AMC Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Witam ! Mam niezbyt mądre pytanie : czy tkaniny węglowe zawsze są czarne, czy też występują "w przyrodzie" także i białe ? Jeżeli tak, to jak najprościej je rozpoznać / odróżnić od szklanych ? Zetknąłem się już ( w Fun Cubie XL) z rurką, która ma wszystkie cechy rurki węglowej - sztywność, dżwięk ostukiwania, skrawalność, ciężar - tyle, że jest biała. Nadeszła właśnie przesyłka z zakupami, w zamówieniu były m.in. tkaniny szklana i węglowa. Obie nadesłane są białe i optycznie trudne do rozróżnienia, poza gęstością (200g/m2 vrs. 160g/m2). Panowie specjaliści - proszę o krótki kurs oświecający ...
mike217 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Węglowe są zawsze czarne, czarne lub brązowe bywały też Boronowe ( już sporadycznie spotykane) Szklane mogą być barwione na każdy kolor, spotyka się czarne. Białe tkaniny mocniejsze od szkła to tkaniny Diolenowe. Tkaniny aramidowe są zazwyczaj żołte , zielonkawe, kiedyś na Rosję konfekcjonowane były w kolorze czerwonym. To tak w telegraficznym skrócie.
AMC Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Autor Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Węglowe są zawsze czarne, czarne lub brązowe bywały też Boronowe ( już sporadycznie spotykane) Szklane mogą być barwione na każdy kolor, spotyka się czarne. Białe tkaniny mocniejsze od szkła to tkaniny Diolenowe. Tkaniny aramidowe są zazwyczaj żołte , zielonkawe, kiedyś na Rosję konfekcjonowane były w kolorze czerwonym. To tak w telegraficznym skrócie. Dzięki Michale za odpowiedż . Wynika z tego, że dokonałem fantastycznego zakupu - dostałem nie to, co chciałem, za to 4 razy drożej. Ja to potrafię kupować, kurczaki ... Silnik w tej przesyłce też jakiś ponadczasowy pewnie, ma tak sprytnie wklejone magnesy, że NIGDY nie mógł pracować, gdyż wirnika nie da się obrócić. Aż opstrykałem to objawienie rzetelności i zaraz o tym napiszę w "silnikach elektrycznych", a na cześć niedościgłego producenta każę dąć w trąby na cztery strony świata !
PK999 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Białego węgla jeszcze nie widziałem. W gotowym produkcie jak i w postaci tkaniny rozpoznasz bez problemu - omomierzem.
AMC Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Autor Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Białego węgla jeszcze nie widziałem. W gotowym produkcie jak i w postaci tkaniny rozpoznasz bez problemu - omomierzem. ! Eureka ! Dzięki, Przemku .
AMC Opublikowano 15 Sierpnia 2016 Autor Opublikowano 15 Sierpnia 2016 ! Eureka ! Dzięki, Przemku . Pręcik węglowy fi 1,6 mm długości 1 m ma oporność ok. 18 omów, rurka węglowa tej samej długości fi 8x1 - ok. 5,5 oma. Natomiast obydwie otrzymane tkaniny mają tak wielką rezystancję, że rzecz jasna zwykłym omomierzem zmierzyć jej nie sposób (200 megaomów to max, co może pokazać). Obydwie bez wątpienia są tkaninami szklanymi - i tyle. Pewnie ktoś tam się pomylił, może jakaś białogłowa nie dość oświecona w temacie czarnego węgla. No cóż - reklamujemy tego kiksa .
Rekomendowane odpowiedzi