Skocz do zawartości

Piper EPP z Cyber-Fly


japim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

To oklejanie EPP Oracoverem lub taśmami samoprzylepnymi może pogorszyć własności lotne modelu. Te profile stosowane przez Cyber Fly obliczone są na dużą chropowatość powierzchni EPP. Kiedyś ktoś próbował zrobić to z modelem ESA i skutki były złe :|

Też kiedyś miałem tego Piperka, i faktycznie, latanie nim szybko się nudzi. Myśle, że powysł z Corsairem jest bardzo dobry :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś trochę mocno wiało, dało się latać ale było ciężko

piper tego nie zniósł, węglowy pręt w na górnej powierzchni płata pękł (został zmiażdżony)

a w rezultacie jedno skrzydło się podłamało.

po 20 minutach węglowy pręt odkleił się w centralnej części i drugie skrzydło się podłamało:

2hs6a21.jpg

a to chyba najbardziej ekstremalny moment jaki udało się złapać :)

xoecsw.jpg

 

będzie trzeba centralną część płata wzmocnić jeszcze jednym prętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

jeśli mogę coś doradzić, to polecam ten:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4852

osobiście na nim latam ale w innym modelu 500g~ też trenerek i sprawuje sie znakomicie. Śmigło zastosowałem 8x4 i na pakiecie 1300mAh 20C średni czas to 15 minut z ewolucjami. Teraz zakupuje 2 pakiety 2200mAh 35C dla testu. Oczywiście to tylko moja opinia, przelatałem tym zestawem około 3godzin i odpukać jak narazie bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam chciałem pochwalić się moim nowym i pierwszym piperkiem.

W dobraniu i wyposażeniu bardzo pomógł mi kolega solainer za co jestem mu wdzięczny i on również będzie mnie uczył latać.Dzisiaj odbędę pierwsze loty z jego pomocą a też fotki:

4ebb8f10df84f086med.jpg

1d80837f9edeb306med.jpg

3e0ba420725e2774med.jpg

2b717da91a0cfeb0med.jpg

23420bcfbebe9b4fmed.jpg

PS.wieczorem być może będą fotki z pierwszego mojego lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Chciałem zaprezentować mojego Pipera. Jest to mój pierwszy model na którym uczę się latać.

80082565.jpg

 

 

 

30251793.jpg

 

 

 

Wyposażenie modelu:

Odbiornik - Sanwa RX-600

Serwa - HS-55

Akumulator - 3S 1000mAh

Silnik - EMAX CF 2812

Regulator - EMAX ESC-18A

Aparatura Sanwa SD-5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

Powiedzcie mi proszę, co może być nie tak z tym modelem.... Mimo że wszystko pomierzone, wymiarowo pasuje idealnie, nie chce latać :(. Srodek cieżkości jest na swoim miejscu, a nawet ciut bliżej dziobu, skłon spory, wykłon w prawo też. Czy jest możliwe, ze takie cuda sie dzieją, jeśli środek ciężkości jest zbyt nisko ? Jakaś inna propozycja ? Model kompletnie nie reaguje na stery. Przy sterach na zero wyrywa do góry i przepada na lewe skrzydło. przy maksymalnych wychyleniach w prawo na trymerach nie reaguje na jakiekolwiek inne ruchy drążków. Chciałem model dla dziewczyny, żeby nauczyc ją latać, a aktualnie to sam nie potrafie nim metra przelecieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjęcia modelu tak żeby było wszystko ładnie widać (kąty zaklinowania, napęd, rzuty z różnych stron)

Ew. jakiś filmik z próby ulotnienia.

 

Masz wystarczającą moc żeby pociągnąć ten model?

Bo z opisu wynika że przepada czyli zbyt mała prędkość względem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumiem , ale pakiet zawsze moża hmm że tak powiem ustawić " na stojąco " i wtedy robi nam sie sporo więcej miejsca, zastanawia mnie to tylko ze względu na to , że chciałbym "pochować" elektronike , bo jakoś tak "bebeszki" nie pasują mi na wierzchu .

 

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.