Skocz do zawartości

Chmury zdobyte, ale najadłem się strachu


Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy kolejny lot

 

Mój model został przebudowany w taki sposób, aby jego uruchomienie (włącznie z załączeniem nadajnika video) zajęło dosłowsnie 3 sekundy.

 

Easy Star dostał też mocniejszy silnik, który w 4 minuty wyciąga go na poziom chmur, a uwierzcie byłe wysoko !!

 

Poprzedni siknik AXI SL 2208/34 został zastąpiony AXI GL 2808/20, śmigło bez zmian, zapas mocy potężny, ale jest to okupione większym (bo aż 22A) poborem prądu, co przy 1800mA daje szanse na polatanie ok 10 minut (poprzednio ponad 20)

 

Był to pierwszy lot na tej nowej konfiguracji i nie obyło się bez chwili zgrozy, bo lecąc cały czas na full gazie myślałem, że spaliłem regulator.

 

Historia lotu (minuty filmu)

 

0:00 Start

4:30 na równi z chmurami

4:45 niektóe chmurki podemną

6:00 trace kontrole nad modelem

6:31 odzyskuje kontrole

10:00 szczęśliwe lądowanie

 

 

Na początku, gdy zauważyłęm, że nie mam kontroli nad modelem, to przestraszyłem się, że coś nie wytrzymało i się spaliło :shock:

 

Model nie reagował wogóle na ruchy drążków, dopiero wyłączenia i ponowne załączenie aparatury przywróciło kontrolę nad samolotem.

 

Przyczyną był najprawdopodobniej wysłużony już kabel antenowy odbiornika, który muszę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :-) Nie dotrwałem do końca filmu - mam strasznie wolne łącze - ale to co zobaczyłem wystarczy, żeby się zdziwić :-)

 

A czemu jest taka słaba jakość nagrania? To jest kwestia kamery czy nadajnika? Czy może formatu pliku - nie ściągałem tylko oglądałem bezpośrednio w przeglądarce. Da się z tego sprzętu wyciągnąć chociażby jakość kiepskiej kamery video?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitam w gronie tych co juz tam byli :lol:

Zaimponowales mi tym lotem.Przy takiej podstawie chmur (wysoko) to dosc trudne.No i gratuluje wyrobienia nawyku orientacji.Z tej wysokosci to juz nielatwo trafic do domu.Wtedy wlasnie widac kunszt pilota,ktory bez uzycia ,,bajerow'' potrafi na podstawie juz naprawde skapych informacji z otoczenia , odnalezc droge do domu.

Chyba czas zmienic sposoby sterowania RC i modele,bedziemy je sobie wysylac (z miasta do miasta :* ) :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super-tylko po co?Moze za chwile zbudujemy rakiete i polecimy w kosmos-prawie Ci sie to udalo.moim skromnym zdaniem kamerka w modelu ma przeslac fajne widoki z gory.Jak wyglada poruszanie sie we mgle a chmory to przeciez prawie to samo kazdy wie.Jakosc filmiku taka sobie i raczej nad jakoscia ,a nie wysokoscia na ktorej sie bylo powinismy sie skupic.No nie zebym sie czepial tak sobie mysle.Na przyklad Peter jakby nie bylo Guru od RC-cam skupil sie na jakosci przekazu-pewnie bedac na wyspach na mgle sie napatrzyl do syta.Prosze traktowac ten tekst z przymruzeniem oka.Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ale Peter latał w kamerą HD na pokładzie i to większym modelem !! Ja na razie niestety jakością musze się zadowolić taką jaką mam, niestety mój recorder nie pozwala na więcej ;(

Kamera miniDv z we video na razie odpada - wiadomo koszty.....

Mój cel teraz, to wzbić się i polatać ponad chmurami - zobaczyć obłoki pod sobą.

Sam zestaw kamera, nadajnik/odbiornik nie ma sobie nic do zarzucenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cel teraz, to wzbić się i polatać ponad chmurami - zobaczyć obłoki pod sobą.

 

To polecam teraz lekturę np wikipedii o rodzajach chmur i próby ich upolowania w miarę pojawiania się jakiś konkretnych formacji:

Stratocumulus do 2,4 km http://pl.wikipedia.org/wiki/Stratocumulus

Cumulus - od 1 - 2,5 km http://pl.wikipedia.org/wiki/Cumulus

Status niski - do 2 km http://pl.wikipedia.org/wiki/Nimbostratus (100 - 500m) - będzie problem z deszczem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój cel teraz, to wzbić się i polatać ponad chmurami - zobaczyć obłoki pod sobą.

 

Ooooooooo, takie wyzwanie mi sie podoba.

W tym wszystkim,zapominamy o tym,ze takie latanie to juz prawdziwa Wolnosc .

Jak do tej pory,przywiazani zasiegiem RC i wzrokiem , bylismy ograniczeni.

Teraz Wolni jak ptaki,mozemy latac daleko i/lub wysoko.

Po co ?

A chocby po to by wiedziec co jest za gorka/lasem i poczuc sie jak prawdziwy pilot-bo to ze to takie samo latanie to chyba nikt nie zaprzeczy.A z jakoscia to jak z kasa,zmiany przyjda pozniej,wszak nie wszystko od razu :lol: .Ja tez latalem z V-mate

z powodu w/w , czyli mialo byc tanio :? .

 

W kosmos latac nie bedziemy,ale te 5-8 km wysokosci to chcialbym kiedys zaliczyc,oczywiscie wysokosci :shock: ,chocby po to by zobaczyc ziemie na zywca i poczuc ten dreszczyk adrenalinki na zasadzie wroce-nie wroce ,bo odleglosc juz spora.

Powolutku przygotowuje sie do takich zadan (wiadomo-kasa) , ale jestem pewien,ze za rok-dwa nikt juz nie bedzie zaskoczony lotami pow. 2000m,jesli szlak (sprzet/konfiguracja) zostanie przetarty.I bardzo dobrze ze ktos to robi (Killerus) bo rok/dwa wczesniej moglem o tym poczytac tylko na RCG .

 

I jak zwykle dodam,ze kto raz poleci w goglach (samodzielnie pilotujac) nie wroci do krecenia glowa i gapienia sie od spodu w samolot,ale bedzie latal FPV.To pewne i sprawdzone,a nasza rola jest zarazac,by uslyszec to co na zlocie: i po co ja to zobaczylem....

 

A meteorologia na pewno sie przyda,wtedy jest latwiej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.