Skocz do zawartości

Piper EPP z Cyber-Fly


japim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Wojtass: jakoś dziwnie masz założone gumy mocujące skrzydło.

No właśnie :)

piper_epp_01.jpg

 

Tutaj są dobrze zamocowane. U Ciebie połowa gumy idzie pod skrzydłem a połowa nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiać się! :mrgreen:

 

Mam tak założone gumki bo... bo tak jest git :) Po 2 na jedną stronę. Gumka idzie nad skrzydłem, oplata przedni kołek i wraca do tylniego kołka. Nie jest założona jak pierścień. Płaty mam sklejone żywicą. Niech was to nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

A mnie się nasunęły 2 pytania ( w związku z tym iż posiadam taki zestawik i może czas poskładać go ) - pierwsze to jaki powinien być kąt wzniosu skrzydeł ( niestety moje obie połowy są ucięte prosto i nie bardzo wiem jaki kąt najlepiej dać ... ) a drugie to w którym miejscu powinien znajdować się środek ciężkości ?

 

Pozdrowienia i Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wznios skrzydeł po 4-5 cm. na stronę - jeśli jest to wersja bez lotek, lub bez wzniosu jeśli jest to wersja z lotkami.

Środek ciężkości 1/3 płata liczona od krawędzi natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wzniosu zależy w duzym stopniu od modelu. A środek cięzkosci powienien byc mniejwiecej w 1/3 dlugosci skrzydel (cięciwy) :) Są także specjalne programy do wyznaczania ŚC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razor

 

Bierz te serwa. . Mam takie dwa w trenerku i spisują się dobrze. Poza tym są tanie.

 

Co do silnika bierz właśnie tego emaxa 2822 co Ci Cimek doradził, albo jakiegoś ,,dzwonka"

Tower Pro np. http://www.emodel.pl/tower-pro-silnik-240821-gl-p-23.html

 

 

Ale jak masz tego Ray'a to zakładaj go śmiało, na pewno poleci. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie przyszedł Piper z lotkami.

zaraz może zacznę się nim zajmować :)

 

na razie kilka pytań:

Czy zawiasy do lotek i steru wysokości jakoś wzmacnialiście? w tym momencie trzyma się to na kawałku cienkiego (nie do końca przeciętego) EPP, to wystarczy? czy należy wzmocnić jakąś taśmą ?

kupiłem też dodatkowo poliestrowe zawiasy, może należy odciąć lotki i przy użyciu tych zawiasów połączyć całość ?

 

 

 

Jak model lata bez lotek ? czy skręty są wtedy powolne? czy tylny ster tylko skręca model, czy także lekko go pochyla ?

na symulatorze próbowałem latać bez lotek, ale zakręty się robi duże i jak model się już pochyli na skrzydło, to drugie tyle czasu trzeba trzymać ster w drugą stronę żeby zaczął lecieć prosto - czy może przy dużym wzniosie (i nisko osadzonym środku ciężkości) po puszczeniu steru kierunku samolot od razu wraca do płaszczyzny równoległej z ziemią ?

 

ok, obejrzałem film japima (ma bez lotek) i widzę mniej więcej tak to lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

razor: lepiej naucz się od razu latać z lotkami żeby od razu przejść etap nauki a nie mozolne poznawanie modelu. Jak wyrobisz odruch, że skręcasz tylko SK to tak zostanie i będzie Ci ciężko latać.

Ale ja Ci tylko radzę a Ty zrobisz tak jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.