky nie jest na magazynie i mi wcisnął Markusa B12 na którego jestem teraz wściekły.

 

Jeszcze jedno pytanie: Jeżeli regiel daje oznaki życia czyli brzęczy i świeci mu się dioda to może być coś spalonego? Na pewno powód to regiel, jestem tego pewny. Wydaję mi się że się spalił przy pierwszym podłączeniu ale dlaczego? Przecież wszystko dobrze było podłączone. Przy pierwszym podłączeniu zagrzał się zbyt mocno, natomiast teraz tylko oznaki życia za pomocą dźwięku i światła. Co o tym myśleć? :evil:

 

PS. Nie ma ktoś do sprzedania regla do szczotki w miarę tanio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.